DAJ CYNK

Microsoft prezentuje dwa tablety z Windows 8 [wideo]

19.06.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4238

Ważne 0

0

Microsoft zaprezentował swoje dwa pierwsze tablety, które pracować będą pod kontrolą systemu Windows 8. Obydwa wyposażone będą w wyświetlacze o przekątnej 10,6 cali.

Microsoft zaprezentował swoje dwa pierwsze tablety, które pracować będą pod kontrolą systemu Windows 8. Obydwa wyposażone będą w wyświetlacze o przekątnej 10,6 cali.

Surface, bo tak się będą nazywać tablety Microsoft, dostępne będą w dwóch wersjach, RT oraz Pro. Jaka będzie pomiędzy nimi różnica?



Surface RT nie będzie pełnowymiarowym tabletem z Windows 8. Będzie mógł on uruchamiać jedynie aplikacje zgodne z interfejsem Metro UI, które dostępne będą z poziomu sklepu z aplikacjami dla Windows.

Jego parametry przedstawiają się następująco: ekran ClearType HD o przekątnej 10,6 cali, przednia oraz tylna kamera HD oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Wśród portów znajdą się m.in. microSDHC, USB 2.0 i microHD video.

Tablet posiadać będzie ogniwo o mocy 31,5 Wh, które zamknięte zostanie w obudowie o grubości 9,3 mm. Masa urządzenia to 676 gramów.



Surface Pro będzie tabletem działającym pod kontrolą pełnej wersji systemu Windows 8. Ekran ClearType o przekątnej 10,6 cali ma mieć rozdzielczość FullHD. Również tutaj znajdziemy dwie kamery o rozdzielczości HD. Dane zapisywać będzie można w pamięci wewnętrznej o wielkości 64 lub 128 GB.

Sercem urządzenia będzie jeden z procesorów Intela, Core, trzeciej generacji, czyli Ivy Bridge. Wraz z m.in. portami microSDXC, USB 3.0 oraz mini DisplayPort video zostanie on zamknięty w obudowie o grubości 13,5 mm i masie 903 gramów. Wszystkie te dobra zasili ogniwo o mocy 42 Wh.

Daty premiery obydwu urządzeń nie zostały sprecyzowane. Mówi się jednak, że pierwszy z tabletów pojawi się na rynku na jesieni, drugi około 3 miesiące później.

Źródło tekstu: Microsoft

Komentarze
Zaloguj się
19. ~t
0

2012-07-29 15:19:41

Q, i tak nie jest dobrze, moze sie czepiam ale [Wh] to nie jest jednostka mocy tylko energii

Odpowiedz

18. ~borg89
-1

2012-06-21 15:40:42

tablety prezentują się naprawdę pięknie, słyszeliście już może o metroone.pl, platformie skupiającej programistów aplikacji na Win8?

Odpowiedz

17. ~netto
0

2012-06-19 23:33:23

http://www.youtube.com/watch?v=b9CHFa7YqVQ&feature=related

Odpowiedz

16. ~
0

2012-06-19 23:00:04

słyszałem że to cacko ma kosztować około 3 tysi i mają to łykać kolesie w korporacjach ze względu na kompatybilność z innymi wersjami Windows

Odpowiedz

15. Maniiiek
1

2012-06-19 19:24:14

@13 już widzę jak oni tam HDD wkładają. Tam prawie na pewno SSD będą siedziały. A na to, że będą kosztowały 1500zł bym się nie nastawiał. Jak ten z Windows RT będzie 2200zł kosztował to będzie cud.

Odpowiedz

14. Q!
1

2012-06-19 14:53:02

@12 - thx, już poprawione. :-)

Odpowiedz

13. ~doswiadczony1990
0

2012-06-19 14:47:09

Ja tam w sumie mam laptopa z 2008 i śmiga mi na windowsie XP jak burza i tak już przez cztery lata, także tablety mi nie potrzebne ale jak będą tanie np po 500 zł to czemu by nie. Szkoda tylko że mają tak mało-pojemny HDD 128 GB, tyle ile mój stary laptop z 2008 roku choć on kosztował sporo, 1500 zł. Ale ogólnie to raczej dotykowa zabawka ten tablet, wolę pełnoprawnego laptopa, mysz, fizyczna klawiatura, dobry ekran, normalny windows XP, to jest to !

Odpowiedz

12. ~
1

2012-06-19 14:39:18

watów? Proponuję sięgnąć do tabel SI.... Może wato-godzin? A może dekagramów... Obciach!

Odpowiedz

11. ~kolega spod Radomia
1

2012-06-19 13:04:36

i wszystko jasne. http://img.wiocha.pl/images/7/6/76310dfe4e7d2c70db4c36ac3c736d8f .jpg

Odpowiedz

10. ~787
1

2012-06-19 12:34:17

>5. Przeczytaj art. na telepoils kilka dni wstecz ile ms woła za 1 licencję win8 na tablet to się zdziwisz. Licencja droższa od najtańszego tabletu.

Odpowiedz

9. ~hopla
1

2012-06-19 12:23:53

A może to Nokia wyprodukuje te tablety :D Dziwne,że Microsoft pokazuje własny sprzęt jak to Nokia zapowiadała wyjątkowy model z WP a taki właśnie jest produkt Microsoftu.

Odpowiedz

1

2012-06-19 11:47:17

@7 Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet 3 lata przed premierą iPhone. Całkiem nieźle jak na zacofaną firmę.

Odpowiedz

7. ~
1

2012-06-19 11:30:38

To nawet Microsoft wyprzedził Nokię z prezentacją tabletów? Niesamowite jak bardzo Nokia jest zacofana.

Odpowiedz

6. ~Mucus
-2

2012-06-19 11:17:46

Promo video trzeba przyznac jest rewelacyjne! Ogladalem ze 5 razy! Swietne po prostu

Odpowiedz

5. ~sss
3

2012-06-19 10:50:45

Ciekawe jak będzie stał cenowo :)

Odpowiedz