DAJ CYNK

Microsoft wpisał w straty zakup Nokii

08.07.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 12451

Ważne 10

6

Microsoft ogłosił restrukturyzację działu mobilnego firmy. Jednocześnie w straty zostało wpisane 7,6 mld dolarów, związanych z nabyciem działu telefonów od Nokii.

Microsoft ogłosił restrukturyzację działu mobilnego firmy. Jednocześnie w straty zostało wpisane 7,6 mld dolarów, związanych z nabyciem działu telefonów od Nokii.

Do odpisu kwoty 7,6 mld dolarów dojdzie jednocześnie koszt restrukturyzacji wynoszący 750 - 850 mln dolarów. Oprócz tego pracę straci 7800 osób z działów związanych z produkcją telefonów.

Jak poinformował prezes Microsoftu Satia Nadella w E-mailu wysłanym do pracowników, firma skupi się teraz na tworzeniu całego ekosystemu Windowsa, odchodząc jednocześnie od produkcji telefonów komórkowych. Nie oznacza to jednak całkowitego porzucenia smartfonów Lumia, które pomimo tego, że przynoszą straty, to stanowią obecnie ponad 90% wszystkich urządzeń z mobilnym Windowsem. Ze wspomnianej wiadomości wynika, że w przyszłości Microsoft zaprezentuje nową rodzinę smartfonów, która pozwoli długoterminowo, ponownie odkryć smartfony.

W tym momencie nie wiadomo jaka będzie przyszłość smartfonów z Windows Phone, a także kto zajmie się ich produkcją.

Źródło tekstu: Microsoft; wł

Komentarze
Zaloguj się
45. ~Sl
0

2015-07-21 01:00:50

Rozumiem, ze srajfon 1, 2 czy 3 to były od początku do końca ideały? Telefony skończone? Tylko, że nie można było wysłać pliku przez BT, czy wywalanie sms na główny ekran. Bzdura na resorach.

Odpowiedz

44. applefan_
0

2015-07-20 13:35:35

@38 słusznie, miała dwa kolorowe, poprzednik chyba o oznaczeniu 9210 miała jeden kolorowy i jeden mono. Jedna i druga to niedopracowany badziew. Dostawałem je swojego czasu jako służbowe więc mi wisiało ale w życiu bym tego nie kupił prywatnie. To właśnie za takie produkty ta nędzna firma padła, a nie przez Elopa. Czy np Apple potrzebuje Elopa, albo BMW lub Mercedes? Nie potrzebują, bo mają najlepsze produkty na rynku i nikt nie musi iść do nich na misję samobójczą jak do Nokii żeby powyższe firmy ratować.

Odpowiedz

43. applefan_
0

2015-07-20 13:31:18

@42 prostuję, BB zamierza dopiero produkować coś z Androidem, ale to najbardziej głupio postępująca firma na rynku więc się nie dziwię, że nie wyciąga wniosków z tonącej konkurencji i również jako tonący chwyta się brzytwy, to znaczy Androida.

Odpowiedz

42. applefan_
0

2015-07-20 13:29:27

@41 robi to Samsung, HTC, LG, Sony a teraz BB = wszyscy mają bardzo duże problemy, Sony ma chyba największe, bo miliardy USD strat. Jeszcze jakieś rady dla Nokii?

Odpowiedz

41. ~N
0

2015-07-20 09:56:51

10 lat temu pracownicy, którzy szkolili sprzedawców emanowali arogancja. Jeszcze 5 lat temu pan Spyra potrafił spóźnić się godzinę na spotkanie z kierownikami sprzedaży. Wiązał krawat na mownicy i mówił o innowacyjnych produktach. Wystarczyło 5 lat temu produkować Nokię z Androidem bez udziwnień.

Odpowiedz

40. ~Sl
0

2015-07-19 12:58:29

39 Np. Wąsosz, to co zleca Pinta, niemieckie produkowane zgodnie z bawarskim prawem czystości. poczytaj troche i popróbuj. Dowiesz się, że NIE MOŻNA zrobić piwa za 1,99 w puszcze, to jest jedynie produkt piwopodobny. Ciekawe czy kupiłbyś wódkę za 12,99? Nie, bo oślepniesz. A ludzie piją harnasie, lechy i inne cuda. Marketing.

Odpowiedz

39. ~Calm7
0

2015-07-18 23:49:07

38).a które piwa są piwem?

Odpowiedz

38. ~SL
0

2015-07-18 23:04:30

26. applefan_ 2015-07-09 11:24:53Jeśli poziom Twojej wiedzy uwzględnia, że Nokia 9500 miała monochrmoatyczny ekran to dalsza dyskusja nie ma sensu. Polecam zobaczyć Nokię 770. Miałem np Nokię 9110. ta cegła spadła mi tyle razy że Tw srajfon rozleciał by się za każdym razem. A ona do DZIŚ działa (choć już go nie używam)! A to telefon który ma 10 lat. Z Twoim sraffonem jest jak z piwem. Wciska się w reklamach ludziom przez lata, że harnaś czy tyskie to piwa i się sprzedaje. A z piwem nie ma to nic wspólnego. Oprócz tego, że wali w łeb i wątroba wysiada. Swoje podstawowe funkcje spełnia.

Odpowiedz

37. ~
0

2015-07-16 07:48:28

Microsoft: „Jeżeli żaden OEM nie będzie budował telefonów z Windows, sami je zrobimy”

Odpowiedz

36. ~cu
0

2015-07-15 19:03:29

czyli zostaje wybór typu albo syf albo kiła...

Odpowiedz

35. ~cu
0

2015-07-15 19:02:26

gdyby była sprzętowa klawiatura QWERTY i trackball tobym kupił...

Odpowiedz

34. mlb
0

2015-07-12 10:51:12

Przyłączam się do chóru "a nie mówiłem" :) Microsoft zrobił duży błąd, a zarząd Nokii - interes życia na pazerności amerykańskiego koncernu. Gdyby jeszcze na czele postawili kogoś innego niż przygłupawego Elopa - może historia potoczyłaby się inaczej. A tak - scenariusz ułożony przez sprytnych Finów zrealizował się idealnie.

Odpowiedz

33. ~wi
0

2015-07-11 22:15:37

Pisałem o błędzie jakim jest przyjęcie noki przez microsoft zanim to nastąpiło co było oczywistym. Przerażające jest brak myślenia logicznego w microsoft, kto tam pracuje?

Odpowiedz

32. ~
-1

2015-07-11 06:32:59

Do dzisiaj mam i uzywam nokie 3310 ...

Odpowiedz

31. ~MSfan_
0

2015-07-11 02:14:13

Nie wyobrażam sobie nic innego niż WP ! Czekam z niecierpliwością na W10M bo po becie już widać że zapowiada się świetnie. Jedyne co to życzyłbym sobie by było do wyboru więcej sprzętu od innych producentów z tym systemem. M8 jest tylko w usa o i G3 z WP bym brał od ręki.

Odpowiedz