DAJ CYNK

Netia jednak nie kupi Dialogu

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1437

KGHM ma odprawić z kwitkiem potencjalnych nabywców Telefonii Dialog. Decyzja o przyszłości Telefonii Dialog już zapadła — wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

KGHM ma odprawić z kwitkiem potencjalnych nabywców Telefonii Dialog. Decyzja o przyszłości Telefonii Dialog już zapadła — wynika z nieoficjalnych informacji Pulsu Biznesu.

Operator, przynajmniej na razie, nie zmieni właściciela. Całkowitą kontrolę miałby nad nim nadal sprawować miedziowy potentat, a decyzja o sprzedaży miałaby zostać odłożona na bliżej nieokreślony czas. Co więcej, operator może też liczyć na redukcję blisko połowy gigantycznego długu wobec KGHM. Obecnie wynosi on blisko 1,4 mld zł, a koszty związane z jego obsługą poważnie obciążają finanse operatora.

Na decyzję KGHM bezpośredni wpływ miały mieć poprawiające się wyniki finansowe Dialogu. W pierwszym półroczu przychody operatora przekroczyły 220 mln złotych, a zysk netto wyniósł 38 mln zł. Oznacza to, że w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku, zostały one poprawione o odpowiednio 15 i 91 procent. Zarząd KGHM może być również zadowolony z liczby obsługiwanych klientów przez operatora. Po 6 miesiącach Dialog obsługiwał ponad 424 tys. linii dzwoniących, jedynie kilka tysięcy mniej niż Netia wraz z przejętym El-Netem. Zdecydowanie gorzej spółka telekomunikacyjna radzi sobie ze sprzedażą stałego dostępu do Internetu, który w założeniu miał być konkurencją dla Neostrady. Liczba obsługiwanych abonentów nie przekracza nawet 2 tys., a penetracja usługi wśród abonentów operatora jest bardzo niska.

O zakup części bądź całości udziałów stara się Netia oraz konsorcjum finansowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Przewiń w dół do następnego wpisu