DAJ CYNK

Nie żyje Zacharias Piperidis, przewodniczący rady nadzorczej T-Mobile

16.11.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 33

Ważne 9

3

T-Mobile poinformowało o śmierci przewodniczącego rady nadzorczej Zachariasa Piperidisa.

T-Mobile poinformowało o śmierci przewodniczącego rady nadzorczej Zachariasa Piperidisa.

W wydanym komunikacie firmy możemy przeczytać:

Z głębokim żalem informujemy o nagłej śmierci Zachariasa Piperidisa, przewodniczącego rady nadzorczej T-Mobile Polska, COO Grupy OTE w Grecji, byłego prezesa zarządu spółki.
Prezes Adam Sawicki wraz z zarządem T-Mobile Polska, kadrą menedżerską oraz pracownikami firmy wyrażają ogromny smutek i ubolewanie z powodu tej straty oraz przekazują na ręce jego najbliższych i współpracowników najszczersze kondolencje.
Zacharias Piperidis był naszym wspaniałym Kolegą i znakomitym Liderem. Poznał doskonale naszą spółkę jako członek rady nadzorczej w okresie od grudnia 2013 do listopad 2014, a następnie pełniąc obowiązki Prezesa Zarządu spółki. W czerwcu 2015 został przewodniczącym rady nadzorczej T-Mobile Polska.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


Urodzony w 1968 roku Zacharias Piperidis był związany z sektorem telekomunikacyjnym od 20 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 1994 roku w Vodafone Greece, aby później przejść do O2 Germany na stanowisko konsultanta do spraw wydajności sieci. W 2002 roku dołączył do Grupy OTE obejmując pozycje kierownicze w spółkach OTE International (Grecja) oraz Rom Telecom (Rumunia). Od 2005 do 2007 roku był członkiem zarządu do spraw Sieci w Wind Hellas. W okresie od listopada 2007 do 2011 roku sprawował w Grupie COSMOTE funkcję członka zarządu do spraw Handlowych Grupy odpowiedzialnego za zarządzanie segmentem mobilnym oraz spółkami zależnymi (np. Germanos, Cosmote Romania, Globul). Od 2011 był członkiem zarządu do spraw Operacyjnych w Grupie OTE zarządzającym segmentem stacjonarnym i mobilnym. Od listopada 2014 roku był prezesem zarządu T-Mobile Polska, a od czerwca 2015 roku przewodniczącym rady nadzorczej. Miał żonę i dwójkę dzieci.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się