DAJ CYNK

Netia: coraz więcej uwolnionych central TP

12.08.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3753

Ważne 0

0

Netia poinformowała, że w ciągu ostatnich 4 miesięcy udało jej się uwolnić 120 nowych central TP. Łącznie w zasięgu wszystkich znajduje się już 4 mln linii abonenckich.

Netia poinformowała, że w ciągu ostatnich 4 miesięcy udało jej się uwolnić 120 nowych central TP. Łącznie w zasięgu wszystkich znajduje się już 4 mln linii abonenckich.

Łączna liczba wszystkich uwolnionych przez Netię central TP sięgnęła 650. Będzie na nich oferowany Internet w technologii ADSL2+ i w najbliższych miesiącach usługa oparta o LLU pojawi się w następujących miejscowościach: Biecz, Busko-Zdrój, Chełmno, Chrzanów, Ciechocinek, Czerwionka-Leszczyny, Dęblin, Drezdenko, Izabelin C, Janikowo, Kórnik, Krosno Odrzańskie, Leszno, Lubicz, Lubin, Łapy, Łomianki, Mikołów, Milicz, Mława, Morąg, Mszczonów, Michałowice-Osiedle, Niemodlin, Olecko, Olesno, Pisz, Połaniec, Radlin, Środa Śląska, Skierniewice, Wilkowice (Bystra), Władysławowo, Wołów, Zabierzów, Ząbki, Żary, Żukowo, Żychlin.

Jednocześnie Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Netii, poinformował, że najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu spółka wyda komunikat na temat postępów prac w budowie sieci NGA. Pozwoli ona na świadczenie usługi cyfrowej telewizji (IPTV) oraz dostęp do Internetu z prędkościami rzędu 100 Mb/s.

Źródło tekstu: blog.netia

Komentarze
Zaloguj się
19. ~
0

2011-08-20 15:53:45

@18. No ja rozumiem, że ich sam obsługiwałeś ze strony pionu IT TPSA. Gdyż nie wyobrażam sobie pracownika tej firmy, który korzystałby z usług konkurencji ;).

Odpowiedz

18. ~net-fan
0

2011-08-16 08:15:45

oferta netii niestety jest słaba od pewnego czasu: W BSA sporo drożej niż w TP, a zarówno w BSA jak i w LLU obsługa problemów technicznych - na słabym poziomie. Niestety doświadczyłem na własnej skórze.

Odpowiedz

17. wlo
0

2011-08-13 20:14:00

no i za każdym razem kiedy jest tego typu omunikat mam telefon, że właśnie w moim mieście firma netia przejęła moje łącze i jest gotowa do rozpoczęcia świadczenia mi usług o obniżnych stawkach - oczywiście oni mi obniżą te stawki... Zwykle wtedy pytam w jaki sposób mam im udzielić pełnomocnictwa do reprezentowania mnie w negocjacjach z Tepsą ws. tegoż obniżenia stawek... Nawet inteligentni tam robią - po kilku sekundach załapują, że nie tę drogę wybrali złapania klienta ;-)

Odpowiedz

16. ~
0

2011-08-13 16:00:15

@15. Być może piszesz prawdę, ale podawaj ceny brutto. Do tego pierwszy raz widzę, aby PTC dawała 50% zniżki na dwie usługi po kablu, ale wszystko jest możliwe. Być może macie jeszcze w firmie trzy aktywacje w taryfach Firmowa 150 bez telefonu za 47,35 (38,5 + VAT) z 150 minutami (31,6 gr/minuta) + 23gr w sieci firmowej i taką hiper promocje wam zaoferowali :).

Odpowiedz

15. ~
0

2011-08-13 15:27:04

@13 i 14: Chyba wiem co mam na rachunku! I mam umowę na całe 24 miesiące. I co? Nie da się, da się! ---T------Chwile, które łączą.

Odpowiedz

14. bed
0

2011-08-13 11:30:13

O pardon, umowa może być na całe 2 lata, a nie 3. A net kosztuje 40 zł, a nie 30 jak podałeś ;)

Odpowiedz

13. bed
0

2011-08-13 11:27:23

I umowa na 3 lata? Piękna perspektywa ;) Dobrze, że ludzie zwracają uwagę też na czas obowiązywania umowy.

Odpowiedz

12. ~bum
0

2011-08-13 09:48:54

Ja tam mam Era (tak wiem ---T------) Internet Stacjonarny na linii tp. za 30zł mam 20mb/s i za 20zł telefon (60minut). To wszystko na liniach tp. Jak byłem w tp neostrada+telefon (0 minut!!!) to płaciłem 110zł ale niestety tp dla małego biznesu się nie nadaje.

Odpowiedz

11. ~
0

2011-08-13 06:55:59

dobrze, ze wszystko dobrze sie skonczylo i uwolnili te centrale. Teraz policja powinna sie tym zając i sprawcow porwania central przykladnie ukarac

Odpowiedz

10. ~
0

2011-08-13 06:08:45

@6 - niestety czeka Cie pisemne wypowiedzenie telefonu jesli tez masz od nich. No i uwazaj bo u nich wypowiedzenie uslugi nastepuje od kolejnego okresu rozliczeniowego i trwa 30dni tzn tyle uwalniają linie. Najlepiej isc do TP i wziac nową linie (choćby na tym samym kablu). Chyba że chcesz byc bez neta.

Odpowiedz

9. ~rziomber
0

2011-08-13 04:03:54

7) Mam 2Mbps z LLU Netii. Praktycznie ZAWSZE transfer przekracza (niewiele, ale jednak...) deklarowane predkosci. www.speedtest.net/result/1430476199.png Netia na BSA dzialala o wiele gorzej (w godzinach szczytu lacze nie osiagalo nawet 1Mbps).

Odpowiedz

8. bed
0

2011-08-13 00:05:26

A u mnie niestety miasto nie wyraziło zgody na wynajem centrali dla Netii i nie mam LLU, choć mógłbym mieć - co najmniej dziwne, ale takie mam już chyba miasto...

Odpowiedz

7. ~
0

2011-08-12 22:23:25

6). Po czesci sam odpowiedziales; ze centrala nalezy do TP. Byc moze Netia sie nie dogadala i zwija manatki. Wez teraz TP, a bedziesz mial lepszy transfer na net przy tej samej/ilosci Mb w umowie.

Odpowiedz

6. ~xad
1

2011-08-12 21:57:27

Mi Netia wczoraj wypowiedziała umowę zarówno na telefon jak i na internet, bo nie mogą świadczyć usług, chociaż przez rok nie było problemu. Dziś byłem w salonie Orange i dla TP niema problemu ze świadczeniem usług. Centrala należy do TP. Wytłumaczy mi ktoś jak to jest możliwe?

Odpowiedz