DAJ CYNK

Nokia 6630 na polskim rynku – oficjalnie

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2122

Podczas konferencji prasowej Nokia zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek swojego najmniejszego telefonu 3G - Nokia 6630.

Podczas konferencji prasowej Nokia zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek swojego najmniejszego telefonu 3G - Nokia 6630. To pierwszy na świecie telefon komórkowy, który łączy w sobie zalety technologii trzeciej generacji (3G), technologii EDGE oraz Series 60 — cieszącej się największym uznaniem platformy dla telefonów inteligentnych (ang. Smartphone). Niewielkich rozmiarów aparat Nokia 6630 oferuje stały dostęp do poczty elektronicznej, a także mobilny szerokopasmowy dostęp do materiałów multimedialnych, strumieniowych transmisji wideo na żywo oraz wideokonferencji, co niewątpliwie znacząco zwiększy popularność usług 3G.

W sieciach komórkowych 3G na całkowicie nowym, wyższym stopniu rozwoju znalazły się funkcje związane z organizowaniem informacji osobistych — dzięki łączom szerokopasmowym pocztę elektroniczną, w tym również załączniki, można pobierać z szybkością nawet 384 Kb/s. Użytkownicy telefonów Nokia 6630 mogą otrzymywać automatyczne powiadomienia o nadchodzącej poczcie oraz wysyłać wiadomości e-mail z szybkością do 128 kilobitów na sekundę. Aplikacja "klienta" mobilnych sieci VPN firmy Nokia umożliwia bezpieczny dostęp do firmowych intranetów i serwerów poczty elektronicznej. O wyjątkowości telefonu Nokia 6630 decyduje fakt, że jest on jedynym jak dotąd aparatem działającym zarówno w sieciach 3G (WCDMA), EDGE, jak i 2G na całym świecie.

Nokia 6630 jest też jednym z najbardziej zaawansowanych telefonów fotograficznych wprowadzonych na rynek GSM , a to za sprawą rozdzielczości efektywnej (1,23 mln pikseli) oraz rozbudowanym funkcjom obsługi cyfrowych obrazów. Spośród licznych funkcji tego typu warto wymienić regulowane, nawet 6-krotne powiększenie przy robieniu zdjęć i rejestrowaniu wideo, ręczną kontrolę ekspozycji, tryb sekwencyjny do szybkiego fotografowania, możliwość nagrania nawet godzinnego materiału wideo oraz drukowanie bezpośrednio z telefonu przy użyciu rozwiązań firm HP i Kodak. Zdjęcia i wideo rejestruje się za naciśnięciem jednego przycisku, a ulubione fotografie można udostępniać innym osobom na wiele sposobów. Dzięki wbudowanej pamięci i dostępnej w zestawie karcie MMC, w telefonie Nokia 6630 standardowo dostępnych jest 74 MB pamięci, co ułatwia przechowywanie zdjęć, wideo, muzyki i innych materiałów multimedialnych.

Miłośnikom rozrywki z pewnością spodoba się w telefonie Nokia 6630 odtwarzacz cyfrowych plików muzycznych MP3 i funkcja strumieniowej transmisji wideo w czasie rzeczywistym (zwłaszcza, że obraz prezentowany jest na jasnym, kolorowym wyświetlaczu). Dzięki łączności szerokopasmowej w sieciach WCDMA, telefon fotograficzny Nokia 6630 może na żywo odbierać wysokiej jakości przekazy wideo i realizować połączenia wideokonferencyjne. Mobilny odtwarzacz RealOne umożliwia odtwarzanie dużej ilości już istniejących materiałów wideo w formacie Real, a także nowych materiałów 3GPP, przeznaczonych dla urządzeń przenośnych.

Wśród opcjonalnych akcesoriów do telefonu Nokia 6630 znajduje się dołączana lampa błyskowa do robienia zdjęć przy słabym oświetleniu, bezprzewodowa klawiatura Bluetooth, ułatwiająca wprowadzanie danych, oraz Zaawansowany zestaw samochodowy, zapewniający wygodną komunikację w samochodzie.

Nokia 6630 działa w oparciu o system operacyjny Symbian. Jest to telefon trójzakresowy, działający w sieciach GSM 900/1800/1900, EDGE oraz WCDMA. Biorąc pod uwagę wymiary (110 x 60 x 20,6 mm) oraz ciężar (127 gramów), Nokia 6630 jest najmniejszym na świecie telefonem fotograficznym z aparatem o rozdzielczości ponad 1 megapiksela do sieci GSM i WCDMA. Aparat ma trafić do sprzedaży w czwartym kwartale 2004 roku, a jego szacunkowa cena (bez uwzględnienia rabatów i promocji) będzie wynosić poniżej 500 EUR.

Zobacz w katalogu: Dane techniczne telefonu Nokia 6630

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu