DAJ CYNK

NetWorks! - rozwód Orange i T-Mobile

19.03.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 18463

Ważne 19

3

Jak informuje Rzeczpospolita, w najbliższych dniach zostanie ogłoszone zakończenie współdzielenia pasma 900 i 1800 MHz przez Orange i T-Mobile.



Jak informuje Rzeczpospolita, w najbliższych dniach zostanie ogłoszone zakończenie współdzielenia pasma 900 i 1800 MHz przez Orange i T-Mobile.

Z przekazanych informacji wynika, że T-Mobile chce utrzymać jak najwyższą jakość swojej sieci. Dzieląc ją z Orange, automatycznie dzieli ją również z siecią Play, dla której Pomarańczowi udostępniają swoją sieć. Zarządzanie ruchem jest w takim przypadku mocno utrudnione.

Dodatkowo operatorzy, przy pomocy UKE, rozmawiają nad zamianą bloków częstotliwości oraz Orange negocjuje zakup części pasma 1800 MHz od Polkomtela.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
147. ~joł
0

2018-03-28 22:00:53

BRAWO t-mobile. Konsekwentnie rozwijacie jakość sieci, dobrze, że także poprzez (pośrednio) wywalenie przede wszystkim fioletowych pasożytów z niej:) Może po odciążeniu podwyższycie kartowcą waszej sieci limit lte ze śmiesznych (jak dla lte) 15Mbitów na więcej...

Odpowiedz

146. profek412
0

2018-03-27 21:33:42

To za długo ich małżeństwo nie potrwało.

Odpowiedz

145. ~stary
0

2018-03-26 15:46:43

przez sabotaż Orange dziś w T-Mobile jest awaria połączeń nawet głosowych:-)

Odpowiedz

144. JFK2016
1

2018-03-26 14:51:42

Bdb decyzja T-Mobile. Gdy pod koniec lata różowi wprowadzili wreszcie racjonalną usługę internetową-"Internet Domowy" i zaczęli wreszcie łapać nowe aktywacje, Orange nie mając sam podobnej oferty (porównywalne oferty 50% drożej...), wymyślił sobie że na szybko zrobi "w balona" T-Mobile i dodatkowo zarobi na sprzedaży danych ze wspólnej sieci LTE1800 Play-owi. A jeszcze wcześniej w Orange były podobne durne promocje do DIL w Play- "Grunwald 1410" i łapanie bokiem klientów, kosztem jakości wspólnej sieci.

Odpowiedz

143. paolo
-2

2018-03-21 08:41:59

re 142: w promieniu 1km od mojego domu plus ma lte na areo2 na 1800 i właśnie na sferii na 800 i pomimo tego śmiga jak strzała choć na tym samym maszcie play ma swoje nadajniki lte na 800, 1800, 2100 i 2600 i jakoś internet z play w ogóle mi nie chce działaś (o ile transfer rzędu 1-2Mb/s można nazwać działaniem). W ogóle tego nie kumam - przecież przy takiej ilości nadajników play powinien mieć hiper-super szybki LTE a nie taki shit?!?!

Odpowiedz

142. iphoneski
1

2018-03-20 15:30:47

@paolo od pewnego czasu plus wycina kawałek 900 i robi tam lte, najprawdopodobniej nie bedą chcieli przedłużać rezerwacji na lte 800 po sferii.

Odpowiedz

141. paolo
0

2018-03-20 14:34:42

re 140, dzięki, już sam dokopałem się do takich danych:800 LTE900 GSM / UMTS (w Plusie też tu jest LTE?)1800 GSM / LTE2100 UMTS / LTE2400 WiFi2600 LTE3700 pewnie 5G5000 WiFI

Odpowiedz

140. iphoneski
1

2018-03-20 13:47:19

@134 do lte masz 800, 900(w plusie część pasma), 1800 (w większości), 2100 (częściowo) i 2600. Do głosu masz 900, część 1800 i 2100.

Odpowiedz

139. ~ktos nowy
0

2018-03-20 13:41:32

teraz mogę napisać że jestem po raz pierwszy zadowolony mam nadzieje ze zostanie tak na stale pozdrawiam

Odpowiedz

138. bxx1
0

2018-03-20 13:37:07

136 dokładnie po nowym roku sieć zdechła.Może to wina konfiguracji playa,że telefony mimo własnego zasięgu siedziały w lte orange.U mnie od jakiegoś czasu odetkało się i na 1800 mam około 40/50 mega.

Odpowiedz

137. ~ktos nowy
0

2018-03-20 13:35:18

teraz to internet t-nobile zapierdziela bo przez ponad rok było do bani a od dwóch dni ożył strony grafika wczytuje się super do tej pory transfer Wachał się 2/3 w porywach do 7mb i to w nocy niemożna było ani ipla ani player a teraz od dwóch dni transfer na poziomie 20 mb/s nawet YouTube miał problemy i ani ruter ani nic nie pomagało a teraz na tym samym hula bez anteny czasem rozwody dobrze robią

Odpowiedz

136. ~
0

2018-03-20 13:30:41

Ogólnie od jakiegoś czasu LTE Orange pada na ryj nasiliło się to od stycznia, praktycznie LTE1800 w czasie szczytu zdycha dlatego nie dziwię się T-Mobile że robi taki ruch :) Play nie powinien mieć wyjazdu do LTE Orange

Odpowiedz

135. ~
0

2018-03-20 10:07:30

@134 O tym na tej stronce sie nie dowiesz, ale za to tygodniowo bedziesz miec kilkanascie (co najmniej!) "newsow" o nowych modelach zabaweczek-komoreczek.

Odpowiedz