DAJ CYNK

NaviExpert: Korkosfera na problemy z korkami

21.09.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3864

Ważne 0

0

NaviExpert oferuje kierowcom nowe rozwiązanie - Korkosfera. Jest to projekt, dzięki któremu kierowcy zyskują dostęp do bieżących danych traffic, prezentowanych na mapach w postaci kolorów, z poziomu komputera i telefonu komórkowego.

NaviExpert oferuje kierowcom nowe rozwiązanie - Korkosfera. Jest to projekt, dzięki któremu kierowcy zyskują dostęp do bieżących danych traffic, prezentowanych na mapach w postaci kolorów, z poziomu komputera i telefonu komórkowego.

Korkosfera obejmuje trzy produkty: web planner pod adresem korkosfera.pl, najnowszą wersję nawigacji NaviExpert 7.0 wyposażoną w warstwę traffic z autoaktualizacją oraz bezpłatną mobilną aplikację korkosfera.pl mobile na telefony z systemem Android.

Korkosfera wykorzystuje dynamiczne dane o natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. Źródłem danych jest Community Traffic online - technologia generująca i przetwarzająca na bieżąco dane dotyczące prędkości poruszających się po Polsce samochodów, pochodzące łącznie z monitoringu kilkuset tysięcy pojazdów.

Nowy sposób precyzyjniej - bo w postaci kolorów pokazuje, które odcinki dróg są zakorkowane, a po których ruch samochodowy jest płynny. Ta sama forma prezentacji ruchu drogowego została dodana w nowej wersji nawigacji NaviExpert 7.0, w której dodatkową nowością jest autoaktualizacja trasy, wynikająca ze zmian w sytuacji na drodze rejestrowanych przez Community Traffic online.

Źródło tekstu: NaviExpert

Komentarze
Zaloguj się
20. ~kokos
0

2011-09-24 01:04:23

ja mam na wave s8500 :D

Odpowiedz

19. ~trekkis
0

2011-09-23 15:42:16

Skąd wy bierzecie pomysły że tylko android? :) NE ma to do siebie że jest dopstępny na wszystko, nawet na najprostsze komórki bezsystemowe (java) i działa jak ta lala :)

Odpowiedz

18. ~Mazzano
0

2011-09-22 12:12:19

~11 NaviExpert jest również na Symbiana także nie masz co rozpaczać jeszcze :) Ma trochę mniej opcji (np. brak wybierania głosowego), ale pod względem nawigowania, informowania o korkach funkcjonalność jest ta sama :)

Odpowiedz

17. Symbianowiec
-1

2011-09-22 06:53:21

16: Nie ma. ;-)

Odpowiedz

16. ~lekkir
0

2011-09-21 21:24:55

www.getne.pl - tu zobaczycie czy jest v7.0 na Wasz telefon :)

Odpowiedz

15. RudyLis
1

2011-09-21 21:23:47

@11 Na symbianie działa navi expert w wersji 7 z korkosferą.

Odpowiedz

14. ~Kuba
0

2011-09-21 20:41:36

A ja polecam yanosika.Teraz oprocz "cb-radia" mamy również prostą nawigację z monitoringiem ruchu (korkowo.pl) :)

Odpowiedz

13. ~heniekmobile
0

2011-09-21 19:50:41

Dowiedziałem się na infolini, że do końca miesiąca, bedzie Play i T-mobile a orange to już inna sprawa. Ale nie mam orange, więc nie wiem co to dokładnie znaczy.

Odpowiedz

12. ~Mar
0

2011-09-21 19:06:11

A wersja brandowana dla operatorow tez jest uaktualniona? Tam transfer wliczony w abonament za nawigacje...

Odpowiedz

10. ~Astrid
0

2011-09-21 16:11:53

Jeśli wejdziesz na www.getne.pl przez przeglądarkę telefonu to pobierając nową wersję zaktualizujesz starą (nie musisz nic odinstalowywać).

Odpowiedz

9. ~
0

2011-09-21 15:07:08

ale z naviexpert pokazuje info że mam najnowsza wersję i nie potrzeba aktualizacji, tylko że na str jest dostępna już wersja 7 na SGS2, Chyba będę musiał odinstalować i zainstalować ponownie.

Odpowiedz

8. ~daruś
0

2011-09-21 14:54:09

lubie koszerne nokie

Odpowiedz

7. RudyLis
1

2011-09-21 14:03:39

Już mam wgrany NE 7 na Nokię C7 :)

Odpowiedz

6. ~dag
0

2011-09-21 13:27:46

Sama aplikacja jest tylko na androida. Ewentualnie można wejść na stronę choć radziłbym zrobić to ze stacjonarnego dostępu do sieci przed podróżą. Jeśli jedziemy blisko, a ja zazwyczaj jeżdżę w promieniu 60 km sama strona też jest niezwykle pomocna w planowaniu trasy przejazdu. Dziś ominąłem potężny korek, gdyby nie korkosfera ładnie bym się załatwił jadąc do pracy.

Odpowiedz

5. ~Jaroszy
1

2011-09-21 13:25:46

Pełna lista telefonów obsługujących NE: http://getne.pl/default-ota/ ;)

Odpowiedz