DAJ CYNK

NaviExpert z dodatkowymi usprawnieniami na Wszystkich Świętych

30.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2464

Ważne 0

0

Wszystkich Świętych wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach całej Polski. Nawigacja NaviExpert, dzięki współpracy z samorządami, będzie na bieżąco informowała o zmianach na przycmentarnych ulicach.

Wszystkich Świętych wiąże się ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach całej Polski. Nawigacja NaviExpert, dzięki współpracy z samorządami, będzie na bieżąco informowała o zmianach na przycmentarnych ulicach.

To właśnie z powodu czasowych zmian w organizacji ruchu, policja apeluje do kierowców, aby nie jeździli na pamięć i zwracali szczególną uwagę na znaki, które będą informować o wszelkich zmianach. Nawigacja NaviExpert proponuje kierowcom dodatkowe wsparcie. Dzięki na bieżąco aktualizowanym mapom, NaviExpert ułatwi kierowcom dojazd do cmentarzy, a dzięki informacjom o ruchu drogowym pozwoli im uniknąć stania w korkach.

W bazie użytecznych punktów POI znajdą się cmentarze, parkingi, również te wydzielone przez samorządy do parkowania tylko podczas Wszystkich Świętych. Aby wyszukać jeden z POI, wystarczy w polu wyszukiwania wpisać lub wybrać głosowo nazwę nekropolii, a system wyświetli wszystkie możliwe wyniki dla danej lokalizacji, w tym listę parkingów przy każdym z cmentarzy.

Dzięki temu, że użytkownicy nawigacji NaviExpert korzystają z map online, wszelkie zmiany będą widoczne na nich tak długo, jak będą obowiązywać w rzeczywistości. Do aplikacji zostaną wprowadzone informacje o zmianach organizacji ruchu, utrudnieniach oraz parkingach przy cmentarzach w kilkudziesięciu miastach Polski (w tym wszystkich wojewódzkich).

Miasta ze szczegółowymi danymi o zmianach organizacji ruchu: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów WLKP, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Sopot, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Rzeszów, Bytom, Bielsko-Biała, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Kalisz, Koszalin, Legnica, Płock, Rybnik, Tarnów, Wałbrzych, Wejherowo i Zamość.

Dodatkowo, z powodu prowadzonej przez policję Akcji znicz, kierowcom wybierającym się w tym okresie w dłuższą trasę, przyda się również funkcja CB. Społecznościowy charakter CB umożliwia kierowcom m.in. zgłaszanie wypadków, fotoradarów oraz kontroli drogowych. Już w chwili zgłoszenia w aplikacji pojawia się ikona z ostrzeżeniem, a informacja w formie graficznej i głosowej jest wysyłana do wszystkich użytkowników NaviExpert znajdujących się w okolicy.

Natomiast z myślą o niezmotoryzowanych, nawigacja środkami komunikacji miejskiej będzie w wybranych miastach rozszerzona o linie autobusowe i tramwajowe kursujące na cmentarze, uruchomione z okazji Wszystkich Świętych.

Wszystkich, którzy do tej pory nie korzystali z nawigacji NaviExpert, producent aplikacji zachęca do skorzystania z darmowego, 7-dniowego testu nawigacji. By pobrać aplikację wystarczy w przeglądarce internetowej telefonu wpisać getne.pl i zainstalować.

Na okres 29.10-7.11 przewidziana jest promocja - 20% zniżki na zakup długich abonamentów. Roczny NaviPlan Polska będzie w tym czasie kosztował 79 zł, a dwuletni 159 zł.

Źródło tekstu: NaviExpert

Komentarze
Zaloguj się