DAJ CYNK

Netia ma 307 węzłów LLU

26.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7446

Ważne 0

0

Netia ma aktualnie 307 uwolnionych węzłów LLU w 153 miejscowościach (w wielu miastach po kilka, w Warszawie kilkadziesiąt) - pisze na firmowym blogu Karol Wieczorek.

Netia ma aktualnie 307 uwolnionych węzłów LLU w 153 miejscowościach (w wielu miastach po kilka, w Warszawie kilkadziesiąt) - pisze na firmowym blogu Karol Wieczorek.

. Jeśli dodać do tego kilkadzisiąt kolejnych miast i miasteczek oraz jeszcze więcej mniejszych miejscowości, w których Netia ma sieć własną, nasz potencjał do oferowania klientom atrakcyjnego dostępu do internetu i usług telefonicznych jest bardzo znaczący. Na chwilę obecną szacujemy go na około 4 miliony linii - napisał na blogu.

Wieczorek dodaje, że pomimo ciężkiej zimy, plan uwolnienia 500 węzłów do końca roku nie jest zagrożony.

Oto pełna lista miejscowości LLU (w zasięgu uwolniowych węzłów nie musi się znajdować cała miejscowość, choć w przypadku mniejszych miast może to być większość budynków): Aleksandrów Kujawski, Andrychów, Augustów, Biała Podlaska, Białogard, Białystok, Bielawa, Bielsko-Biała, Błonie, Bydgoszcz, Bytom, Chodzież, Chojnice, Chorzów, Ciechanów, Cieszyn, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dzierżoniów, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Grudziądz, Inowrocław, Jarocin, Jasło, Jelcz-Laskowice, Jelenia Góra, Józefów (Maz), Kalisz, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Kęty, Kielce, Kluczbork, Knurów, Kobyłka (Maz), Koło, Kołobrzeg, Konin. Konstancin-Jeziorna, Kostrzyn, Koszalin, Kościan, Kraków, Krasnystaw, Krosno, Krzeszowice, Legionowo (Maz), Legnica, Leszno, Lublin, Lubliniec, Łomża, Łódź, Malbork, Marki (Maz), Mielec, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mogilno, Nakło Nad Notecią, Namysłów, Nysa, Nowy Dwór Mazowiecki, Nowy Targ, Oborniki, Oleśnica, Olsztyn, Oława, Opole, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Ostróda, Oświęcim, Pabianice, Piaseczno (Maz), Piastów, Piła, Pińczów, Pleszew, Płock Płońsk, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków (Maz), Przasnysz, Przemyśl, Pszczyna, Puławy, Pułtusk, Racibórz, Radom, Radzionków, Raszyn (Maz), Ruda Śląska, Rumia, Rybnik, Ryki, Rzeszów, Sandomierz, Sępólno Krajeńskie, Siedlce, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Sierpc, Skarżysko-Kamienna, Skawina, Słupsk, Sochaczew, Solec Kujawski, Sopot, Sosnowiec, Stalowa Wola, Starachowice, Stargard Szczeciński, Starogard Gdański, Strzelce Opolskie, Suwałki, Syców, Szamotuły, Szczecin, Szubin, Środa Wielkopolska, Świecie, Świnoujście, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Trzcianka, Turek, Tychy, Wadowice, Wałbrzych, Warszawa, Wągrowiec, Wejherowo, Włocławek, Wołomin (Maz) Wrocław, Zabrze, Zamość, Zielona Góra, Zielonka, Żnin, Żory, Żyrardów.

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
24. ~ktos_wesola
0

2010-04-07 17:16:11

Tja, mieszkam w Wesołej, która od paru lat należy do warszawy a i tak nie mam LLU, w sprawdź dostępność pisze że nie mogą mi nic zaoferować...

Odpowiedz

23. ~zuzia
0

2010-03-30 19:19:35

jestem przedstawicielem Netii jeśli ktos by chciał jakies informacje bądź nawiązać współpracę prosze o kontakt meilowy kasia_raczi@wp.pl

Odpowiedz

22. ~
0

2010-03-30 16:17:44

moim zdaniem nie ma co narzekac, widac, ze się rozwijaja, wiadomo ze nie dotra wszedzie od razu, na to potrzeba czasu, ale przynajmniej robia cos w tym kierunku. Najwiekszy zasieg ma tpsa, a przeciez netia korzysta z ich kabli. Nie rozumiem tylko dlaczego np w Netii nie można wziac netu na probe? , niby wprowadzili :”gwarancje ceny'' gdzie można dwa razy modyfikowac umowe, ale to jednak nie to samo. Neostrade można sobie testowac przez 3 miesiace , a tez mają promocyjne stawki, bo 6 mb kosztuje niecałe 70 zl. O ile w miescie tego typu opcja nie zawsze jest potrzebna, to na obrzezach miasta na pewno jest przydatna, można przetestowac, zanim się podpisze umowe...

Odpowiedz

21. ~Sola
0

2010-03-27 13:51:07

Szukam szybkiego internetu. Abonent netii.

Odpowiedz

20. ~znawca
1

2010-03-27 00:07:24

@19. A tobie co? Za dużo wody sodowej do głowy uderzyło? Przecież już przy 307 uwolnionych węzłach mają dostęp do ok. 3-4 mln linii. Jak będzie ich 500 to ponad połowa osób posiadających kabel od TPSA będzie mogła skorzystać z oferty LLU Netii (4Mbps-49zł, 8Mbps-59zł lub bez telefonu za 89zł). Widzisz w tym jakiś problem? U mnie w mieście uwolnili jak na razie jedną centralę na cztery, ale za to w największym skupisku ludności. Nie ma co się dziwić, gdyż to jest rozsądne rozwiązanie.

Odpowiedz

19. ~e
-1

2010-03-26 23:29:27

buhahahaha to jakas kpina!! :D No ale co sie dziwic, jak mozna za pol darmo po bsa leciec ;) Ot, i gdzie dzisiejsi piewcy "pani A" :D

Odpowiedz

18. ~
0

2010-03-26 21:54:23

Z ...nie dalo sie lepiej tego ująć...Pozdrawiam

Odpowiedz

17. ~z
1

2010-03-26 21:45:15

do 15 - no tak, a kabelek czy też raczej światełko automagicznie poprowadzi się dalej od tej szafy. Mam ograniczoną wiedzę w temacie, ale wedle niej LLU to jest taka dostawka do centrali TP, która pozwala od razu przełączyć się na infrastrukturę Netii. Ta infrastruktura, czyli światłowód, musi być najpierw dociągnięta do tej centrali (lub podnajęta pewnie, zależy co tańsze). Tepsiane kable lecą od centrali do klienta tylko. Na BSA, co widzę zresztą po tracertach, w moim przypadku w sieci Netii jestem od Poznania czyli mam do mojego ''wejścia'' jakieś 200km. Do tego punktu sygnał leci po linii TP. LLU eliminuje potrzebę ciągnięcia dublujących się kabli telefonicznych bezpośrednio do twojego mieszkania - to dalej obsługuje TP. Przy takim ujęciu sprawy, zima mogła przeszkadzać.

Odpowiedz

16. ~
1

2010-03-26 21:37:41

Mati ........spoko ale trzeba doprowadzic do takie sali kolokacyjnej kabel od Netii a wiec trzeba kopac, przeciagac i tak dalej...

Odpowiedz

15. ~mati
1

2010-03-26 21:21:27

Ten Wieczorek to chyba nie wie co pisze - przecież węzły LLU montuje się w salach kolokacyjnych znajdujących się w budynkach. Co do tego ma zima????

Odpowiedz

14. paolo
1

2010-03-26 21:19:56

http://skantarek.netia.pl/skantarek/checkPopup.do daje taki wynik: Telefon i internet w pakiecie : Usługa dostępna - LLU2 (numer routingowy C****) Tylko telefon : Usługa dostępna wyłącznie na linii TP Tylko internet : Usługa dostępna - LLU1

Odpowiedz

13. Mordrag
1

2010-03-26 18:10:34

Ma ktoś dokładny spis gdzie mają wdrożyć LLU ?

Odpowiedz

12. ~z
2

2010-03-26 17:12:43

@8 wow, super stronka tego etlink ;-). Słyszałem że jako jedyni udostępniają jakąś wewnętrzną aplikację, którą mają wszyscy operatorzy ale nie mysalałem że zadziałą w mojej strefie, gdzie nie ma etlink. W ko,ńcu wiem jaką mam odległość od centrali ;-), a łącze pociągnie do 6Mbps

Odpowiedz

11. ~
1

2010-03-26 17:06:11

Niekoniecznie tp musi uwalać twój wniosek. W moim przypadku to była pomyłka netii. 3 razy próbowałem za każdym razem odrzucenie wniosku przez tp, tylko niepotrzebnie się ścierałem na infolinii z 30razy. W końcu połączyli mnie z technikiem który powiedział, że to błąd na stronie/w ich systemie i centrala pod którą jestem podpięty nie jest ożeniona llu, potwierdził to gość z firmy pracującej dla tp który zakładał mi linię pod neo. Na jesień netia zmieniła zapis w kantarku z llu OK na wimax only a na dzień dzisiejszy jest bsa.

Odpowiedz

10. paolo
1

2010-03-26 17:00:05

w Rzeszowie jest uwolnione, na stronie wyświetla, że na moim numerzez może być LLU a i tak w grudniu TP uwalila mój wniosek o LLU w Netii. Dane swoje a przeczywistośc jest taka jak chce TP bo te pomarańczowe świ**** i tak robią co chcą!

Odpowiedz