DAJ CYNK

Muzyka dla komórek

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2223

niemiecki zespół Super Smart zdecydował się wydać swoją najnowszą płytę wyłącznie w postaci... dzwonków do telefonów komórkowych.

Choć najpopularniejszymi metodami dystrybucji muzyki są sprzedaż płyt kompaktowych i plików MP3, niemiecki zespół Super Smart zdecydował się wydać swoją najnowszą płytę wyłącznie w postaci... dzwonków do telefonów komórkowych.

Zawierający mieszankę disco popu z electro-punkiem album "Panda Babies" został wydany przez wytwórnię Go Fresh Mobile Music, specjalizującą się właśnie w muzyce dla "komórek". Za cenę 1,99 euro Europejczycy mogą - z wykorzystaniem usługi WAP lub GPRS - pobrać 8 utworów reklamowanych jest jako "pierwszy komórkowy album na świecie", a wraz z nimi dodatkowo 5 grafik i 5 animacji dla telefonów.

Jak twierdzi wydawca "płyty", polifoniczne dzwonki pozwalają rozpowszechniać muzykę poza dotychczasowymi kanałami dystrybucji, dzięki czemu nieznana grupa ma szanse zaistnieć przed szeroką grupą odbiorców. Pomimo braku wsparcia dużych wytwórni płytowych, w ciągu kilku godzin muzyka z "Panda Babies" stała się bowiem dostępna dla milionów Europejczyków. Nie sposób więc odmówić temu rozwiązaniu innowacyjności, choć grupie oczywiście chodzi też o wywołanie medialnego zamieszania. Jego częścią jest również fakt, że walczący ze skostniałą branżą muzyczną członkowie kwartetu z Monachium ukrywają swoją tożsamość - występują w maskach misiów panda.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 4Press

Przewiń w dół do następnego wpisu