DAJ CYNK

Początek roku w Netii stoi pod znakiem chmury

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5482

Netia 2021 chmura partnerstwa

2021 rok rozpoczął się dobrze dla Netii w zakresie rozwiązań chmurowych. Operator jako pierwszy w Polsce został certyfikowanym uczestnikiem programu partnerskiego VMware oraz dołączył do porozumienia Polska Chmura, której celem jest edukacja w zakresie korzyści płynących z chmury dla transformacji cyfrowej.

VMware to globalny liderem rozwiązań do wirtualizacji i zarządzania chmurą obliczeniową. Z rozwiązań tej firmy korzysta około 4000 dostawców na całym świecie, w tym osiem firm z Polski. Netia jest pierwszym polskim operatorem świadczącym usługi chmurowe, który - w ramach programu partnerskiego VMware Cloud Provider - przeszedł certyfikację i otrzymał tytuł VMware Cloud Verifiedm który potwierdza, że dostarczane przez Netię rozwiązania bazują na pełnej funkcjonalności zaawansowanych technologii chmurowych VMware i jest rękojmią najwyższego poziomu profesjonalizmu.

Zobacz: Netia Digital Workplace to nowe usprawnienia dla biznesu
Zobacz: Zielona energia zasili centra danych i usługi chmurowe Netii

Certyfikat VMware, to kolejny krok w budowie portfolio usług chmurowych wskazujący, iż usługa chmurowa Netii spełnia wszelkie wymogi funkcjonalne i bezpieczeństwa nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu, że mamy dostęp do najnowszych rozwiązań VMware, w wielu aspektach oferujemy usługi lepiej dopasowane do potrzeb firm, niż globalni gracze chmurowi.

– powiedział Rafał Bakalarz, Dyrektor Sprzedaży ds. ICT (NetiaNext) w Netii

Aktywność Grupy Netia z zakresie chmury się na tym nie kończy. Operator dołączył też do porozumienia Polska Chmura, które zrzesza polskich dostawców usług chmurowych. Organizacja powstała z inicjatywy Polskiego Związku Ośrodków Przetwarzania Danych, jako odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w zakresie bezpiecznego przetwarzania danych. Celem tego przedsięwzięcia jest edukowanie i oswajanie rynku z rozwiązaniami chmurowymi, w tym głownie zbudowanymi na kompetencjach i doświadczeniu dostawców krajowych.

Jako przedstawiciel czołowego, w 100 procentach polskiego, dostawcy rozwiązań z zakresu outsourcingu infrastruktury IT, cieszę się, że możemy dołączyć do inicjatywy Polska Chmura. Wierzę, że prowadzone przez nas wspólnie działania edukacyjne, promocyjne oraz doradcze przyczynią się do zwiększenia świadomości rynku w zakresie rozwiązań chmurowych, świadczonych lokalnie i przez lokalne firmy, jak Netia, która posiada obecnie w Polsce 5 ośrodków przetwarzania danych.

– dodał Rafał Bakalarz

Zobacz: Orange ogłasza walentynkowe rabaty w Sklepie Flex. Taniej smartfon, zegarek albo… odkurzacz
Zobacz: Play Now na Walentynki: wybrane filmy w wypożyczalni taniej o 25%

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu