DAJ CYNK

Miliony godzin rocznie z nielubianą usługą

07.12.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2090

Ważne 0

0

Amerykanie spędzają rocznie ponad miliard godzin na odsłuchiwaniu i obsłudze wiadomości pozostawionych na poczcie głosowej - wynika z badań przedstawionych przez firmę analityczną Yap.

Amerykanie spędzają rocznie ponad miliard godzin na odsłuchiwaniu i obsłudze wiadomości pozostawionych na poczcie głosowej - wynika z badań przedstawionych przez firmę analityczną Yap.

W tym czasie otrzymują oni łącznie około 70 miliardów wiadomości głosowych. Mimo to usługa ta nie jest przez nich lubiana - wskazują oni kilka powodów, dla których tak właśnie jest.

38% wszystkich pytanych stwierdziło, że nie lubi słuchać przedłużających się wiadomości pozostawianych przez osoby dzwoniące. 15% ankietowanych stwierdziło, że nie lubi obsługiwać poczty głosowej za pomocą przycisków w telefonie.

Konieczność znalezienia kawałka kartki i ołówka żeby zapisać przekazaną wiadomość nie podoba się 13% pytanych. Niewiele mniej (odpowiednio 12 oraz 10%) stwierdziło, że nie lubi presji konieczności oddzwonienia do autora wiadomości, którą i tak trudno jest odczytać na spotkaniu czy w głośnym miejscu.

Eddie Hold z NPD Group twierdzi, że nadchodzi zmierzch poczty głosowej. Według niego dzisiejsze środki komunikacji (m.in. komunikatory internetowe) już niedługo zmarginalizują znaczenie poczty.

Źródło tekstu: cellular-news

Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2010-12-08 09:09:27

typowe dla amerykanow, nienawidza, ale nie wylacza, tak p prostu

Odpowiedz

21. toms
1

2010-12-07 22:47:50

Najbardziej wnerwiają mnie domyślnie włączone usługi ( PG, notka sms ) i trzeba samemu ( jak się wie jak ), to ustrojstwo wyłączać. Znam wiele osób ( zwłaszcza starszych ) które nie maja bladego pojęcia, jak się pozbyć tego niechcianego cholerstwa. To użytkownik powinien samodzielnie włączać to, co jest mu niezbędne do komunikacji. Uszczęśliwianie na siłę, prowadzi do frustracji.

Odpowiedz

20. ~
-1

2010-12-07 22:33:17

pg?brawura..to ja decyduje czy odbieram czy nie dlatego jak wylaczam 1tela dla wszystkich zabieram 2tela dla wybranych.jak w ciagu 30min na1telu bez odp to dzwonia na2tela..po esach "ktos dzwonil" oraz acr wiem wsio co trzeba.mirekb

Odpowiedz

19. jojo
0

2010-12-07 21:17:50

impassive (18), ale można zawsze zrobić przekierowanie na standardowe komunikaty Play - bez Notki SMS i bez Poczty Głosowej. ;-)

Odpowiedz

18. ~impassive
0

2010-12-07 21:13:52

16. Ale w Play to początek kłopotów - włączą Ci wtedy badziewiastą "Notkę SMS". (Play - jedyna sieć, w której za odsłuchanie komunikatu "abonent niedostępny" trzeba płacić).

Odpowiedz

17. ~
0

2010-12-07 20:25:03

@12 ale przeciez nie chodzilo mi o pisanie tego smsa recznie. Skoro mozna wyslac smsa glosowego np na stacjonarke to i wykonac operacje odwrotna.

Odpowiedz

16. ~wosq
0

2010-12-07 17:41:40

Polecam : ##002# i po kłopocie.

Odpowiedz

15. toms
1

2010-12-07 16:56:25

@12 - mądre spostrzeżenie, na pewno w określonych sytuacjach PG się przydaje, jednak unikam jej osobiście jak ognia. Nie trawię jej tak jak smsów marketingowych.

Odpowiedz

14. ~lwiczek
1

2010-12-07 16:42:50

LOL, "PG jest zła bo wypada oddzwonić" - jak ludzie w takim razie używają telefonu? patrzą się na niego? xD

Odpowiedz

13. ~wg mnie
0

2010-12-07 16:39:38

ale rozumiem ludzi co poczty głosowej nie lubią. Sam długo nie używałem ale życie pokazuje że jest przydatna.

Odpowiedz

12. ~wg mnie
1

2010-12-07 16:37:42

PG jest przydatna. Mam starszych rodziców, którzy nie za bardzo radzą sobie z napisaniem smsa np jak to miałomiejsce ostatnio Tata zapomniał komórki i dzwonił (nagrał się ) z budki telef. z przychodni że zabierają go do szpitala. Tak to byłbym z wiadomością w czarnej d**ie i martwił się co i jak skoro go w domu nie ma i telefonu nie odbiera. Po za tym ma pracę gdzie często żona dzwoni a aja nie dam rady odebrać telefonu. Odsłucham wiadomośc i wiem co grane. Pozdrawiam

Odpowiedz

11. ~
0

2010-12-07 16:16:56

Rozwiazanie tych wszystkich ale jest proste. Usluga PG w postaci sms. Przy okazji zmusza do streszczania sie.

Odpowiedz

10. jojo
0

2010-12-07 16:16:40

Nie wspominając już o tym, że nagranie na Poczcie Głosowej daje mi więcej "informacji o nagranej informacji" ;-). Dzięki temu, że słyszę nagranie mogę ocenić ważność wiadomości dodatkowo poprzez sposób wypowiedzi, jej tempo, ton wypowiedzi. Czasem to istotne, oprócz samej "suchej" treści nagrania.

Odpowiedz

2010-12-07 16:16:03

poczta glosowa jest popularna w usa, bo tam placi sie nie tylko za polaczenia przychodzace, nie tylko za zainicjowanie polaczenia, ale nawet juz w momencie wybrania numeru ... dobrze, ze tam nie mieszkam, bo nie cierpie poczty glosowej, wlasnie glownie przez to, ze wypada oddzwonic; wlaczylem ACR, wylaczylem poczte, zablokowalem numery premium i spokoj

Odpowiedz

8. ~r
0

2010-12-07 16:15:35

Ciekawe czy ich też uszczęśliwiają przymusowymi potworkami typu "notka sms" (Play). A co do PG to też bym nie lubił przedłużających się wywodów z poczty gdybym płacił za każdą minutę odebranego połączenia. U nas najdurniejsze jest orange, które włącza pocztę nawet dla nowych numerów leżących na półce w sklepie. Czemu ma to służyć poza ewidentnym wyciąganiem kasy to nie wiem. Najbardziej mi się podoba Era. Jak na nowym numerze się nie połączysz z pocztą w ciągu pierwszych dwóch tygodni używania numeru to zwyczajnie ją wyłączają. Logiczne. A PLay ma remis z durnym orangem za włączanie notki sms.

Odpowiedz