DAJ CYNK

Niższy MTR dla Polkomtela i PTK Centertel

01.10.2008

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3110

Ważne 0

0

UKE zobowiązał Polkomtel i PTK Centertel do dostosowania opłat z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych (MTR).

UKE zobowiązał Polkomtel i PTK Centertel do dostosowania opłat z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznych ruchomych sieciach telefonicznych.

W wydanych 30. września decyzjach zostały nałożone na obu operatorów następujące obowiązki:

1. Dostosowania stawki z tytułu zakańczania połączeń głosowych w publicznej ruchomej sieci telefonicznej (MTR) do poziomu 0,1677 zł/min., zgodnie z poniższym harmonogramem:
w okresie od 1. stycznia 2009 roku do 30. czerwca 2009 roku wysokość stawki wyniesie 0,2162 zł za minutę,
w okresie od 1. lipca 2009 r. stawka wyniesie 0,1677 zł za minutę.

2. Corocznego przedstawiania Prezesowi UKE uzasadnienia wysokości opłat MTR w oparciu o ponoszone koszty, na podstawie danych za ostatni zakończony rok obrotowy, nie później niż w terminie 120 dni kalendarzowych od zakończenia w/w roku.

Obu decyzjom UKE nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

Do tej pory obowiązujący harmonogram obniżania stawek MTR, o którym pisaliśmy w tej wiadomości, zakładał kolejna obniżkę stawki od 1. maja 2009 roku do poziomu 0,2775 zł/min. Natomiast stawka 0,2162 zł/min miała obowiązywać od 1. maja 2010r.

Źródło tekstu: UKE, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. wlo
0

2008-10-02 08:58:11

LuiN - ja jestem za. Za abonamentami bez minut i oczywiście z taktowaniem przyjętym w kraju obecnie jako standard - sekundowym. Abonament mógłby pokrywać cenę tego co teraz w cenniku piszą "w ramach abonamentu" ;-)

Odpowiedz

21. LuiN
0

2008-10-01 23:09:26

Tyler - wtedy płaciłoby się za rozmowy przychodzące. Szykuje się rewolucja w cennikach - o ile operatorzy nie wymyślą jakichś nowych praktyk. Zawsze przecież można wrócić do naliczania minutowego i abonamentów bez minut w zestawie... Jakby nie było zielone światło mają teraz wirtualni - korzystając ze zwyczajowego marazmu trójcy mogą szybką akcją przechwycić trochę klientów.

Odpowiedz

20. ~Tyler
0

2008-10-01 21:21:32

Tego MTR powinno wogole nie byc.. Suma summarum i tak sie wszystko bilansuje.

Odpowiedz

19. ~nick
0

2008-10-01 21:10:05

11. Tomek_19 - zmien to co masz obecnie na MK i problem sam się rozwiąże.

Odpowiedz

18. ~kwistas
0

2008-10-01 19:34:59

Tak przy okazji gratulacje dla UKE. :)

Odpowiedz

17. wlo
0

2008-10-01 18:28:55

Chociaż powiem Ci, ze w firmach już mają rozwiązania pozwlające na oszczędności - korzystają z bramek. Tak samo centra - jeśli dzwonią na komórkę, to z reguły także z komórek. Np. firmy ankieterskie - te największe - chyba ze wszystkich do mnie już dzwonili i jeśli na komórkę, to zawsze z prefiksem mojej sieci ;-)

Odpowiedz

16. wlo
0

2008-10-01 18:24:58

WitekT - no OK...

Odpowiedz

0

2008-10-01 18:00:59

11: No jak to komórki by sie rozdzwoniły ? Przecież operatorzy licząc swoje ''straty'' z powodu FCTów nie dają po sobie poznać jak irracjonalne jest założenie że klient wydzowni tyle samo minut niezależnie czy stawka za minutę wynosi 5, 10, 20, 40 czy też 80gr. Wobec tego użalanie się że spadek stawki detalicznej spowoduje większe obciążenie sieci byłby czystą hipokryzją...

Odpowiedz

14. ~marcin444
0

2008-10-01 17:57:45

**WitekT a czy coś piszczy w trawie na temat zmian w TT??

Odpowiedz

13. WitekT
0

2008-10-01 17:43:36

wiklef: to już pewności nie mam, ale obstawiam, że stawka też poleci w dół - może nawet procentowo ciut więcej niż dla starej trójcy, bo DOCELOWO, za ileś lat, stawki mają się wyrównać.

Odpowiedz

12. wiklef
0

2008-10-01 17:41:58

@ WitekT - czyli dla Ery moze być za kilka dni. A co z Play? Zostanie tak jak jest, około 0,55, czy też coś zmienią?

Odpowiedz

11. Tomek_19
0

2008-10-01 17:30:13

Biedni operatorzy nie będą mogli przeżyć takich obniżek MTRów. To już nie to, co dawne 65gr netto. Chociaż ceny dla klientów nie muszą w ogóle spaść dzięki tym obniżkom. U mnie stawka cennikowa poza sieć nie zmieniła się, a MTR w tym czasie spadł z 65 do 33 gr netto. Co do zlikwidowania podziału na połączenia w sieci i poza sieć jestem jak najbardziej za. Płakać nie będę. W Austrii już od kilku lat można płacić 20gr/min wszędzie. Nie wiadomo tylko, czy infrastruktura operatorów wytrzymałaby tak niskie ceny, bo komórki dopiero by się rozdzwoniły.

Odpowiedz

10. ~kwistas
0

2008-10-01 17:20:12

WitekT dzięki za info.

Odpowiedz

9. WitekT
0

2008-10-01 17:19:26

kwistas: obstawiam na 100%, że podobna decyzja dla PTC będzie w ciągu kilku najbliższych dni. Nie wiem z jakiego powodu jest opóźnienie - może to kwestie techniczne, może jakieś konsultacje, itp. Dziś rzecznik UKE był nieosiągalny.

Odpowiedz

8. WitekT
0

2008-10-01 17:18:36

wlo: a duże korporacje? call-center?

Odpowiedz