DAJ CYNK

Netia ma już 400 węzłów LLU

04.08.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2135

Ważne 0

0

Sprzęt LLU Netii jest już zainstalowany w 400 węzłach Telekomunikacji Polskiej. Oznacza to, że Netia ma bezpośredni dostęp do około 3 mln linii.

Sprzęt LLU Netii jest już zainstalowany w 400 węzłach Telekomunikacji Polskiej. Oznacza to, że Netia ma bezpośredni dostęp do około 3 mln linii.

Ostatnie 50 węzłów Netia "uwolniła" w ciągu miesiąca. Do końca roku ma ich przybyć kolejne 100.

Nowe miejscowości objęte ofertą LLU Netii to Kępno, Wieruszów, Giżycko, Grodzisk Wielkopolski, Lidzbark Warmiński, Nowy Sącz, Kętrzyn, Mysłowice, Piotrków Trybunalski, Śrem, Kłodzko, Ustka, Wyszków, Wodzisław Śląski, Nowa Ruda, Puszczykowo, Mosina, Ząbkowice Śląskie, Głogów, Krotoszyn, Zbierz i Jarosław. Kolejne centrale zostały "uwolnione" w miastach takich, jak Rzeszów, Poznań, Katowice, Płock, Sosnowiec, Łódź, Bytom, Kielce, Sosnowiec, Radom, Tychy, Zabrze, Gniezno, Kwidzyn i Warszawa.

W zasięgu uwolnionych węzłów nie musi się znajdować cała miejscowość, choć w przypadku mniejszych miast może to być większość budynków. W zasięgu mogą też być też mniejsze miejscowości przyległe do wymieniowych.

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
8. ~beznick
0

2010-08-05 00:20:33

Warto uświadomić czytającym, że przy BSA + WLR dwa drutki linii byłego abonenta TP dołączone są przez splitter do portu w centrali TP i do portu w multiplekserze DSLAM TP. TP komutuje i transmituje a Operator Alternatywny płaci TP ok. 50%, czyli spokojnie może z TP konkurować ceną. Przy LLU dwa drutki linii byłego abonenta TP przepina się na DSLAM operatora alternatywnego zainstalowany w obiekcie TP. Przy LLU wszystko zależy od innego operatora (oprócz utrzymania lnii).

Odpowiedz

7. ~ole
0

2010-08-05 00:05:51

ad 1. Nic w TP nie musisz załatwiać

Odpowiedz

6. ~BroKenik
0

2010-08-04 22:47:13

LLU nic im nie da poza zaoferowaniem Telefonu i Internetu oraz ew. Telewizji w co i tak wątpie.

Odpowiedz

5. pawel_m
0

2010-08-04 15:00:31

Netia niech lepiej weźmie się za migracje klientów na LLU. Pół roku temu skusili mnie na internet+telefon ale ponieważ były problemy z odejściem z TP zaproponowali najpier BSA+WLR i obiecali, że po pół roku zmigrują mnie bez problemu na LLU. Pół roku mineło, Netia ma mnie gdzieś i twierdzi, że nie będzie żadnej migracji na LLU a ja zostałem z badziewnym internetem i jeszcze gorszymi opłatami niż w TP. Obiecywali, obiecywali a teraz okazuje się, że kłamali na potęgę! Do tego arogancja pracowników infolinii jest niewyobrażalna! A tak byłem zadowolony jak do nich przechodziłem! teraz okaząło się, że chcieli tylko łyknąc klienta od TP i mają mnie daleko. ODRADZAM NETIĘ, na początku jest świetnia a potem kończy sie jak widać... :(

Odpowiedz

4. ~lewtoni
0

2010-08-04 14:46:16

Alternatywa dla Tepsy rośnie coraz większa i bardzo mnie to cieszy. Era ma korzystną oferte na net po kablach TP, Dialog też pokazał nienajgorszą propozycję, no i Netia buduje sobie zasięg. Tepsa moze zacząć się bać, nawet pomimo zapowiadanych obniżek neo.

Odpowiedz

3. ~bobek
0

2010-08-04 14:13:20

Pytanie do posiadaczy łącz 8 mbit na LLU: jakie macie prędkości? Przepustowość ograniczona jest do 8 mbit czy do możliwości łącza czyli wykupuje 8 mb/s ale moge miec np 10 mb/s czy 14 mb/s.

Odpowiedz

2. ~ka15
0

2010-08-04 13:50:50

I co z tego że Netia ma 400 linii jak na infolinii zwykli konsultanci nie wiedzą co to jest LLU? Na stronie Netii sprawdziłem że jest możliwość przejścia na LLU, zadzwoniłem przełączali mnie 4 razy bo nie wiedzieli co to jest LLU, następnie konsultant powiedział że przejść nie mogę, na co ja że wg. ich strony mogę, a on: może jest taka możliwość ale wiąże się z brakiem dostępu do internetu przez 2 miesiące.

Odpowiedz

1. rcicho
0

2010-08-04 11:27:39

O widzę, że i mój Krotoszyn w LLU już jest :) Czy to znaczy, że jak zechcę internet od Netii (a nie mam stacjonarki w domu, choć jest nieaktywny kabelek po starym numerze)to dzwonię do nich i proszę o założenie? Czy trzeba wczesniej u TPsy coś załatwiać?

Odpowiedz