DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z operatorami

23.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2925

Ważne 8

2

Ministerstwo Cyfryzacji będzie współpracować z firmami telekomunikacyjnymi przy rozwijaniu e-usług w administracji.

Ministerstwo Cyfryzacji będzie współpracować z firmami telekomunikacyjnymi przy rozwijaniu e-usług w administracji.

Operatorzy telekomunikacyjni, podobnie jak banki, chcieliby uczestniczyć w popularyzacji cyfrowych usług, jakie oferuje administracja publiczna. Pomóc w tym mają m.in. takie mechanizmy, jak Mobile Connect. To rozwiązanie techniczne, które po wdrożeniu może pozwolić na identyfikację obywateli w systemach administracji publicznej za pomocą telefonu

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji: dowód osobisty i inne dokumenty przez telefon

W poniedziałek Anna Streżyńska, minister cyfryzacji, podpisała z przedstawicielami Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz firm telekomunikacyjnych porozumienie dotyczące współdziałania na rzecz rozwoju gospodarki elektronicznej, a w szczególności na rzecz e-usług w administracji publicznej.

Zarówno telekomy, PIIT jak i resort cyfryzacji zobowiązały się do współdziałania na rzecz eliminacji barier w obszarze telekomunikacji niezbędnych dla rozwoju e-państwa, w szczególności cyfryzacji procesów administracyjnych, gospodarczych i konsumenckich (zgodnie z rządowym programem "Od papierowej do cyfrowej Polski").

Porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji podpisali przedstawicieli operatorów telefonii komórkowej - Orange Polska, Polkomtel, T-Mobile Polska, P4 oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Źródło tekstu: mc.gov.pl

Komentarze
Zaloguj się
2. ~wiadomo
0

2016-11-23 13:39:05

... no i teraz każdy głupi który poda Jarkowi z którego numeru mają podsłuchiwać i lokalizować obywatela.

Odpowiedz

1. wlo
-2

2016-11-23 10:31:00

No pierwszy krok do identyfikacji za pomocą telefonu już zrobiony - obowiązkowa rejestracja...Teraz tylko zadanie dla specjalistów z ciemnej strony prawa - znaleźć sposób na łatwe zdobycie tożsamości "telefonicznej" ;-)

Odpowiedz