DAJ CYNK

NetWorkS!: sieć UMTS900 na kolejnych obszarach

16.04.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9820

Ważne 17

4

NetWorkS!, firma obsługująca sieć Orange i T-Mobile, zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 9000 lokalizacji na ponad 10000 planowanych.

NetWorkS!, firma obsługująca sieć Orange i T-Mobile, zakończył kolejny etap całkowitej wymiany infrastruktury telekomunikacyjnej. Zmodernizowanych zostało już ponad 9000 lokalizacji na ponad 10000 planowanych.

Prace polegają na wymianie dotychczas stosowanych nadajników na najnowsze, pozwalające oferować znacznie szybszy Internet mobilny. Do stacji, które dotychczas były tego pozbawione doprowadzane są podłączenia światłowodowe, aby zapewnić lepsze parametry funkcjonowania sieci. Obecnie modernizacja sieci odbywa się, m.in., w: Łodzi, Koluszkach, Pabianicach, Zduńskiej Woli, Kluczborku, Lublińcu, Koninie, Brzegu, Słupcy, Częstochowie, Kłobucku. Zakończenie całego projektu planowane jest na drugą połowę 2014 roku.

Trwa również uruchamianie sieci UMTS900 na kolejnych obszarach kraju. W ostatnich tygodniach technologia ta została udostępniona użytkownikom w obszarze byłego województwa gdańskiego, (okolice Trójmiasta, oraz okolicznych miejscowości: Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Kartuz, Kościerzyny, Wejherowa, Władysławowa, a także na obszarze półwyspu Helskiego). Trwają przygotowania do komercyjnego wdrożenia UMTS900 w Bydgoszczy i okolicach.

W ramach prowadzonego projektu, sieć UMTS 900 obejmuje już 61% obszaru i 51% populacji Polski.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
59. ~temp
0

2014-04-20 09:17:06

Wynik speedtest.net w Gorzowie Wielkopolskim na NetWorkS!http://www.speedtest.net/my-result/a/777324431

Odpowiedz

58. ~HD
0

2014-04-18 16:01:37

Fajnie,że się wzieli za temeat ale ja np. mieszkam w Gdańsku-Wrzeszczu najbardziej rozwiniętej częśći Gdanska i musze przyznać, że nie ma żadnej ale to żadnej róznicy na korzyść a badam speedtestem często.Mam 100 m do nadajnika i dziwi mnie. że nie uzyskuje średniej prędośći ok 10Mb/s

Odpowiedz

57. ~edek
0

2014-04-17 20:03:22

54:dziękuję.

Odpowiedz

56. Vincenzo
0

2014-04-17 18:07:19

W ofertach głosowych na karte w Play w LTE nawet 15Mb/s nie daja. Siec ewidentnie softwareowo jest ograniczona do około 7Mb/s. Rekord jaki osiagnalem to chyba 8Mb/s przy downloadzie.

Odpowiedz

55. ~Jurek
0

2014-04-17 18:03:00

W Piasku Wielkim nie popisali się. Zasięgu brak.

Odpowiedz

54. ~
0

2014-04-17 16:54:30

33:1.tak2.nie

Odpowiedz

53. ~nowy1
0

2014-04-17 13:31:55

52. Myślałem, że tylko u mnie w pre-paid jest 7,2Mbps, bo z tego co widzę, to w nowych abonamentach jest do 30Mbps.

Odpowiedz

52. ~Olo
0

2014-04-17 13:24:42

50 Nie mam taryfy prepaid tylko tylko abo. Tel LG G2

Odpowiedz

51. ~nowy1
0

2014-04-17 13:22:41

48. Play na kartę ma 15Mbps i bez limitu (200GB) i uważasz że twój Orange z 50Mbps i marnym limitem jest lepszy? Ja wolałbym 15Mbps w Play.

Odpowiedz

49. ~
0

2014-04-17 12:20:29

A ja się pytam, kiedy T-Mobile udostępni klientom, uruchomioną w wielu miejscach kilka miesięcy temu technologię LTE? A także, kiedy przestanie reklamować przestarzałe już modemy Huawei E3131 oraz ZTE MF60/63 jako nowoczesne i wprowadzi sprzęt wspierający przynajmniej HSPA-DC, a najlepiej LTE?

Odpowiedz

48. Alienus
2

2014-04-17 12:19:36

@45 - I to jest właśnie kwintesencja sieci Play. Wszystko jest o jeden poziom gorsze od pozostałych operatorów. LTE w Play działa podobnie lub gorzej jak HSPA u normalnych operatorów. Przykładowo w LTE Orange we Wrocławiu downlink regularnie przekracza 50 Mbit/s, a poniżej 20 nigdy się nie zdarzyło.

Odpowiedz

47. ~z
0

2014-04-17 12:17:31

Pń po modernizacji,można ogólnie być zadowolonym ,tel od grudnia mam ustawiony bez 2g i jest spoko,oczywiście zdaję sobie sprawę w puszczy będzie bez zasięgu.Jeszcze sporo nadajników nie modernizowano,zgodnie z mapkami.

Odpowiedz

46. ~LN
0

2014-04-17 11:39:42

Na co wy liczycie ze bedzie to zapierd.. jak po swiatlowodzie? 900 tak jak i 800mhz fajnie bo zasieg duzy ale tez i to jest wada bo rozni klienci, rozne odleglosci, rozne sygnaly i na koniec bts zdycha.

Odpowiedz

45. ~Olo
0

2014-04-17 11:21:52

Od poniedziałku w Kraśniku a od wczoraj w Lublinie Play odpalił LTE. Prędkości około 7-8Mb uplink 1,5 Mb downlink... Szału nie ma...

Odpowiedz

44. ~@42
0

2014-04-17 10:42:14

No sorry, takie macie województwo. Zawsze ze wszystkim na końcu.

Odpowiedz