DAJ CYNK

MicroSIM-y również w sieci Era

15.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5835

Ważne 0

0

20. lipca Era wprowadzi do swojej oferty karty SIM 3FF, czyli tzw. karty MicroSIM.

20. lipca Era wprowadzi do swojej oferty karty SIM 3FF, czyli tzw. karty MicroSIM.



Nowa karta pomimo mniejszych wymiarów gwarantuje taką samą funkcjonalność, jak tradycyjna karta SIM w formacie 2FF. Karty MIcroSIM zostały wykorzystane m.in. w dwóch najnowszych urządzeniach firmy Apple: iPad oraz iPhone 4.

Cechą charakterystyczną nowych SIM-ów oferowanych przez sieć Era jest możliwość wyboru przez użytkownika formatu karty. Specjalnie przygotowany zestaw tzw. plug-in umożliwia "wyłamanie" z niego karty w obu standardach, zarówno MicroSIM jak i w dotychczasowym formacie 2FF.

Jeżeli klient rozpocznie korzystanie z karty SIM w dotychczasowym standardzie, będzie mógł w dowolnym momencie zmniejszyć jej format do wielkości MicroSIM. Dodatkowo, po zastosowaniu specjalnego adaptera, dostępnego w wybranych punktach sprzedaży sieci Era, klienci będą mogli używać kart w formacie MicroSIM z telefonami przystosowanymi do formatu 2FF.

MIcroSIM oferowany będzie zarówno klientom wymieniającym swoje dotychczasowe karty SIM, jak i tym, którzy chcą skorzystać z nowej aktywacji. Będzie on dostępny we wszystkich autoryzowanych punktach sprzedaży sieci Era.

Era jako ostatnia z dużych sieci zapowiedziała wprowadzenie nowego standardu kart SIM. Jako pierwszy uczynił to Orange, później Play (choć jeszcze nie podał terminu wprowadzenia kart) i Plus.

Źródło tekstu: Era, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
0

2010-07-16 01:37:16

#19 tu bardziej niż o testowanie chipu w mniejszym "opakowaniu" chodzi o testowanie dostawcy tego sima. Nie ma jednego producenta simów. ;-)

Odpowiedz

19. ~
0

2010-07-16 00:51:06

@17 jakie testy?! Toż micro sim to dokładnie to samo co zwykły sim, tylko mniej plastiku dookoła chipu. Co tu testować.

Odpowiedz

18. ~
0

2010-07-15 21:41:01

A ja proponuje aby każdy producent wprowadził różne rozmiary kart sim. Bo po co komu standardowe wymiary kart.

Odpowiedz

17. uzer
0

2010-07-15 17:05:33

Play prowadzi jeszcze testy micro simów.

Odpowiedz

16. ~
0

2010-07-15 15:19:21

Play nie podal daty wprowadzenia kart microsim wiec ICH NIE MA W OFERCIE. Czyli nie piszcie ze era wprowadzila jako ostatnia. Chec wprowadzenia(play) to co innego niz wprowadzenie(era plus orange) ;/;/;/;/;/

Odpowiedz

14. ~kajetan
-1

2010-07-15 15:09:30

Do ipada innej karty niz micro sim nie wsadzimy.

Odpowiedz

13. ~r
1

2010-07-15 14:53:07

No nie przesadzajmy że współczesne telefony są tak małe, że nie ma miejsca na konwencjonalnego sima. No chyba, że jakaś rewolucja jest przewidywana i jednak telefony w zegarku się przyjmą? :)

Odpowiedz

12. ~
0

2010-07-15 14:51:20

Luin a co znowu era dala ciala i na swojej www nie uaktualnila cennikow?

Odpowiedz

11. LuiN
-1

2010-07-15 14:48:56

9, 10 - IMHO chodzi o miniaturyzację z jednej strony i o przywiązanie do iPhone''ów z drugiej strony. iPhone 5, 6, 7 i następne pewnie też będą miały małe karty, które nie zadziałają bez adaptera w innych telefonach. Po co szukać adaptera, skoro można wybrać kolejnego iPhone''a? :) Inna sprawa, że osobiście mam nadzieję, że inni producenci też postawią na mniejsze karty.

Odpowiedz

10. ~
0

2010-07-15 14:43:51

A po co wprowadzają te karty. W normalnych telefonach pasują tylko normalne karty sim. (chyba że wyprodukowany w chinach).

Odpowiedz

9. ~zzz
0

2010-07-15 14:43:28

Po co włąściwie są karty micro? Wiem, że tylko takie pasują do niektórych urządzeń ,ale dlaczego w ogóle są stosowane? Przecież wielkość chipu jest taka sama, jedyne czego mniej to kilka (?) gram plastiku. Chodzi o miniaturyzację urządzeń? Przecież w takim wielkim bodaj iPadzie też jest micro. Nie rozumiem.

Odpowiedz

8. ~r
1

2010-07-15 14:43:09

no trzeba przyznać że to wspaniałe osiągnięcie. Perforacja w innym miejscu by móc wetknąć kartę sim do wadliwego aj-fona. Ciekawe jaka u nas będzie sprzedaż i czy w ogóle mikro sim będzie potrzebny?

Odpowiedz

7. ~
-1

2010-07-15 14:39:06

@5 "Jako pierwszy uczynił to Orange,"

Odpowiedz

6. ~adriaanek
0

2010-07-15 14:30:22

na cholere jakies mikro .... standardowa karta juz jest mikro..... jak juz wporwadzac mikto to z czyms nowym, np. wieksza pojemnosc ? integracja z pamiecia flash :)

Odpowiedz

5. ~fados
-1

2010-07-15 14:21:57

o hoho mikrosimy oznaczają jedno - czemamy na premiere IP4. Czyżby Era była pierwsza?

Odpowiedz