DAJ CYNK

NEXERA nowym członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Mieszko Zagańczyk

Wydarzenia

Nexera nowym członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Nexera została nowym członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Firma deklaruje, że wraz z innymi zrzeszonymi przedsiębiorstwami z sektora teleinformatycznego będzie czynnie uczestniczyć w procesie cyfrowego rozwoju Polski.

Decyzją Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji hurtowy operator telekomunikacyjny Nexera został prawnym członkiem organizacji, która skupia przedstawicieli branży teleinformatycznej, prowadzących działalność na terenie Polski. Celem zrzeszenia jest przede wszystkim tworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju cyfrowego państwa oraz przemysłu informacyjno-komunikacyjnego.

Cieszymy się, że będziemy mogli działać pod wspólnym szyldem, co pozwoli na lepsze i sprawniejsze tworzenie warunków do rozwoju e-państwa. Jako operator światłowodowy, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że kooperacja z innymi przedstawicielami branży teleinformatycznej, przyniesie wiele korzyści, nie tylko nam – firmom skupionym wokół Izby, ale również interesom państwa i jego obywateli.

Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu Nexery

Do głównych zadań Izby należy opiniowanie aktów prawnych, wydawanie stanowisk branży w istotnych sprawach dotyczących przemysłu teleinformatycznego, reprezentowanie interesów polskich firm na arenie europejskiej, a także inicjowanie projektów angażujących administrację publiczną oraz własnych przedsięwzięć. 

Zobacz: Nexera nawiązała współpracę z Netią. Z sieci światłowodowej operatora hurtowego skorzysta cała Grupa Polsat
Zobacz: Nexera dostarczy T-Mobile usługi Internetu światłowodowego

Serdecznie witamy Nexerę wśród członków Izby. Wierzymy, że jako firma posiadająca bogate doświadczenie na rynku teleinformatycznym, wesprze nasze inicjatywy sprzyjające postępowi informacyjnemu. Dziś stoimy przed wielkim wyzwaniem, jakim są zmiany na rynku spowodowane pojawieniem się koronawirusa. Zaangażowanie się kolejnego, znaczącego przedstawiciela sektora ICT w działania PIIT pozwoli nam jeszcze szybciej reagować na problemy, jakie mogą pojawić się podczas cyfrowej transformacji Polski.

Andrzej Dulka, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Nexera to wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia. 

Zobacz: Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od świętokrzyskiego operatora Uninet
Zobacz: Polsce grozi paraliż sieci telekomunikacyjnych – alarmuje PIIT

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nexera

Przewiń w dół do następnego wpisu