DAJ CYNK

Miliard dolarów pożyczki dla Xiaomi

28.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14

Ważne 7

0

Xiaomi negocjuje warunki pożyczki o wartości miliarda dolarów. Cel? Ekspansja na zachód.Xiaomi negocjuje warunki pożyczki o wartości miliarda dolarów. Cel? Ekspansja na zachód.

Pożyczki miałoby udzielić konsorcjum osiemnastu światowych banków pod przewodnictwem Deutsche Banku i Morgan Stanley oraz banków z Europy, Indii, Chin, Hong Kongu i Bliskiego Wschodu.

Firma nie informuje na co konkretnie przeznaczy pieniądze, ale jasne jest, że chodzi o ekspansję na rynkach zachodnich. W Chinach Xiaomi ma 123 sklepy stacjonarne i jest na tamtejszym rynku trzecim producentem smartfonów. Z kolei w Indiach przychodu firmy za II kwartał w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 328%, a w planach jest otwarcie 100 sklepów stacjonarnych na terenie całego kraju. Oprócz tego, w samym 2016 roku Xiaomi otrzymało ponad 3000 patentów. To duże osiągnięcia i raczej mało prawdopodobne, że miliard dolarów zostanie przeznaczony na dalsze egzystowanie w samej Azji.

Bardzo trafnego zdania użył w tej sytuacji portal PhoneArena. Nie zadajemy już pytania - Czy Xiaomi zacznie podbijać zachodnie rynku?. Pytanie brzmi - Kiedy Xiaomi zacznie podbijać zachodnie rynki?

Źródło tekstu: Reuters

Tagi: xiaomi
Komentarze
Zaloguj się