DAJ CYNK

Motorola ES400 - terminal dla biznesu

23.06.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3139

Ważne 0

0

Motorola zaprezentowała terminal przeznaczony na rynek korporacyjny - model ES400. Charakteryzuje się on wyjątkowo jasnym ekranem oraz zwiększoną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Motorola zaprezentowała terminal przeznaczony na rynek korporacyjny - model ES400. Charakteryzuje się on wyjątkowo jasnym ekranem oraz zwiększoną wytrzymałością na czynniki zewnętrzne.

Motorola ES400 to urządzenie skierowane do osób wykonujących swoją pracę w trudnych warunkach: przedstawicieli handlowych, serwisantów, dostawców czy pracowników hal.

Aby sprostać trudnym wymaganiom, telefon ten spełnia normy cywilne IP54 oraz wojskowe MIL-STD 810G. Oznacza to, że jest on odporny na działanie wody, kurzu oraz częste upadki.

ES400 został wyposażony w rezystancyjny ekran dotykowy TFT o przekątnej 3 cali i rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli), którego jasność jest prawie dwa razy większa niż ekranów montowanych w tradycyjnych telefonach (750 nitów).

Łączność ze światem zapewnia wachlarz obsługiwanych standardów: GSM oraz CDMA, Bluetooth, HSDPA, WiFi, a także VoIP. Na pokładzie nie zabrakło również aparatu fotograficznego z autofokusem o rozdzielczości 3 Mpx z diodą LED, modułu GPS oraz gniazda microSD.

Multimedialności urządzenia dopełni obsługa najpopularniejszych formatów muzycznych (MP3/AAC+/WAV/WMA) oraz wideo (MP4/3GP/WMV/H.264), a także obecność gniazda microUSB oraz czujnika położenia.

Wprowadzanie danych ułatwi pełna klawiatura QWERTY, która w razie problemów z odczytaniem kodu kreskowego pozwoli na jego szybkie wprowadzenie w tradycyjny sposób. Dostępu do tych danych chronić będzie m.in. biometryczny czytnik linii papilarnych.

ES400 pracować będzie pod kontrolą systemu Windows Embedded Handheld (opartego o Windows Mobile 6.5.3), który otrzyma specjalną, łatwą do personalizacji dla firm nakładkę. Pozwoli ona na szybki dostęp do najbardziej potrzebnych i najczęściej wykorzystywanych przez pracowników funkcji i danych.

Nad pracą ES400 czuwać będzie procesor Qualcomm o częstotliwości 600 MHz, który wspomagany będzie przez 256 MB pamięci operacyjnej oraz 1 GB pamięci wewnętrznej. Telefon będzie mógł być zasilany jedną z dwóch baterii: standardową o pojemności 1540 mAh oraz dodatkową, o dwukrotnie większej pojemności (3080 mAh).

Wymiary zaprezentowanej Motoroli to 129 x 60,4 x 16,4 mm, a jej waga - 156 gramów. Jej premiera ma nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy, cena wciąż nie jest znana.Źródło tekstu: motorola, wł

Komentarze
Zaloguj się