DAJ CYNK

Nokia: 30 tys. zł za najlepszą aplikację

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3098

Pierwsza edycja organizowanego przez firmę Nokia konkursu Ovi Developers` Challenge została zakończona. Za zwycięską aplikację Potrząsacz autor otrzymał 30 tys. zł.

Pierwsza edycja organizowanego przez firmę Nokia konkursu Ovi Developers` Challenge została zakończona. Za zwycięską aplikację Potrząsacz autor otrzymał 30 tys. zł.

I miejsce zajął Piotr Ostiak, twórca aplikacji Potrząsacz (30 tys. zł). II miejsce przypadło Sławomirowi Baranowskiemu, twórcy VoMo (15 tys. zł), a III Tomaszowi Witkowskiemu za mikroAnagramy (5 tys. zł). Zwycięska praca zostanie udostępniona w Ovi Sklepie - internetowej platformie z aplikacjami, grami i multimediami na urządzenia Nokia.

W I części konkursu mógł wziąć udział każdy, kto interesuje się mobilnymi rozwiązaniami. Zadaniem uczestników było przesłanie ciekawego projektu aplikacji na telefon. Termin zgłaszania prac upłynął 22. marca, a 28. marca zakończyło się głosowanie Internautów, którzy również wybierali najlepsze prace. Autorzy 20 najlepszych - zdaniem jury - pomysłów otrzymali 10 telefonów Nokia N900 i 10 telefonów Nokia N97 Mini.

Łącznie zostało zgłoszonych około 3 tys. pomysłów na aplikacje, a w głosowaniu i ocenie prac brało udział ponad 10 tys. Internautów. Trzy ze zwycięskich pomysłów zostaną napisane w postaci aplikacji i zamieszczone w Ovi Sklepie.

II część konkursu przeznaczona była dla osób, które maję pewne doświadczenie w programowaniu. Nagrodą za napisanie zwycięskich aplikacji w ramach Ovi Developers’ Challenge było udostępnienie pracy w Ovi Sklepie oraz 30 tys. zł.

Zwycięski Potrząsacz to aplikacja rozrywkowa, dzięki której użytkownik znajdzie odpowiedź na wiele nurtujących go pytań. Co należy zrobić, by tak się stało? Wystarczy potrząsnąć telefonem, a ten wskaże nam osobę z książki adresowej - to ona będzie rezultatem naszych poszukiwań.

VoMo to z kolei aplikacja, dzięki której możemy modulować nagrany przez siebie głos na jeden z podanych sposobów. Zmodyfikowany dźwięk możemy później ustawić jako dzwonek lub wysłać znajomym za pomocą MMS-a albo Bluetoothem.

mikroAnagramy to gra mobilna, w której zadaniem uczestnika jest ułożenie z podanych liter danego słowa. Gra ma charakter edukacyjny, ale może wciągnąć nie tylko małe dzieci, ale i dorosłych. Aplikacja ta napisana jest w J2ME, a zatem dostępność znaczącej liczby modeli telefonów obsługujących tę platformę i kompatybilnych z Ovi Sklepem miała znaczny wpływ na ocenę.

W Ovi Developers’ Challenge przyznano także wyróżnienie, za które autor aplikacji MyIntime otrzymał netbook Nokia Booklet 3G. MyIntime to aplikacja pozwalająca na kontrolowanie i przeglądanie kalendarza cyklu menstruacyjnego. O wyróżnieniu zdecydował miedzy innymi bardzo prosty aspekt zastosowania długoterminowego planowania w telefonie komórkowym.

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu