DAJ CYNK

Milion e-faktur P4

04.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4530

Ważne 0

0

2. lipca P4 wystawiło milionową e-fakturę. Z tej formy faktury korzysta już ponad 230 tys. klientów operatora.

2. lipca P4 wystawiło milionową e-fakturę. Z tej formy faktury korzysta już ponad 230 tys. klientów operatora.

(…) Jest to zdecydowanie najlepszy wynik wśród polskich telekomów (230 tys. użytkowników - przyp.red). Już niedługo opublikujemy ciekawy wywiad na ten temat z naszym ekspertem w tej dziedzinie. Porozmawiamy o tym czym tak naprawdę jest e-faktura, dlaczego tak bardzo ją promujemy, czy Urzędy Skarbowe lubią czy nie lubią elektroniczne faktury i skomentujemy ostatni tak głośny wyrok NSA w sprawie wysyłania faktur e-mailem - napisał na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

W maju Grupa TP poinformowała, że już pół miliona jej klientów (TP i Centertel) korzysta z elektronicznej faktury. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Z kolei PTC niedawno podała, że z tej formy faktury skorzystało kilkaset tysięcy osób, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

P4 fakturę elektroniczną wprowadziło w listopadzie 2008 roku - testowo. Komercyjnie usługa była dostępna od początku 2009 roku, a w kwietniu tego samego roku P4 miało 10 tys. klientów z niej korzystających. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blogplay.pl

Komentarze
Zaloguj się
47. ~wujek zdzisio
0

2010-07-11 17:09:12

#34 na maila dostajesz TYLKO informacje o wystawieniu eFaktury. W oryginalnym formacie jest ona wysylana na konto play24

Odpowiedz

46. ~kuba
0

2010-07-05 18:04:17

czemu nie można wprowadzić płacenia faktur a''la płatności allegro? przychodzi faktura na maila, klikasz ''zapłać'' i przekierowuje na strone banku. TO BY BYŁO GENIALNE!!

Odpowiedz

45. ~r
0

2010-07-05 16:15:51

#44: wlo po prostu ma w plusie same f@ktury o "okrągłych" numerach. Dlatego minutę ma tak tanią ;-)

Odpowiedz

44. Hose
0

2010-07-05 12:25:26

wlo - Ty pewnie anulujesz klientom płatności z "okrągłych" numerycznie faktur, jednak nie każdy musi tak robić ;-)

Odpowiedz

43. WitekT
0

2010-07-05 12:08:48

edw: ostatni wyrok - bodaj NSA - jasno mówi o tym, że sobie możesz tą FV wydrukować i jest ona pełnoprawnym dokumentem. Więc f@ktura - wydrukowana - jak najbardziej może posłużyć nie tylko do rozliczenia z US osoby fizycznej, ale spokojnie możesz ją sobie wysłać (jako podmiot gospodarczy) do swojego kontrahenta bez podpisu elektronicznego.

Odpowiedz

42. ~edw
0

2010-07-05 12:03:01

@39 firmy muszą dostawać papierową, bo F@ktura nie jest dokumentem księgowym ani e-fakturą w rozumieniu polskiego prawa. Nie można rozliczyć f@ktury przed Urzędem Skarbowym.

Odpowiedz

41. ~qqq
0

2010-07-05 08:44:55

do 39 - a ty słyszałeś o tym wyroku? Bo zdajesz sobie sprawę, że musisz np. _natychmiast_ wydrukować tę fakturę po pobrnaiu z serwisu?

Odpowiedz

40. wlo
0

2010-07-05 08:23:51

A tradycyjnie - jak już się chwalą - odbiorca takiej milionowej e-faktury ma anulowaną kwotę do zapłaty z tej faktury?

Odpowiedz

39. ~Radek
0

2010-07-05 07:22:40

W Erze z e-faktury mogą skorzystać tylko osoby indywidualne, firmy muszą dostawać papierową. Najwyraźniej Era nie słyszała o ostatnim wyroku NSA...

Odpowiedz

38. ~
0

2010-07-05 06:32:02

@29 Właśnie po to powstał bilix. http://www.kir.com.pl/main.php?p=usluga_bilix_ebpp Dostajesz fakturę na konto w banku i twoim zadaniem jest kliknąć ok, formatka przelewu sama się uzupełni :)) Niestety operatorzy jakoś nie śpieszą się do wprowadzenia tego rozwiązania. Wojtek z tp zapewniał, że trwają rozmowy, więc może coś po wakacjach się ruszy, gdy jeden z gigantów w to wejdzie.

Odpowiedz

37. ~
0

2010-07-05 00:34:06

@23: Polecenie zapłaty to jedno (jestem jak najbardziej za i stosuję), a e-faktura to zupełnie co innego i te dwie rzeczy nie mają nic wspólnego. Faktura papierowa zdecydowanie lepsza. Przy pisaniu, że jesteś klientem to chyba Ci się shift przypadkiem wcisnął? :-) Chyba, że to taki narcyzm, w każdym razie nie spotkałem się z formami grzecznościowymi wobec... siebie.

Odpowiedz

36. nemo2009
0

2010-07-05 00:05:59

Ja swoje faktury opłacam poprzez polecenie zapłaty.W kolejkach nie stoję,a faktura papierowa dociera,na potwierdzenie.W Play miałem też abonamenty.Nie wspominam ich pozytywnie.Faktury zdarzało się żle policzone,reklamacje na nie,to istna scieżka zdrowia.E faktura w Play,przy permanentnych awariach systemu,to samobójstwo dla kieszeni abonenta.

Odpowiedz

35. ~Poll
0

2010-07-04 23:37:21

... i jeszcze do tego jak opłaty są zdefiniowane to mamy zero kontroli nad wydatkami. I o to chodzi bankom, sklepom usługodawcom. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Nie żal kasy.

Odpowiedz

34. ~dragonite
0

2010-07-04 21:24:31

Ci co nie dostają e-faktur chociaż mają zamówione to niech sobie sprawdzą na początek swojego antyspama na swojej poczcie bo często się zdarza, że to właśnie on zatrzymał e-fakturę.

Odpowiedz