DAJ CYNK

Microsoft Exchange ActiveSync w 43 modelach Nokii

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2499

Nokia poinformowała o poszerzeniu asortymentu produktów obsługujących protokół Microsoft Exchange ActiveSync na całą ofertę urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60 3rd Edition.

Nokia poinformowała o poszerzeniu asortymentu produktów obsługujących protokół Microsoft Exchange ActiveSync na całą ofertę urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60 3rd Edition. 43 modele Nokia będą zawierać aplikację do mobilnej poczty Mail for Exchange. Firma ogłosiła także, że aplikacja Mail for Exchange będzie instalowana fabrycznie w urządzeniach Eseries i Nseries.

Dzięki tej decyzji Nokia umożliwi około 80 mln użytkowników telefonów komórkowych - tyle bowiem sprzedano dotychczas urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60 3rd Edition na całym świecie (dane na koniec lipca 2008r.) - łączenie się z kontem pocztowym na serwerze Exchange.

Łącząc się z serwerem Exchange Server 2007, aplikacja Mail for Exchange umożliwia korzystanie z takich funkcji, jak: automatyczne wykrywanie, które radykalnie upraszcza proces konfiguracji - wystarczy wprowadzić adres e-mail, hasło, domenę i nazwy użytkownika; konfigurowanie wiadomości "poza biurem" bezpośrednio w urządzeniu Nokia; synchronizację w roamingu — niezbędną dla podróżujących pracowników; a także flagi wiadomości.

Choć protokół Exchange ActiveSync jest kompatybilny z wieloma typami urządzeń, użytkownicy telefonów Nokia będą mieli dostęp do funkcji niedostępnych obecnie w produktach innych licencjobiorców Exchange ActiveSync. Ustawianie priorytetów poczty, powiadomienia o konfliktach zaproszeń na spotkania, autonomiczna aplikacja globalnej listy adresów umożliwiająca szybkie wyszukiwanie danych kontaktowych współpracowników, pobieranie i edycja wszystkich typów załączników, a nie tylko grafiki — to wszystko nieodzowne funkcje, których użytkownicy będą oczekiwać od aplikacji do mobilnej poczty.

Microsoft Exchange Server to przodujący w branży serwer poczty, kalendarza i ujednoliconych wiadomości.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu