DAJ CYNK

Microsoft - kolejne zwolnienia w dziale mobilnym

11.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3099

Ważne 4

2

Microsoft poinformował o kolejnych zwolnieniach w dziale mobilnym. Pracę stracą pracownicy fińskiego Microsoft Mobile Oy.

Microsoft poinformował o kolejnych zwolnieniach w dziale mobilnym. Pracę stracą pracownicy fińskiego Microsoft Mobile Oy.

Po tym jak Microsfot zapowiedział w ubiegłym roku zwolnienie 7800 osób okazuje się, że pracownicy firmy nadal nie mogą być spokojni o swoje posady. Proces zwolnień miał zakończyć się na początku 2016 roku, ale wygląda na to, że to ciągle nie koniec redukcji etatów.

Tym razem większość zwolnień będzie miało w fińskim dziale mobilnym Microsoftu, który obecnie przynosi największe straty. Ma to związek z nie najlepszą i ciągle spadającą sprzedażą smartfonów z serii Lumia. Microsoft nie poinformował jeszcze jaka liczba pracowników zostanie zwolniona.

Źródło tekstu: ZDNet; wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Lumia Użytkownik
0

2016-02-12 12:12:28

Hmm okej może macie racje ze jest mało appek na Windows , ale jeśli chodzi o stabilność i bezpieczeńswto spełnia się w 100% , mam go już kilka miesięcy i nie zaina się chodzi płynnie :) , I mało osób docenia Windows albo się wypowaida a z niego nie korzystało , wiec.... .. Dla mnie jest the BEST

Odpowiedz

19. ~Darek
0

2016-02-12 09:54:39

@17 Cos w tym jest. Sam kupiłem rok temu model 1320 zamiast 640XL chociaż ten drugi ma lepsze parametry. zaufanie do marki. A sam system jest fajny. To coś pomiędzy otwartym Antkiem a zamkniętym Ogryzkiem. Mnie odpowiada, ale jak tak dalej pójdzie to pewnie kiedyś będę musiał się przesiąść na inny system i raczej nie będzie to ten "zamknięty". :)

Odpowiedz

18. ~Wacek
0

2016-02-12 00:48:59

Windows Phone podzielił los Symbiana.

Odpowiedz

17. ~Calm7
0

2016-02-12 00:42:31

A mówiłem że telefony z logiem Microsoft nie będą się sprzedawały, z logiem Nokia by szły jak świeże bułeczki.

Odpowiedz

16. ~Lumia 640 user
0

2016-02-12 00:11:41

A mnie się podoba. Jestem zadowolony. Nic mi się wreszcie nie wiesza, telefon działa. Od września może z kilka razy uruchomiłem go od nowa. Z Andkiem ciągle coś się działo, to za mało pamięci na aktualizację aplikacji ze sklepu, to jeszcze udawał, że ma zasięg (może to "zaleta" XCover 2). Tutaj na WP 8.1 w końcu WSZYSTKO działa. Telefon dzwoni, aplikacji potrzebuję niewiele. Bateria na dwa dni starcza. I ta cena, ja dałem 575 zł za 5 calowy Dual Sim (bez LTE). Nie lubię wywalać kasy na telefon. Jest OK. Pozdrawiam maniaków iOS i Andruta ;)

Odpowiedz

0

2016-02-11 20:15:52

U mnie w domu wszyscy mamy WP 8.1 o ile Microsoft dobrze zaczął z WP 8 potem dwie aktualizacje i mamy 8.1 ale od tego momentu wyraźnie osłabły:- dynamika rozwoju systemu,- pokrycie aplikacjami androidowych odpowiedników np. TIDAL :-(- jakość aplikacji portowanych na siłę niestablinych i okrojonych wzgędem oryginałuKolejne kamyczki wrzucone ogródka:- Brak możliwości instalacji apek przez kompa przecież to działało ....- Stale opóźniana premiera WP 10 i opinie, że jest to jakaś alfa a nie system na dzień przed premierą.- Obsługa tagów NFC to kpina z użytkowników.- No i informacje takie jak dzisiaj.Wszystko to do kupy powoduje, że patrząc na mój telefon coraz rzadziej się uśmiecham.

Odpowiedz

14. Hose
0

2016-02-11 15:50:04

@8 - By była konkurencja to Microsoft musi stworzyć coś co będzie konkurencyjne, nie sposób kupować czegoś gorszego tylko dlatego by na rynku był wybór.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-02-11 14:52:31

moja lumia już wiele razy upadła z wysokości ponad metra i dalej działa, ma trochę porysowane plecy ale nic więcej, 3 telefony z androidem takich upadków nie przeżyły(Idol 2S, Y5, z3 compact) więc nie wiem co jest gorzej wykonane. Jak ktoś lubi żeby ładnie wyglądało to niech wybiera innych producentów, dla mnie ma działać i tutaj Lumia sprawdza się doskonale.

Odpowiedz

12. ~X
1

2016-02-11 14:28:18

~8. zmieniles system na w10m i nie zalujesz.. to chyba nie uzywasz jakos intensywnie tego telefonu, posiadam firmowa 950, system jest kompetnie nie stabilny przy bardziej aktywnym uzywaniu, resety samoczynne telefonu nastepuja srednio co 2 dni, jakosc wykonania tego telefonu jest tragicznie niska, jedyne co model 950 ma dobry to aparat, prywatnie posiadam lumie 930 i sony z3c, no ale prawda jest taka ze 5.1.1 na z3c jest szybszy niz w10m.. MS zabija dzial mobilny i tyle.. CEO przeciez powiedzial ze windows mobile przetrwa nawet bez uzytkownikow, wiec beda za kare rozdawac plastikowe urzadzenia swoim pracownika :)

Odpowiedz

11. ~DJ1910
0

2016-02-11 14:17:46

Niestety tak szybko jak wpadłem w szał entuzjazmu po zakupie Lumii rok temu tak szybko wróciłem do Androida. Do tego ta badziewna jakość (użyte do produkcji materiały)...ja się nie dziwię, że to im nie idzie.

Odpowiedz

10. ~
2

2016-02-11 14:14:45

@8, mam tylko kupować WM dla czystej zasady, żeby mieć większy wybór na rynku? Pomysł genialny, sam jestem za wyborem, ale nie zmuszaj mnie do kupowania tylko dla tej zasady. Niech MS sam zadba oto, abym chciał kupować od nich smartfony - proste. Nie zamierzam wyrzucać pieniędzy w błoto.

Odpowiedz

9. ~Partyzant
0

2016-02-11 14:12:15

No cóż sami sobie winni,osobiście nie mam nic do systemu.Android jest praktycznie wszędzie a Windows ogranicza sie tylko w Microsoft,kiedyś tam w Samsung,Huawei,Htc....Nie chcę wróżyć ale to padnie,wczesniej czy później.

Odpowiedz

8. ~Micus
0

2016-02-11 14:10:59

Wasze KOMENTARZE to dno!!! Chcecie mniec na rynku tylko Andruta!? No i moze jeszcze iOS!? Im wiecej wyboru tym lepiej!!! Ja zmienilem iOS na W10m i nie zaluje!! Siedzcie se gdzie chcecie a nie bashujcie inne systemy!!

Odpowiedz

7. ~X
0

2016-02-11 14:10:53

Teraz dla MS beda pracowac tylko specjalisci od plastikowego dizajnu, w sumie do 2 modeli na krzyz i slabego popytu garstka ludzi styka, pewno chca zrownac zespoly, 10 ludzi pracuje nad win10mobile i 10 bedzie pracowac nad plastikiem w obudowach lumii :)

Odpowiedz

6. ~
1

2016-02-11 14:09:37

@1, Lumie najlepsze? Nie przesadzaj, po prostu mieli udane modele, szczególnie pod względem cena/jakość, ponieważ L520 nie bez powodu zbierała dobre opinie. W tej cenie nie było konkurencji, lub była najwyżej bardzo mała. Jeśli chodzi o flagowce, nigdy nie wygrywali. Najwyżej mieli ciekawe modele z wyższej półki, ale konkurencji też im nie brakowało. To było bardziej za czasów Nokii Lumii, ponieważ pod skrzydłami MS nawet najtańsza półka traci na znaczeniu. Ba nawet na tle chińskich udanych i tanich smartfownów mizernieją w oczach. Widać, że MS wyraźnie się pogubiło i nie ma już dobrych pomysłów. Ba, powiedziałbym że najwyższe modele nie są wcale dużo atrakcyjniejsze od ich najtańszych.

Odpowiedz