DAJ CYNK

Niższe stawki rozliczeń międzyoperatorskich za połączenia F2M

09.09.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 571

Ważne 0

0

Telekomunikacja Polska finalizuje rozmowy z operatorami komórkowymi w sprawie obniżenia stawek rozliczeniowych za połączenia z sieci TP do sieci komórkowych.

Telekomunikacja Polska finalizuje rozmowy z operatorami komórkowymi w sprawie obniżenia stawek rozliczeniowych za połączenia z sieci TP do sieci komórkowych. Po podpisaniu przez tych operatorów stosownych aneksów do umów międzyoperatorskich możliwe będzie obniżenie cen połączeń F2M. W Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty jest już wniosek TP dotyczący wprowadzenia usługi pozwalającej na połączenia do sieci komórkowych (F2M) z 30 procentowym rabatem, tzn. w cenie poniżej złotówki za minutę brutto.

TP wystąpiła pod koniec czerwca 2004 r. do URTiP, by Urząd zdecydował o obniżeniu stawek rozliczeniowych z operatorami komórkowymi, co pozwoli na obniżenie cen połączeń. Rozmowy prowadzone później z wszystkimi operatorami komórkowymi przy mediacji prezesa URTiP doprowadziły do zgody na obniżenie stawek.

Telekomunikacja Polska, jako operator o znaczącej pozycji rynkowej, jest zobowiązana do kosztowej orientacji swoich taryf. W przypadku połączeń F2M jesteśmy uzależnieni od wysokości stawek interkonektowych pobieranych przez sieci komórkowe.

TP kilkakrotnie już inicjowała obniżanie stawek rozliczeń międzyoperatorskich z operatorami komórkowymi. Dzięki temu w ubiegłym roku dwukrotnie obniżane były ceny połączeń F2M.

Od 1 lutego 2003 r. Klienci TP mogli taniej łączyć się z telefonami komórkowymi sieci ERA i PLUS wieczorami i w weekendy. Takie obniżone taryfy obowiązywały już od 1 listopada 2002 na połączenia do sieci IDEA. Kolejna obniżka cen połączeń F2M do wszystkich sieci (prawie o jedną piątą) nastąpiła w czerwcu 2003 r.

Źródło tekstu: TP SA

Komentarze
Zaloguj się