DAJ CYNK

Microsoft znowu górą - tym razem Cortana wygrywa z Siri

28.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3874

Ważne 5

7

Microsoft kontynuuje serię reklam porównawczych Windows Phone. Tym razem w roli głównej wystąpił nowy asystent głosowy Cortana.

Microsoft kontynuuje serię reklam porównawczych Windows Phone. Tym razem w roli głównej wystąpił nowy asystent głosowy Cortana.

Po tym jak okazało się, że Lumia 530 nie ma sobie równych pośród smartfonów z niższej półki, Microsoft kontynuuje pokazywanie swojej wyższości nad konkurencją. Do tej pory, to zazwyczaj Samsung lubował się w porównywaniu swoich produktów do wytworów z logo nadgryzionego jabłka. Tym razem, to gigant z Redmond pokazuje, kto jest lepszy i postanowił wziąć na tapetę asystenta głosowego. Cortana pojawiła się w pomiędzy oknami Windows Phone wraz z wersją 8.1. Jeśli wierzyć w poniższy materiał, Siri od Apple nie ma żadnych szans w bezpośrednim starciu.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się
17. Michalos
0

2014-07-29 10:39:19

Warto dodać, że właściciel testowanego iP 5S nie miał pojęcia o tym, że jest coś takiego jak Siri :D Dla niego ważne było, że to iPhone i że ma 16 GB! no i jest TAAAKI szybki :DOczywiście to jest jeden przypadek i nie świadczy o ogóle ;)

Odpowiedz

16. Michalos
0

2014-07-29 10:37:51

Próbowałem chwilę SiRi na 5S.. nie mogłem jej zmusić do najprostszych zadań.. jakby rozumiała w innym języku, choć odpowiadała po polsku..

Odpowiedz

15. ~Majki
0

2014-07-29 10:11:28

Cortana - wyczuwam nawiązanie do serii Halo :-) Mily ukłon w stronę środowiska graczy i nerdów.

Odpowiedz

14. ~
-1

2014-07-29 07:43:28

A ja bym chciał porządny telefon, a nie dotykową zabawkę, która trzyma dobę na baterii, a jak wypadnie z rąk to po niej. Coś jak Nokia E52, C5.

Odpowiedz

13. ~Darkeners
1

2014-07-28 21:38:00

Jednak to prawda, wiekszosc ludzi kupuje Nokie z sentymentu... wiekszosc ludzi, nawet mlodych czesto nie odroznia Androida od Windows Mobile, czy iOS... bo sie po prostu nie interesuja, albo sa wychowani w latach, gdzie co telefon to inna wersja systemu operacyjnego.

Odpowiedz

12. ~bez znaczenia
-1

2014-07-28 20:18:40

Panie Geo, prosiłbym nie wyrażania swojej skromnej opinii w imieniu wszystkich ludzi na świecie.

Odpowiedz

11. ~Zbyszek
0

2014-07-28 19:03:47

@9: popatrz na to z innej strony, gdyby MS nazwał nowy system XboxPhone zamiast Windows Phone, jego popularność byłaby znacznie większa.

Odpowiedz

10. ~Fobs
1

2014-07-28 15:30:40

@6 Mi się wydaje że poprawnie sformułowano zdanie z "tapetą".

Odpowiedz

9. ~Geo
1

2014-07-28 15:24:51

Bing oferuje to samo na całym świecie ? Nie ?! No to niech Microsoft nie udaje głupiego, a raczej niech nie traktuje tak swoich klientów. Ludzie kupowali Nokie z sentymentu, a nie dla WP, gdyby od początku nie było znaczku Nokii to MS miałby z 1-2% z takim produktem i podejściem.

Odpowiedz

8. ~ddd
0

2014-07-28 15:10:13

jak zwykle ściema od M$

Odpowiedz

2

2014-07-28 14:42:22

@6 Słownik Języka Polskiego - "mieć coś na tapecie - właśnie coś omawiać, zajmować się czymś w danej chwili" .

Odpowiedz

6. ~
-4

2014-07-28 14:17:35

"postanowił wziąć na tapetę asystenta głosowego" - na co? Na tapetę? Na ścianie tego asystenta powieszą, czy co? Pismaku, dowiedz się, co oznacza powiedzenie "mieć coś na tapecie".

Odpowiedz

5. ~Darkeners
4

2014-07-28 14:15:38

Pewnie Apple bez problemu zrobiloby filmik w druga strone - tzn wymawialo komendy ktorych Cortana nie obsluguje...

Odpowiedz

0

2014-07-28 14:13:29

@1 Od D do T na klawiaturze nie jest daleko ;) . @2 Nie moja wina że takie tematy mi się przewijają. Czysty przypadek ;) .

Odpowiedz

3. ~aegean
1

2014-07-28 14:08:45

moldovva, gdzie ty mieszkasz? W dżungli? ;)

Odpowiedz