DAJ CYNK

Microsoft zamyka punkty Nokia Care

10.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 16233

Ważne 6

14

Po pojawieniu się informacji o restrukturyzacji działu mobilnego Microsoftu, firma zamierza zamykać punkty Nokia Care.

Po pojawieniu się informacji o restrukturyzacji działu mobilnego Microsoftu, firma zamierza zamykać punkty Nokia Care.

Nokia Care, to punkty świadczące usługi serwisowe dla posiadaczy telefonów Nokia. Obecnie Microsoft jest w trakcie ich autoryzacji, ale jak donosi serwis WinBeta, powołując się na pracownika jednego z punktów, autoryzacja będzie wycofywana w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Microsoft zdecydował się na zainwestowanie w większą sieć własnych punktów serwisowych, w związku z tym zrezygnował z autoryzacji serwisów firm trzecich, w tym przypadku Nokii. Dotyczy to głównie Polski i innych krajów europejskich.

Zobacz: Microsoft wpisał w straty zakup Nokii

Źródło tekstu: WinBeta; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. mlb
0

2015-07-13 22:55:49

@18 mimo tylu telefonów Apple na rynku - punktów serwisowych jest tak mało. Dziwne... A może zwyczajnie... te telefony są tak dobrej jakości że się rzadko psują?

Odpowiedz

19. ~Bania
0

2015-07-10 20:11:39

ad 11. : Generalnie "3 GS" i "6 Plus" to taki sam iPhone...

Odpowiedz

18. ~MRX
0

2015-07-10 14:58:22

zgadzam się, w ogóle szkoda, terenu i materiałów na te punkty Nokii, przeciez tylko Apple sie liczy, ja bym wolał, żeby zamiast aptek były punkty Apple, jak ktoś ma ten niesamowity sprzęt to i problemów zdrowotnych mniej bo człowiek szczęśliwy!

Odpowiedz

13. ~Łania
0

2015-07-10 12:29:55

@12. No, ja też muszę pozbyć się mojej Nokii 5800 XM, na wypadek gdyby tak zamknęli Nokia Care...

Odpowiedz

12. ~Wania
0

2015-07-10 11:45:44

Niestety, ale likwiduje wszystkie punkty napraw w naszym kraju. Gwarancją będzie realizowana przez główny punkt naprawczy na Europę mieszczący się w Bułgarii. I to niestety jest oficjalne stanowisko firmy, a nie jak ktoś pisał że plotka fanbojów androida. Sam się zastanawia czy pozbywać się już mojej Lumi 925?

Odpowiedz

11. applefan_
-1

2015-07-10 11:36:13

Generalnie posunięcie bardzo dobre. Nokii nie ma już parę lat, z Lumii się MS wycofuje co jest też racjonalnie uzasadnione, bo przy takich stratach z tego biznesu i mizernej sprzedaży trzeba być tak naiwnym jak Sony, który mimo również potężnych strat dalej z uporem maniaka brnie w xperie. Utrzymywanie dodatkowych usług związanych z biznesem który nie wychodzi jest biznesowo nieracjonalne.

Odpowiedz

10. ~4D
0

2015-07-10 11:06:16

Gdyby to miała być prawda to i tak lepiej poczekać na oficjalne stanowisko Microsoftu w tej sprawie, zamiast opierać się na niepotwierdzonych plotkach przedstawianych przez fanbojów Androida.

Odpowiedz

6. ~frasag
0

2015-07-10 10:05:33

U nas- Katowice to już jest jakaś spółeczka, ale dalej naprawiają i sprzedają telefony i akcesoria.

Odpowiedz

5. ~KR
3

2015-07-10 09:47:30

Brzydkie zachowanie Microsoftu. Nokia Care była świetnym systemem, często od ręki załatwiali drobne naprawy.

Odpowiedz

0

2015-07-10 09:44:35

@1i2 Tak, już poprawiłem. @3 Z punktu widzenia biznesowego teoretycznie sukces, ale od strony zwykłego człowieka tak sobie. W końcu ktoś znowu straci przez to prace.

Odpowiedz

3. ~LTE na kazdym smietniku w Ossie
0

2015-07-10 09:37:32

A na rurkowym portalu dla teczowych chloptasi, Maciek Gajewski napisze, ze to niewatpliwy sukces i to nie jest ostatnie slowo Microsoftu.

Odpowiedz

2. Morvius
0

2015-07-10 09:31:21

Microsoft zamyka "punty" Nokia Care- literówka

Odpowiedz

1. ~GM
0

2015-07-10 09:29:00

Co to jest punt ;)

Odpowiedz