DAJ CYNK

Nadchodzi telefon dla prawdziwego gracza

27.10.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

A jednak istnieje. Sony Ericsson przygotowuje swój PlayStation Phone - połączenie konsoli do gier z nowoczesnym smartfonem. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 3.0.

A jednak istnieje. Sony Ericsson przygotowuje swój PlayStation Phone - połączenie konsoli do gier z nowoczesnym smartfonem. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą Androida 3.0.Sercem PlayStation Phone jest procesor Qualcomm MSM8655, podobny do tego w T-Mobile G2, ale o 200 MHz szybszy - taktowany zegarem 1 GHz. Do tego dostaniemy 512 MB pamięci RAM, 1 GB pamięci ROM i czytnik kart microSDHC. Dotykowy ekran ma około 3,7-4,1 cala. Gry na nasz konsolo-telefon kupować będziemy w specjalnie przygotowanym Sony Marketplace.Dołączone do wiadomości zdjęcia przedstawiają prototyp urządzenia, w którym nie było jeszcze specjalnej, dedykowanej wersji oprogramowania. Nie brakuje też błędów (w końcu Android 3.0 Gingerbread nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany). Ciekawostką jest podłużny touchpad umieszczony między przyciskami kontrolera do gier.

W pierwszych plotkach mowa była o premierze w IV kwartale tego roku, jednak premiera na początku przyszłego roku, np. podczas targów MWC 2011, wydaje się być znacznie bardziej prawdopodobna.

Źródło tekstu: Engadget

Komentarze
Zaloguj się