DAJ CYNK

Nawigacja samochodowa w Ovi Maps będzie darmowa

21.01.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 25918

Ważne 0

0

Nokia udostępnia darmową nawigację samochodową i pieszą w ramach Ovi Maps. Na razie dla wybranych 10 modeli telefonów, do których stopniowo będą dołączać kolejne.

Nokia udostępnia darmową nawigację samochodową i pieszą w ramach Ovi Maps. Na razie dla wybranych 10 modeli telefonów, do których stopniowo będą dołączać kolejne.

Nowa wersja Ovi Map będzie zawierać wszystkie niezbędne funkcje nawigacji samochodowej i pieszej, takie jak wskazówki głosowe na każdym zakręcie w 74 krajach i 46 językach oraz informacje o ruchu drogowym w ponad 10 krajach, a także szczegółowe mapy ponad 180 państw.

Chcemy, by nawigacja w telefonie stała się tak rozpowszechniona jak przesyłanie SMS-ów czy robienie zdjęć. Jesteśmy przekonani, że bezpłatne udostępnienie najlepszych map z głosową nawigacją stanie się katalizatorem tego trendu. Nie warto używać telefonu komórkowego i osobnej nawigacji samochodowej, która działa tylko w jednym kraju lub regionie. Lepiej połączyć obie funkcje, udostępnić je bezpłatnie na całym świecie i mieć coś naprawdę przydatnego, co pomoże znaleźć właściwą drogę w niemal każdym mieście na świecie — zarówno pieszo, jak i samochodem — mówi Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokii.

Nowa, darmowa wersja Ovi Maps jest w tej chwili dostępna dla Nokii N97 mini, 5800, E52, E55, E72, 5230, 6710 navigator, 6730 classic oraz X6.

Od marca w nowych telefonach Nokia będzie instalować nową wersję Ovi Maps z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz pełnymi mapami danego kraju.

Ovi Maps jest dostępne do ściągnięcia za strony www.nokia.com/maps.


Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
64. ~Damian
0

2010-07-13 21:58:15

NOKIA 5800 XPRESS MUSIC NAVIGATION EDITION czy w tym modelu jest darmowa nawigacja

Odpowiedz

63. ~użytkownik x6
0

2010-04-28 22:04:22

u mnie żeby podczas używania nawigacji nie pobierało pieniędzy musiałem mieć w ustawieniach zaznaczone tylko i wyłącznie zintegrowany gps

Odpowiedz

62. ~chmiellu
0

2010-04-07 17:39:36

Nie wiem dokładnie od kiedy ale Ovi Maps są dostępne również na E66 i E71. Dziś zainstalowałem na E71, działa bez problemu.

Odpowiedz

61. ~Jarod32
0

2010-03-24 12:30:59

Rozamwialem z dzialem obslugi nkia polska. Sprawa wyglada tak , ze darmowa wersja (3.03) jest kompatybilna tylko z nowymi telefonami, gdzie jest nowa wersja symbiana. Podobno pracuja nad wersja ovi mps dla starszych modeli, ale nikt nie wie kiedy to nastapi.Narazie licencja jest wymagana dla wersji 3.0 i nizej . Koszt okolo 41zł. Co do laczenia. U mnie (aktualne mapy i soft) za kazdym razem kiedy ma wyszukac adres łaczy sie z siecia.

Odpowiedz

60. ~mars12
0

2010-02-04 19:03:38

Mam za sobą kolejną przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.0. Potwierdzają się moje wcześniejsze wrażenia. Dopóki udaje się jechać wyznaczoną trasą jest w miarę dobrze. Kiedy jednak pomylimy zjazd lub z jakiegoś powodu chcemy pojechać inną trasą (np. ominąć korek) nawigacja przestaje być pomocna w dotarciu do celu. Właściwie to utrudnia to zadanie i gdy zna się wystarczająco trasę, lepiej zignorować mylące komunikaty. Nowa wersja mapy wygląda na skonstruowaną od podstaw, bo zawiera proste błędy, których nie było w poprzedniej wersji.

Odpowiedz

59. ~mars12
0

2010-01-30 15:56:56

Zrobiłem dziś kolejną 10-km przejażdżkę z nawigacją Ovi 3.01 ustawioną trybie "szybsza trasa". Celowo jednak skręciłem na skróty, no i kiepsko... Nawigacja za wszelką cenę próbowała pokierować mnie na trasę szybszą, nakazując co kilkaset metrów skręcić w jej stronę, bez względu czy w drogę polną, podwórko czy nawet przez przydrożny rów w pole. W nawigacji Garmin w podobnych warunkach komunikaty były rozsądniejsze. Wypróbuję jeszcze w mapach Ovi pozostałe 2 tryby trasy: zoptymalizowana oraz krótsza. Może będą bardziej sensowne.

Odpowiedz

58. ~mars12
0

2010-01-29 19:46:58

Od kilku dni testuję nowe mapy Ovi 3.01 na N85. Po sprawdzeniu dostępnych licencji otrzymałem darmową nawigację pieszą i samochodową na 90 dni. Zanim wygaśnie może będzie już dostępna darmowa nawigacja dla N85 bez ograniczeń. Po pierwszych próbnych jazdach jestem trochę zaskoczony. Wyznaczona 10km trasa prowadziła w takie polne drogi, że nie ośmieliłem się nimi jechać. Zauważyłem też kilkudziesięciometrowe braki w drogach osiedlowych, które były kompletne w wersji 2.0. Z tego powodu nawigacja zamiast prostą drogą kieruje na dziwne objazdy pomiędzy zabudowania.

Odpowiedz

57. ~WERS
0

2010-01-24 18:24:13

AD.56 Kolego musisz pobrać najnowszą aplikacje. Możesz to zrobić pod tym adresem www.nokia.com/maps. jest podany w news-ie. Niestety na polskiej stronie jeszcze "nic nie wiedzą" o tym ;-). pozdro

Odpowiedz

56. ~saff
0

2010-01-24 16:00:21

Ja mam Nokię E52, mapy aktualne, a nadal pyta mnie o licencję, którą trzeba wykupić. Poza tym na polskiej stronie Nokia OVI Maps ta nawigacja jest opisywana jako płatna. Co tu jest nie tak?

Odpowiedz

55. ~mihau
0

2010-01-24 01:35:21

A co z telefonami takimi jak 5530XM które mogą korzystać tylko z zewnętrznego odbiornika GPS np LD-4W? Myślicie, że będzie jakaś uniwersalna wersja softu?

Odpowiedz

54. ~wers
0

2010-01-23 00:49:37

ad. 53 Dobra już to obczaiłem. Jak chcemy wyszukać adres np. w Polsce (i oczywiście jesteśmy w naszym kraju) to wystarczy wejść w menu-znajdź miejsce i wpisać tak: Kraków, Kamieńskiego. Natomiast jak chcemy znaleść adres w innym kraju niz aktualnie się znajdujemy to wpisujemy tak: Hiszpania, barcelona. pozdro dla wszystkich i miłego korzystania. ps. Ciekawy jestem co z tymi co wykupili np. 10 sty. licencje na rok?

Odpowiedz

53. ~WERS
0

2010-01-22 23:17:37

Witam! Jak można wyszukać adres w tej nowej ovi map? W poprzedniej można było wybierać albo szukamy adres albo poi! A teraz lipa tylko poi! Dzięki za szybką odpowiedz. pozdro

Odpowiedz

52. ~pa
0

2010-01-22 20:54:01

i jesczek jedno jesdem zflóstrowanym rze navi na n900 nie ma a to nowy telefon jesd

Odpowiedz

51. ~patafian
-1

2010-01-22 20:52:19

do 48: na starcie dali na te nofsze? teras dopiero to załówarzyem czyli n900 jesd stara? rze nie dały navi na n900?

Odpowiedz

50. dr184
0

2010-01-22 16:12:35

thonka, owszem posiadam 5800, ale to moja nie jedyna nokia i moglbym byc sflustrowany, ze na 5530 i n85 nie ma. Osobiscie widze takie frustracje na kazdym kroku. Wyczekujac na nowy soft do 5800 ludzie bluznili na nokie, kiedy wyszedl narzekaja na zmiany i tak w kolko. Troche luzu, mniej klotni.

Odpowiedz