DAJ CYNK

Microsoft Bing nie działa w Chinach. To prawdopodobnie efekt decyzji tamtejszego rządu

msnet

Wydarzenia

Chiny mają swój Wielki Firewall, który decyduje, jakie treści internetowe są dostępne da mieszkańców Państwa Środka. Wiele wskazuje na to, że ofiarą rozwoju rządowej zapory stała się wyszukiwarka Microsoft Bing - ostatni tego typu zagraniczny serwis oficjalnie dopuszczony w Chinach.

Awaria wyszukiwarki Microsoft Bing nie jest do końca wyjaśniona, ale różne źródła podają, że może to być efekt decyzji podjętej przez chińskie władze, kontrolujące Wielki Firewall. Jeśli to prawda, oznaczałoby to, że chiński rząd pozbył się ostatniej oficjalnie działającej w Chinach zagranicznej wyszukiwarki internetowej. W 2010 roku z tamtejszego rynku wycofała się firma Google, która mogła przystać na chińskie żądania dotyczące cenzury Internetu lub zniknąć z Chin.

Microsoft podał w oświadczeniu, że wyszukiwarka Bing rzeczywiście jest w tej chwili niedostępna w Chinach, a firma bada kolejne kroki.

Zablokowanie wyszukiwarki Microsoft Bing w Chinach nie pociągnie za sobą znaczących konsekwencji rynkowych, ponieważ serwis ten miał w Państwie Środka udział na poziomie 2%. Najczęściej wykorzystywaną wyszukiwarką w Chinach jest Baidu, który pozostaje pod dużym wpływem chińskiego rządu, musząc wykonywać każde jego żądanie.

Zobacz: Windows 10 Mobile umiera. W tym roku Microsoft wbije ostatni gwóźdź do trumny systemu - definitywnie i nieodwołalnie
Zobacz: Chiny zakazują sprzedaży wszystkich iPhone'ów. Bez względu na wersję systemu
Zobacz: Kanada powinna zakazać dostaw sprzętu Huawei do budowy sieci 5G. Tak twierdzi były szef tamtejszego wywiadu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Slashgear, Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu