DAJ CYNK

Najwięcej do Play przechodzi z Orange

02.11.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 19932

Ważne 1

0

85% numerów przenoszonych do Play trafia do oferty abonamentowej. Z kolei 60% przenoszących numer do tego operatora migruje z oferty postpaid - wynika z danych opublikowanych na blogu rzecznika Marcina Gruszki.

85% numerów przenoszonych do Play trafia do oferty abonamentowej. Z kolei 60% przenoszących numer do tego operatora migruje z oferty postpaid - wynika z danych opublikowanych na blogu rzecznika Marcina Gruszki.

W trzech kwartałach 2012 roku do P4 przeniesiono 605 tys. numerów. Pełne statystyki przenośności w tym czasie publikowaliśmy w tej wiadomości.

Z infografiki wynika, że najwięcej numerów do Play przychodzi z sieci Orange. Z 318 tys., które po pierwszych 9 miesiącach stracił "pomarańczowy" operator na rzecz innych, aż 220 tys. (czyli prawie 70%) trafiło do Play.

Źródło tekstu: blogplay.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
313. s1k0r3k
0

2012-11-10 17:47:47

Jo niektórym nie wytłumaczysz. Prawie 6 lat czekali kiedy było dużo taniej z przejściem, to teraz wreszcie mogą się pochwalić, że dobrze zrobili, całując w t...k swojego operatora przez ten czas i nie przechodząc. W końcu po 5,5 roku już nie ma takiej róznicy w cenach.

Odpowiedz

312. s1k0r3k
0

2012-11-10 17:44:16

307 nie ma fanboyów Play, są tylko fanboye W3. Bo jak można wytłumaczyć to, że przez prawie 6 lat siedzieli w starych sieciach, gdzie mieli drożej? Tak jak pisze 309, czekał na nową ofertę Play. Czekał prawie 6 lat i teraz jest zawiedziony. A co do Fanboyów Play. Nie ma takich. Są raczej osoby zorientowane w temacie i nieprzywiązane do operatora. Dlatego poszli tam gdzie mieli taniej. Byli oskarżani na forum o nielojalność, ale czu to wada. Teraz gdy w Play robi się drożej, oni na pewno sobie wszystko przekalkulują i pójdą tam gdzie im będzie się najbardziej opłacało, w przeciwieństwie do takich jak Ty, którzy nieważne czy się pali czy wali, czy jest drogo czy jeszcze drożej i tak zostaniecie u swojego operatora. I będziecie chrzanić o BOKu, o prestiżu, o jakości której nigdy sami nie sprawdziliście itp, żeby sie dowartościować.

Odpowiedz

311. ~MOBILKING
0

2012-11-10 00:13:00

instalowanie opery mini 6.0 w smartach z androidem, kiesem i iosem to czysta ekonomia czy zubożenie zawartości stron www wyświetlanych na ekranie telefonu ?

Odpowiedz

310. wlo
0

2012-11-07 19:34:02

307. - niemożliwe... chyba coś źle przeczytałeś, albo nie w tę co trzeba tabelę zajrzałeś?

Odpowiedz

309. ~
0

2012-11-07 17:47:58

to niezle Play wypial sie na swoich wiernych. Ciekawe co powie Gruszka? Pewnie, ze to z mysla o wygodzie klientow. W tej sytuacji nie ma sensu meczyc sie z ich jakoscia. Za sporo nizsza cene mozna to znosic ale placic tyle samo co w w3 i miec podlą jakosc, to trzeba byc masochista. Bye Play. Czekalem na nowa oferte bo myslalem, ze cos nowego bedzie ale takich drastycznych podwyzek nie spodziewalem sie

Odpowiedz

308. Jo
0

2012-11-07 17:40:23

306. , 307. ~ : Jest taka piosenka "nic nie może przecież wiecznie trwać..." Play też kiedyś będzie musiało zacząć zarabiać.. póki co chyba jeszcze robi łapankę na klientów, więc... korzystajmy póki jeszcze jest w miarę tanio.. ;)

Odpowiedz

307. ~
0

2012-11-07 17:26:02

to co zrobil Play z ofertami na przedluzenie to istny szok. Wprowadzili podwyzki nawet o 35zl! Podobnie z ofertami glosowymi, obcieli nawet 200min.! Play pokazal prawdziwa twarz. Ciekawe co na to fanboje? Jak wytlumacza podwyzki? Pewnie z usmiechem na twarzy przyjma do wiadomosci.

Odpowiedz

306. ~
0

2012-11-07 16:12:35

Tendencja ta szybko sie zmieni. Play niby twierdził, że asymetria nie ma znaczenia dla nich ale dziwnie od listopada zdecydowanie pogorszyli warunki na przedłużenie mobilnego internetu jak i ofert głosowych. To co kiedyś wyróżniało ich, to teraz popsuli zupełnie.

Odpowiedz

305. ~
0

2012-11-07 10:24:52

@300 u mnie też u innych opów problemy z zasięgiem. Najlepiej mi się sprawdza Heyah (działająca na TM właśnie) - dobrze się gada.

Odpowiedz

304. ~nikinik
0

2012-11-06 14:43:46

Jakoś zacząłem swoją przygodę z Playem niedługo po wejściu spółki na rynek. 3 razy brałem już u nich abonament i za każdym razem miałem lepsze warunki niż w Orange. Wprawdzie Orange się trochę poprawiło, ale nadal jako jedyny operator mają simlocki na telefonach. Poza tym Orange po dwóch latach od zakończenia umowy, nasłał na mnie firmę windykacyjną za niezapłacony rachunek, o którym nie miałem pojęcia, a o którym nikt nie raczył mnie wcześniej poinformować. Jeżeli chodzi o internet mobilny to niestety po odłączeniu się od plusa zasięg w playu jest słabiutki i dlatego przeszedłem właśnie do plusa. Z kolei t-mobile z tego co słyszałem ma dobrą ofertę roamingową.

Odpowiedz

303. ~Mav
1

2012-11-05 14:31:28

Thx za porownanie 297 298. Lubie takie porowniania osob ktorem mowia o czym mialy a nie "slyszalem". A co do osob: "to zalezy od miejsca!". To kolega wyraznie napisal: "jest to bardzo silnie zdeterminowane miejscem". Zaznaczył to ewidentnie. Ale fajnie ze pokazał wiekszosc aspektów. Mnie 5 zl na abo nie robi roznicy jak jestem w BOA jak pies traktowany (przepraszam wszestkie psy :) ). Pozdro 298. Mav

Odpowiedz

302. maciekp
-2

2012-11-05 10:29:10

JA KUPIŁEM STARTER VIRGIN I JESTEM BBBBB ZADOWOLONY

Odpowiedz

301. ~
0

2012-11-05 10:23:25

Śląsk jak już.

Odpowiedz

300. ~
0

2012-11-05 10:20:55

W domu nie mogę korzystać z usług Orange gdyż brak zasięgu, natomiast w pracy najlepiej łapie zasięg T-Mobile, lokalizacja - śląsk.

Odpowiedz