DAJ CYNK

Mozilla kończy z Firefox OS

09.12.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5096

Ważne 9

5

W trakcie konferencji dla developerów Mozilla poinformowała o zakończeniu prac nad Firefox OS. Tym samym system oficjalnie zakończył swój żywot.

W trakcie konferencji dla developerów Mozilla poinformowała o zakończeniu prac nad Firefox OS. Tym samym system oficjalnie zakończył swój żywot.

Jeszcze na początku roku Mozilla snuła ambitne plany rozwoju autorskiego systemu operacyjnego, zapowiadając kolejne smartfony i stworzenie całego ekosystemu Firefox OS, który miał trafić między innymi do telewizorów.

Mozilla doszła w końcu do wniosku, że ich system nie jest w stanie zagrozić, dominującym na rynku - Androidzie, iOS oraz Windows Phone. Problemy z dotarciem do użytkownika końcowego oraz brak wsparcia developerów spowodowały, że prace nad Firefox OS nie będą kontynuowane.

Źródło tekstu: techcrunch; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2015-12-09 22:19:39

16 - no kończy, dostałem smsa z wiadomością. Czyżby kończyły się najlepsze promocje na zasilenia - nikt inny nie daje tyle bonusa. Szkoda by było.

Odpowiedz

21. ~Ja±
0

2015-12-09 22:08:46

19). Nie radzi - ale jakoś ciągnie ten wózek, a ludzie kupują Lumie. Tamci liczyli na to samo: być, zaistnieć, próbować dalej...

Odpowiedz

0

2015-12-09 21:44:58

@13 Tizen w Indiach zaczyna chwytać. Nie tak szybko z tą śmiercią...

Odpowiedz

19. gilbert3
0

2015-12-09 21:44:50

Nie rozumiem jak to możliwe, że to co nielogiczne dla każdego człowieka na ziemi, było całkiem sensowne dla Mozilli. Powstanie tego systemu od początku było skazane na sromotną klęskę, nie wiem na co liczyli w Mozilli, skoro Microsoft pomimo tylu nakładów nie radzi sobie na rynku systemów mobilnych.

Odpowiedz

18. ~ff
0

2015-12-09 19:30:52

Wielka szkoda, przelądarka Mozilli jednak się przebiła, a odnośnie OS to faktycznie niestety jest ogromny monopol i ogromna kasa na systemy szpiegujące.

Odpowiedz

17. ~Grzegorz Halama
1

2015-12-09 19:05:09

Ja wiedziałem, że tak będzie!... Ja wiedziałem!...

Odpowiedz

16. wlo
0

2015-12-09 19:00:31

Mozilla kończy z OS-em a Plus informuje o zakończeniu promocji 40% więcej w piątki... ;-)

Odpowiedz

15. ~jarko
1

2015-12-09 17:39:48

Ten, kto popiera jeden system jako słuszny i najlepszy jest z automatu komunistą. Amen

Odpowiedz

14. ~4D
0

2015-12-09 17:06:49

@5. Przede wszystkim naucz się czytać ze zrozumieniem - nikłe szamse przebicia się na rynku to nie znaczy żadne. Poza tym ich rolą było podejmować ryzyko biznesowe oraz wykazywać nawet przesady optymizm, co do powodzenia projektu. Bez takiej postawy nic się nie zdobędzie, ani nie ugra i to nie tylko w tej branży, ale w ogóle w biznesie i w życiu.Poza tym "szum" w mediach związany z Firefox OS wpłynął na większą popularyzacje ich głównego produktu, a co za tym idzie mogli zaoszczędzić na jego promowaniu w standardowy sposób.

Odpowiedz

13. fueldo
0

2015-12-09 17:03:24

zatem kiedy podobny news o Tizen/''nie? :P

Odpowiedz

12. kwistas
1

2015-12-09 17:01:31

Niestety monopol Androida zabija wszystkie niszowe systemy, rynek smartphopnów przypomina trochę ten komputerowy, tylko, że zamiast Windowsa mamy Google i jego Androida. Jest zwyczajnie za późno na nowe systemy.

Odpowiedz

0

2015-12-09 16:53:05

W międzyczasie Samsung wepchnął się z Tizenem OS i modelem Z1. I znowu konkurencja dla liska. Wcale im się nie dziwię, że odpuścili.

Odpowiedz

10. ~mirek
0

2015-12-09 16:52:50

a pewny inny serwis napisał cos zupelnie odwrotnego: Mozilla rezygnuje ze smartfonów, ale nie porzuca Firefox OS-a

Odpowiedz

9. ~CałmZ
-1

2015-12-09 16:50:05

A co na to wlo, bo nie wiem jekie mieć o tym zdanie?

Odpowiedz