DAJ CYNK

Netia ma najlepiej zabezpieczoną sieć w Polsce

msnet

Wydarzenia

Netia wdrożyła w swojej sieci transmisji danych zmiany, które czynią ją bezpieczną i "samonaprawiającą się".Netia wdrożyła w swojej sieci transmisji danych zmiany, które czynią ją bezpieczną i "samonaprawiającą się".

Netia to pierwszy działający w Polsce operator, który zastosował w swojej sieci system DWDM (ang. Dense Wavelength Division Multiplexing, gęste zwielokrotnienie falowe), wykorzystujący nowoczesne mechanizmy oparte o GMPLS (Generalized Multi-Protocol Label Switching, uogólnione wieloprotokołowe przełączanie etykiet). Pozwalają one na szybkie i w pełni automatyczne odtworzenie połączeń w wypadku awarii światłowodu, a przy okazji umożliwiają szyfrowanie fizycznych łączy klienckich.

Dzięki zastosowaniu techniki GMPLS średni czas odtworzenia łączy w systemie DWDM Netii wynosi zaledwie 180 sekund, podczas gdy w tradycyjnym podejściu naprawa kabla światłowodowego, może trwać wiele godzin. To ważna informacja, przede wszystkim dla klientów Netii korzystających z zaawansowanych usług - powiedział Jacek Wiśniewski, Dyrektor Obszaru Technologii i Zarządzania Siecią w Netii S.A.

W celu potwierdzenia skuteczności działania zastosowanej technologii, Netia zestawiła najdłuższe w Polsce łącze bez regeneracji (3827 km, przepustowość 100 Gb/s), uruchomione nie w warunkach laboratoryjnych, ale w rzeczywistej sieci Netii, równolegle do innych usług działających komercyjnie. Przeprowadzone testy dały wynik pozytywny.

Zobacz: Wyniki Netii po 1Q2017

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu