DAJ CYNK

Motorola: Oreo dla posiadaczy Moto Z2 Force w ciągu kilku tygodni

02.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3242

Ważne 1

0

Motorola nie zamierza pozostawać w tyle i także pracuje nad Androidem Oreo. Posiadacze modelu Moto Z2 Force otrzymali już oficjalne przyrzeczenie producenta.



Motorola nie zamierza pozostawać w tyle i także pracuje nad Androidem Oreo. Posiadacze modelu Moto Z2 Force otrzymali już oficjalne przyrzeczenie producenta.

Przedsiębiorstwo pochwaliło się, że już pracuje nad uaktualnieniem do Oreo, jednak zajmie mu to "kilka tygodni". Motorola testuje już najnowszą wersję systemu Android na kilku swoich modelach - Z, Z Play oraz Z2 Force. To właśnie Z2 Force ma być pierwszym urządzeniem, które otrzyma aktualizację.

Poza nowymi funkcjami typowymi dla Oreo (np. obraz w obrazie), smartfony Motoroli otrzymają również nowe autorskie rozwiązania Motoroli. Należą do nich np. nowe bezpieczne zapamiętywanie haseł oraz Moto Live Stream.

Źródło tekstu: Motorola, Techdroider, wł

Tagi: Motorola
Komentarze
Zaloguj się
24. ~wio
0

2017-12-03 19:57:53

motorola to moja ulubiona marka. do tej pory używam v50. to najlepsza marka

Odpowiedz

23. ~Jack61
0

2017-12-03 18:33:09

Czyli w październiku.

Odpowiedz

21. ~Wyrwać chwasta:-D
-1

2017-12-03 16:43:24

Motorolle się psują :-D

Odpowiedz

20. ~
0

2017-12-03 16:20:12

@17 Nie rozumiem. Co mnie obchodzi, że ktoś chce dobrze dla siebie? Jeśli chce to osiągnąć moim kosztem, to oznacza, że ja mu muszę pozwolić na to, a to jest tylko możliwe, jeśli i ja coś z tego będę miał. Szukam nowego smartfona, który po upadku nie rozsypie się w drobny mak, a po zmoczeniu w intensywnym deszczu nie odmówi dalszej pracy. Nawet 2-3 letnie modele to padliny. Amerykanie wylądowali na Księżycu przy użyciu trwalszych i dzisiaj już archaicznych sprzętów. Jak akumulator trzyma ledwo 1 dzień, to po co producenci ładują ponad 5" wyświetlacz? Jak wychodzi nowszy Android, to dlaczego producent smartfona robi tylko 1 aktualizację? Wydam 1500-3000 zł na coś, co mi tylko pochodzi rok, dwa i co dalej? Jaki jest sens, jak podstawowe apki od samego Wujka nie chodzą, bo Android jest za stary? Doszło do tego, że zaczyna mi się podobać Apple iPhone ze starszymi modelami poniżej 5" i Xiaomi. Oba mają wady, ale pierwszy ma długie wsparcie, a drugi oferuje niską cenę za wysoką wydajność przy niskiej jakości, np aparat. Reszta największych producentów powariowała z cenami i wsparciem. Może ten Project Treble coś zmieni?

Odpowiedz

19. ~Gatts
0

2017-12-03 15:46:53

Atut posiadania telefonu ,który ma /''oficjalne/'' wsparcie w "funach" jest dobrym przykładem wyboru telefonu ,który będzie miał takie wsparcie ale ostatnio próbowałem skorzystać z Android PAY i niestety muszę wrócić to wersji "STOKOWEJ" bo nie mogę tego programu zainstalować z powodu "RUTA".Szkoda ,że GOOGLE zaczyna karać osoby ,które chcą mieć prawie najnowszy system na swoim SMARTFONIE bo akurat używam wersji 7.1.2.

Odpowiedz

18. ~
0

2017-12-03 15:43:43

@15 Proces softwarowego postarzania sprzętu jest szczególnym określeniem jednej ze składowych ogólnego terminu "spisek żarówkowy". Kolejnym przykładem jest celowe postarzanie przez użycie gorszych materiałów do wytworzenia sprzętu. Tutaj to opisałem > Wydaje się, że od Androida 8.0 Oreo softwarowe postarzanie będzie znacznie mniej zależne od producenta i bardziej zależne od Wujka. To oznacza, że producenci będą teraz unikali aktualizacji do Oreo. Tak odczytuję wyżej podany link do informacji o Project Treble

Odpowiedz

17. ~Q-ra
0

2017-12-03 15:41:02

Czy Wy koledzy naprawdę nie możecie zrozumieć, że producenci muszą coś wyprodukować, aby mieli zatrudnienie ich fachowcy w następnych latach. Te wszystkie aktualizacje prowadzą do tego, że kupiony 2 lata wcześniej smartfon, możemy włożyć do szuflady. Nagrane wcześniej przez nas programy, w nowych aktualizacjach niektore już nie odtworzymy. Musimy dać zarobić producentom, aby migli istnieć!!!

Odpowiedz

16. ~wkurzonyposiadaczMoto
0

2017-12-03 15:32:49

sprzęt kupowałem ze względu na możliwości sprzętowe i politykę aktualizacji. Jednak na przestrzeni lat sie sporo pozmieniało. Z dużą ciekawością obserwuje powrót Nokii i ich podejście czekam tylko na jakiś ciekawy model z ich stajni to może zmienie Brand. To byłaby moja pierwsza Nokia mimo ze z telefonami obcuje już 16 lat. Hejtowałem ich kiedyś jak obecnie robię to z nadgryzionym jabłkiem może w końcu mnie do siebie przyciągną ;]

Odpowiedz

15. ~wkurzonyposiadaczMoto
0

2017-12-03 15:25:29

seria Motorola chwali sie czystym androidem, szybkimi aktualizacjami i ilością aktualizacji a przynajmniej tak było za czasów gdy marka Motorola była amerykańska. Kwestia wsparcia jak najbardziej zależy od możliwości sprzętowych ale w obecnych czasach przede wszystkim decydują o tym firma i jej polityka. Paździochy za 500zł wychodzą na nowych systemach a flagowiec za 3 tys zł jest po prostu olewany - to sie nazywa proces softwarowego postarzania sprzętu. W moim podejściu telefony za ponad 3 klocki powinny być wspierane 3 lata co najmniej zwłaszcza gdy android jest beznakładkowy a obecne podejście Lenovo/Motorola nie różni sie od tych co owe nakładki posiadają.

Odpowiedz

14. ~
0

2017-12-03 15:19:00

@11 Od 8.0 Producent decyduje, kiedy twój smartfon musisz zmienić na nowszy poniżej Oreo.

Odpowiedz

13. ~
0

2017-12-03 14:59:08

@12 Tego nie do końca rozumiem "Smartfon wychodził na przestarzałym systemie i dzięki temu szybciej skończyli temat aktualizacji tak samo będzie z nowymi flagowcami." W sensie, że celowo ładują przestarzały system? Zawsze myślałem, że aktualizacja Androida zależy od zgodności sprzętu i od wsparcia producenta tegoż. Ale od przestarzałego systemu, w sensie przestarzałego Androida?

Odpowiedz

12. ~wkurzonyposiadaczMoto
0

2017-12-03 14:28:21

niech sie gonią. Moto X force nie dostanie aktualizacji do Oreo mimo że to flagowiec pełną gębą. Smartfon wychodził na przestarzałym systemie i dzięki temu szybciej skończyli temat aktualizacji tak samo będzie z nowymi flagowcami.Romans z Lenovo odbija sie im tak samo jak Nokii z Microsoftem. Przeciągali aktualizację do 7.0 która i tak była spartaczona zamiast odrazu zrobić 7.1. Jak się żółtki nie ogarną to udupia dwie marki naraz

Odpowiedz

11. TomecekGD
0

2017-12-03 13:48:06

@10 żebyś wiedział :( Co się stało z zapowiadanym project Treble?

Odpowiedz