DAJ CYNK

mPay ma 150 tys. klientów

24.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1450

Ważne 0

0

mPay ma już ponad 150 tys. zarejestrowanych użytkowników. Spółka m.in. od 1,5 roku bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych pod znakiem towarowym Płać komórką.

mPay ma już ponad 150 tys. zarejestrowanych użytkowników. Spółka m.in. od 1,5 roku bierze udział w działaniach największych operatorów telefonii mobilnej mających na celu komercyjne uruchomienie płatności mobilnych pod znakiem towarowym Płać komórką.

Płać komórką to system obsługiwany przez platformę systemu mPay, który umożliwia realizowanie płatności telefonem komórkowym m.in. za doładowania kart pre-paid, wnoszenie opłat parkingowych w 8 miastach Polski oraz opłaty za bilety komunikacyjne w Warszawie i Lublinie. Umożliwia także płatności za zakupy w Internecie oraz realizowanie przelewów person-to-person.

Oferowane przez mPay rozwiązania działają obecnie w sieciach 4 głównych operatorów komórkowych w trybie wdzwanianym (IVR), a w sieciach Polkomtel i P4 także w trybie tekstowym (USSD). System mPay od początku jest dostosowany do technologii zbliżeniowej (NFC, ang. Near Field Communication), czyli wykorzystuje przekazywanie informacji pomiędzy telefonem a innym urządzeniem w trybie specjalnego połączenia radiowego.

Płatności NFC testują dwaj operatorzy we współpracy z Samsungiem - Polkomtel z BZ WBK i Visą oraz PTC z Inteligo i MasterCardem.

Źródło tekstu: mPay, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. Telesfor
0

2010-05-24 15:41:20

#12: to raczej nie jest niewielka marża bo wynosi 200%. No ale jak ktoś jest pazerny i na sieroty nie chce dać o niech płaci tym cwaniakom. O ile rzeczywiście jakikolwiek przelew w ogóle dostanie :)

Odpowiedz

13. Telesfor
0

2010-05-24 15:38:18

#11: wydzwonić ;) Ewentualnie smsy na biedne dzieci wysłać itp. A najlepiej przejść do Play i nie robić z telefonu skarbonki :)

Odpowiedz

12. ViNYL
0

2010-05-24 13:21:52

11: raczej nieoplacalne, ale warto wspomniec. www.sms2cash.pl

Odpowiedz

11. ~laik
0

2010-05-24 13:10:57

No to niedobrze. Bo już nie wiem, co z tym sianem zrobić. :-/

Odpowiedz

10. ViNYL
0

2010-05-24 13:06:07

9: nie. płacisz kasą ze skarbonki, którą zasilasz wcześniej np. przelewami z konta bankowego.

Odpowiedz

9. ~laik
0

2010-05-24 12:59:05

Witam. Ktoś mi wyjaśni, o co tu chodzi? Można płacić kasą zebraną na koncie przez dołądowania? Ja mam numer w orange i zebrane juz ponad 600zł na koncie i nie mam jak tego wydzwonić, a doładowywać muszę, bo kasa przepadnie. Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby móc tę kasę wykorzystać jako formę płatności nawet z jakąs tam niewielką marżą.

Odpowiedz

8. ~Opera
0

2010-05-24 12:36:12

Testowałem kupowanie biletow tym systemem. Nie zawsze mozna kupic bilet. Raz byl błąd z niewiadomego powodu, raz nie skasowało mi kasy i bezwiednie jechałem na gapę, innym razem byla dużą burza i błąd systemu. Takze czekałem tylko az skończą mi sie środki w mPay.

Odpowiedz

7. WitekT
0

2010-05-24 11:19:22

M_36: fixed, dzięki! :-)

Odpowiedz

6. ViNYL
0

2010-05-24 11:04:20

Szczególnie, że nr dostępowy jest w sieci Play :/

Odpowiedz

5. M_36
0

2010-05-24 11:03:36

Trzeci akapit, czwarta linijka, "początki" - literówka.

Odpowiedz

4. ViNYL
0

2010-05-24 11:03:04

W trybie tekstowym z usługi korzystałem, jak miałem numer w Play. Wdzwaniany jest niewygodny oraz generuje dodatkowe koszty.

Odpowiedz

3. ukefake
0

2010-05-24 09:47:04

pomysł z biletami jest bardzo trafiony.

Odpowiedz

2. ~asior
0

2010-05-24 09:37:50

za niedługo będzie mieć 50% mniej bo nie ma już promocji na doładowanie w plusie...

Odpowiedz

1. Play
0

2010-05-24 08:52:14

Ciekawe zobaczymy jak to będzie w dalekiej przyszłości.

Odpowiedz