DAJ CYNK

NetWorkS!: ruszyły prace w okolicach Płocka

18.06.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 17

Ważne 8

3

NetWorkS!, firma obsługująca sieć Orange i T-Mobile, ruszyła z pracami modernizacji stacji bazowych w Płocku i okolicach.

NetWorkS!, firma obsługująca sieć Orange i T-Mobile, ruszyła z pracami modernizacji stacji bazowych w Płocku i okolicach.

W wyniku prac, dotychczasowe rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione nowszym sprzętem, pozwalającym na świadczenie najnowszej technologii. Poprawa wydajności oraz optymalizacja działania przełożyć się ma na poprawę jakości sieci i oferowanych usług.

Prace prowadzone na terenie Płocka i okolic zostały podzielone na kilka obszarów: Sierpc i okolice (start prac 14 czerwca); Płock (16 czerwca); Gostynin - Wyszogród (23 czerwca). W każdym z regionów prace potrwają około 6 tygodni. Dzięki modernizacji wzrośnie liczba stacji bazowych sieci - w przypadku sieci 2G z dotychczasowych 24 do 29. Jeśli chodzi o sieć 3G, wzrost nastąpi z 21 do 29 stacji.

W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem - na tyle, na ile będzie to możliwe - prace będą prowadzone w nocy i godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji zostanie wyłączona na nie dłużej niż trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. W tym okresie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy