DAJ CYNK

Netia przyspiesza najwolniejsze BSA

11.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4368

Ważne 0

0

Netia wprowadziła dzisiaj zmiany w swojej promocyjnej ofercie dostępu do Internetu na bazie BSA. Od teraz podstawową prędkością na bazie BSA jest dostęp do 2 Mb/s, w cenie poprzedniej opcji do 1 Mb/s przy zachowaniu ceny.

Netia wprowadziła dzisiaj zmiany w swojej promocyjnej ofercie dostępu do Internetu na bazie BSA. Od teraz podstawową prędkością na bazie BSA jest dostęp do 2 Mb/s, w cenie poprzedniej opcji do 1 Mb/s przy zachowaniu ceny.

Po zmianach oferta dostępu do Internetu Netii na bazie BSA składa się z łączy dostępowych o prędkościach: do 2 Mb/s za 49,90 zł, do 6 Mb/s za 59,90 zł oraz do 20 Mb/s za 69,90 zł. W przypadku braku możliwości technicznych dla opcji do 20 Mb/s, w tej samej cenie oferowana jest opcja do 10 Mb/s.

W ramach promocji, w przypadku zakupu Internetu z jednym ze zryczałtowanych planów telefonicznych, przez pierwsze 3 miesiące każda z usług kosztuje 1 zł miesięcznie. W przypadku zakupu samego Internetu okres promocyjny wynosi 1 miesiąc.

Promocja Netii na bazie sieci własnej oraz LLU (Hipnotyzująca Promocja w Netii II) nie zmieniła się i w dalszym ciągu obejmuje łącza: do 4 Mb/s za 49,90 zł, do 8 Mb/s za 59,90 zł oraz do 20 Mb/s za 69,90 zł. W ramach Hipnotyzującej Promocji w Netii II promocyjny abonament w wysokości 1 zł za usługę miesięcznie obowiązuje przez 6 miesięcy przy zakupie pakietu Internet + telefon lub 3 miesiące w przypadku zakupu samej usługi internetowej.

Źródło tekstu: Netia

Komentarze
Zaloguj się
28. ~pytel23
0

2010-10-30 14:27:42

ryki: w obecnych umowach masz zapis, że cena pozostaje niezmienna jak już przejdziesz na czas nieokreślony.

Odpowiedz

27. ~ryki
0

2010-10-19 10:54:50

a ja mam netię od 3 lat (1 rok za free) i nie narzekam... no może z jednym wyjątkiem - skończyła mi się umowa i głupi myślałem, że będę miał 1mb za 49zł bez dalszych zobowiązań. I popatrzę na oferty konkurencji. Przyszedł rachunek na ponad 130 zł/msc :( Nie wiem czy w neo jest tak samo - jeśli tak - to nigdzie nie ma wolności - trzeba brać kolejny cyrograf i to akurat w momencie kończenia się umowy, co ogranicza wybór do aktualnych promocji... ps. w netii obiecali, że mi skorygują rachunek, jeśli teraz podpisze dalszą umowę - w sumie idą na rękę a te 2mb to dla mnie idealna propozycja - więcej mi nie trzeba.

Odpowiedz

26. Lukaszsz
0

2010-10-14 10:29:27

a ja mam takie pytanie. obecnie mam w domu łącze od TP 512 kb/s i podobno szybsze nie pójdzie. W netii najwolniejszym bedzie teraz 2 mb/s. Jak to mozliwe skoro nie wszyscy maja mozliwosci techniczne na takie predkosci. Chyba ze netia ma lepszy sprzet na centralach...

Odpowiedz

25. ~
0

2010-10-12 18:09:43

netia jest najtansza na kablu tp to taka biedronka na kablu tp jakosc niestety porownywalna do ceny

Odpowiedz

24. ~
0

2010-10-12 17:03:49

Netia na BSA od dawna wali klientów w rogi jak chce. Na szczęście umowy sie kiedyś kończą a każdy niezadowolony klient statystycznie robi kilkukrotnie większą szkodę niż jeden zadowolony chwali się. Dlatego spokojnie czekam aż ich Guru od ściemniania na blogu będzie szukał sobie pracy.

Odpowiedz

23. ~n
0

2010-10-11 21:00:47

Czyli jak ktoś ma 1 Mb już nie skorzysta z gwarancji ceny. Chociaż właściwie niewielkie byłyby szanse na obniżkę ceny tej opcji.

Odpowiedz

22. ~max
0

2010-10-11 20:41:11

Żadnego 1Mb/s starym klientom nie podniosą. Trzeba byłoby podnieść wcześniej za dodatkowym cyrografem na 2 lata i wtedy płacąc za 2Mb/s obniżyli by cenę jak za 1Mb/s. Niestety też kiedyś dałem się załadować Netii na BSA. |Czekam tylko na koniec cyrografu a w międzyczasie szukam chętnych na pozew zbiorowy bo już im raz z Gwarancja ceny im się upiekło.

Odpowiedz

21. ~Piotrek
0

2010-10-11 18:27:11

Internet monilny to przyszłość :D

Odpowiedz

20. ~czes
0

2010-10-11 17:47:07

A co oni mogą przyspieszyć jak łącza TP są w większości mniejszych miast tak stare że ledwo idzie te 2mb. Ja mam niby 2mb ale idzie jak max 1,5...

Odpowiedz

19. ~Sig
0

2010-10-11 17:19:56

@17 - sam musisz zadecydować, także co do okresu umowy - w TP możesz wziąć 12M za nieco większą stawkę. Era jest najtańsza, ale i mało popularna. Popytaj na forum Neostrady o tę ofertę - tam są jej użytkownicy. Powinieneś wyliczać średnie ceny, uwzględniając miesiące za złotówkę. Dla 6Mbps i samego internetu TP - 54,08zł, Netia - 57,45zł. Czy ta różnica w cenie jest dla Ciebie wystarczająco duża, żeby zdecydować się na TP - nie wiem. Widzę, ze miałeś umowę 18M, więc podobnie jak i ja, nie mogłeś skorzystać z Gwarancji Ceny (kiedy ten okres wypadł z oferty). U mnie Netia ma za to żółtą kartkę, w zależności od tego co będzie na koniec umowy - może zamieni się w czerwoną. Jak zależy ci tylko na tanim internecie - Era, perspektywie usług dodanych - TP, jesteś zadowolony z Netii i 80,88zł różnicy w cenie (na całej umowie) w porównaniu do TP (lub 136,8 zł w porównaniu do Ery) to nie dużo dla Ciebie - zostań w Netii.

Odpowiedz

18. ~Co wybrać?
0

2010-10-11 17:10:14

Sorry za pomyłkę oczywiście 1 Mb/s 69 zł Netia stara umowa.

Odpowiedz

17. ~Co wybrać?
0

2010-10-11 17:09:02

Panowie co wybrać?Neo za 59 zł,Netia 59,90zł czy Erę za 51,75 zł(w promocji łączonej z komórką)mowa o 6 Mb/s.Dodam że teraz jestem w Netii i kończy mi się ta nieszczęsna umowa 18-miesięczna 68zł za 1 Mb/s.Do centrali mam 1 km.W Netii i Tpsa mówią że 6 spokojnie u mnie poleci.Czym się kierować?P.S Nie ukrywam ze zależy mi na cenie.Więc jak ma być coś nie halo to idę do Tpsa lub zostaję w Netii.

Odpowiedz

16. ~franki
0

2010-10-11 17:01:59

Oferta dobra, ale z kolei opinie użytkowników coraz częściej pojawiają się negatywne, a to jest niepokojące. Może telekomuna cieszy się złą sławą, ale netia powoli jej dorównuje.

Odpowiedz

15. ~
0

2010-10-11 16:49:44

A jednak odpowiedzieli na ofertę TPSA...

Odpowiedz

14. ~Sig
0

2010-10-11 16:39:35

@13 - ciemny ludzie - BSA i LLU oba są na linii TP. BSA jest wszędzie, LLU tylko na numerach, w centralach których Netia ma własną szafę. Takich miejsc do końca roku ma być 500+kable własne Netii, ok. 4 mln linii. Masz wątpliwości co jest na Twoim numerze - wpisujesz dane na netia.pl, o czym już wspominałem... Netia nie zobowiązała się podnieść prędkość starym klientom BSA z 1 do 2 Mbps, to by było zbyt piekne i tak kiedyś zrobiła tylko TP (moje wzmiankowane w pierwszym komentarzu 128-->256kbps). Netia wycofała z oferty 1Mbps i... tyle. Tak, tytuł newsa "Netia przyspiesza najwolniejsze BSA" można zrozumieć tak jak zrozumiałeś - przyspieszenie starym klientom, ale wystarczy przeczytać treść, żeby się zorietnować o co chodzi.

Odpowiedz