DAJ CYNK

Multimedialny kombajn Clariona

20.10.2007

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2614

Ważne 0

0

Firma Clarion zademonstrowała nowe samochodowe urządzenie multimedialne. Bogactwo jego funkcji powinno zadowolić nawet najwybredniejszych.

Firma Clarion zademonstrowała nowe samochodowe urządzenie multimedialne. Bogactwo jego funkcji powinno zadowolić nawet najwybredniejszych.

Clarion MAX973HD wykorzystuje najnowsze zdobycze techniki. Do celów nawigacyjnych zaprzęgnięto nie tylko 7-calowy ekran dotykowy, ale także czujniki bezwładnościowe, pozwalające na nawigację bez użycia satelitów, np. w tunelach (funkcja Dead Reckoning). Rozpoznawanie głosu pozwala obsługiwać urządzenie bez odrywania ręki od kierownicy i oczu od drogi. Podzielony ekran może prezentować rzut z góry i bardzo realistyczny widok trójwymiarowy z pasami ruchu, drogowskazami i znakami drogowymi. Mapy Navteq obejmują całą Europę aż do wschodnich granic Unii, a pokrycie Polski jest zadowalające. Zestaw odbiera komunikaty drogowe TMC, niestety jeszcze nieobecne w naszym kraju.Urządzenie to pomaga kierowcy nie tylko w nawigacji. Wejście do podłączania kamery przyda się szczególnie kierowcom ciężarówek i busów, ale także osoby miewające problemy z parkowaniem tyłem mogą z tej opcji skorzystać. Telefoniczny zestaw głośnomówiący Bluetooth zwiększa wygodę i bezpieczeństwo rozmów podczas jazdy.

Pasażerowie samochodu z Clarionem na pokładzie będą zachwyceni. Model ten odtwarza filmy DVD oraz pliki MP3/WMA. Jest także wyposażony w radio. Odtwarzanie multimediów nie przeszkadza w nawigacji, gdyż podczas jazdy można oglądać film na dodatkowych, zewnętrznych ekranach. Odrębne są także ścieżki dźwiękowe, co pozwala kierowcy słuchać muzyki, podczas gdy pasażerowie oglądają film.

Wadą zestawu jest brak spolszczenia menu i komunikatów głosowych. Miejmy nadzieję, że zmieni się to po wprowadzeniu Clariona na nasz rynek. Data tego wydarzenia nie jest znana. Cena również, chociaż na pewno nie będzie niska.


Źródło tekstu: blogn.pl

Komentarze
Zaloguj się