DAJ CYNK

Microsoft i Google sprzeciwiają się nabyciu Qualcommu przez Broadcom

09.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4729

Ważne 4

1

W listopadzie pisaliśmy o tym, że Broadcom planuje wykupić Qualcomm. Doprowadziłoby to do stworzenia prawdziwego rynkowego giganta. Co prawda Qualcomm odrzucił pierwszą ofertę potencjalnego nabywcy, to Broadcom nie rezygnuje. Przeciwko temu są jednak Microsoft i Google.W listopadzie pisaliśmy o tym, że Broadcom planuje wykupić Qualcomm. Doprowadziłoby to do stworzenia prawdziwego rynkowego giganta. Co prawda Qualcomm odrzucił pierwszą ofertę potencjalnego nabywcy, to Broadcom nie rezygnuje. Przeciwko temu są jednak Microsoft i Google.

Czemu obie wielkie firmy sprzeciwiają się tej transakcji? Okazuje się, że obawiają się wzmocnienia swojego głównego konkurenta - Apple'a. Qualcomm jest w (łagodnie ujmując) niezbyt dobrych stosunkach z Apple'em. Nie można tego powiedzieć natomiast o Broadcomie. Microsoft ostatnio zintensyfikował swoje wysiłki w celu rozpropagowania Windowsa na ARM, a Google chce chronić największego producenta procesorów dla urządzeń z Androidem.

Przypomnijmy: Qualcomm odrzucił poprzednią ofertę, argumentując to zaniżoną wartością firmy oraz obawą przed powstaniem monopolu rynkowego.

Zobacz: Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało

Źródło tekstu: cnbc, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Gość
0

2017-12-10 10:40:39

To jest patologia... firma chce przejąć konkurenta niewiele mniejszego od siebie. Przypomina to słynne sprzedanie psa "wartego" milion za dwa koty "po pięćset tysięcy". To powinno podlegać pod przepisy antytrustowe - ale dopóki nie będzie kontroli nad bankowcami i funduszami spekulacyjnymi, kryzysy mamy wpisane w naszą rzeczywistość.

Odpowiedz

1. ~HD
0

2017-12-09 22:21:37

Ja kupię za mniej

Odpowiedz