DAJ CYNK

Nieudany biznes Anny Streżyńskiej

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6149

Kinguin, firma z branży gier komputerowych, z którą nawiązała współprace spółka MC2 Solutions Anny Streżyńskiej, ma coraz większe problemy - informuje portal Money.pl.Kinguin, firma z branży gier komputerowych, z którą nawiązała współprace spółka MC2 Solutions Anny Streżyńskiej, ma coraz większe problemy - informuje portal Money.pl.

Kinguin - firma znana miłośnikom gier

Kinguin to przede wszystkim platforma do handlowania grami oraz wirtualnymi przedmiotami ze świata komputerowej rozrywki. Do właściciela firmy, Czecha Viktora Romaniuk Wanli, należy również znany miłośnikom e-sportu Team Kinguin. O firmie zaczęło być głośno w momencie nawiązania współpracy z Anną Streżyńską.

MC2 Solutions

A konkretnie mowa o spółce MC2 Solutions, którą była minister cyfryzacji założyła po rekonstrukcji rządu obecnego premiera. Spółka Anny Streżyńskiej miała odpowiadać za zasoby ludzkie i technologie, a Kinguin za zaplecze finansowe. Współpraca nie zakończyła się sukcesem, a MC2 Solutions straciło jednego z założycieli (Roberta Kalbarczyka), będącego jednocześnie udziałowcem Kinguin.

Zobacz: Anna Streżyńska zajmie się esportem

Oficjalnie Kinguin dalej rozwija rozpoczęte projekty, ale już na własną rękę.

Kinguin zbiera złe opinie

W firmie rozpoczęła się redukcja etatów i unika się sformułowania - masowe zwolnienia. Zwolnieni pracownicy nie zostawiają na byłym pracodawcy suchej nitki. W różnych serwisach z opiniami o pracodawcach czytamy, że zwolnienia miały miejsce bez żadnych zapowiedzi, a i samo miejsce pracy nie należało do najlepszych.

Zobacz: Anna Streżyńska przestanie być ministrem cyfryzacji
Zobacz: Streżyńska: Za dwa lata przestaniemy być interfejsem białkowym między urzędami

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Money.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu