DAJ CYNK

microSIM oficjalnie w polskim Orange

26.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9462

Ważne 0

0

Orange w najbliższych dniach wprowadzi do swojej oferty karty SIM w formacie microSIM, które przydadzą się użytkownikom iPada oraz - najprawdopodobniej - także nowego iPhone’a.

Orange w najbliższych dniach wprowadzi do swojej oferty karty SIM w formacie microSIM, które przydadzą się użytkownikom iPada oraz - najprawdopodobniej - także nowego iPhone’a.

W najbliższych dniach taki właśnie SIM będzie dostępny w ofercie Orange Free oraz Business Everywhere bez terminala. Jeśli ktoś ściągnął z USA iPada, to moim zdaniem propozycja jest jak znalazł, bo zapewni swobodny dostęp do Internetu - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Kartę będzie można uzyskać poprzez naszą stronę www, a także w punktach sprzedaży. Gwarantuje taką samą funkcjonalność, co tradycyjna karta jednak jej rozmiary są znacznie mniejsze. Stosowane do tej pory karty SIM mają 25x15 mm, a wymiary micro SIM to 15x12 mm.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
42. ~
0

2011-11-27 12:53:29

Juz bez przesady, karta SIM to nie słoń w telefonie! Na tym oszczędzają by było więcej miejsca? Głupota.. Eh..

Odpowiedz

41. ~Gusix
0

2011-11-26 12:07:11

jak wyłaczyc usluge ?

Odpowiedz

40. ~RTL
0

2010-06-28 18:52:59

a ja do swojego Iphona 4 dociąłem karte nożyczkami, te micro sim to tylko róznica wielkości a chip ten sam

Odpowiedz

39. ~
0

2010-05-31 14:41:19

@33 w jakim sensie się pomniejszył? stawki w abo. są chyba niemal wszędzie podobne? Tyle , że pomarańczowi wprowadzają jeszcze dość szybko wszelkie nowości telefoniczne (chociażby w planach optymalnych)

Odpowiedz

38. PLANET
0

2010-05-28 08:16:23

jajko: w jakim telefonie ? :) (bo glownie duzej uzywaly NMT-ki, ktore sa juz wylaczone...) Skadinad, robisz to hobbystycznie, zeby sie chwalic, dla podtrzymania statystyki, ewentualnie dla wlasnego widzimisie, czy masz moze z tego powodu jakis hmm, "Profit" ?, ze tak troche odwolam sie do nazewnictwa Ideowego ;) Bo nie sadze, zeby taryfa max byla szczytem oszczednosci, a doladowywac coz, trzeba ;) || #35: tymbardziej o anonimowym pikusiu takim jak ty :) Ja tam sie ciesze, ze mnie nie znaja osobiscie :) || #31 @Karolina: dzieki... :) Mam szczescie do Karolin. I to takich korzystajacych z Astera zreszta tez (choc niekoniecznie za NATem juz ;) :D Pozdrowki :)

Odpowiedz

37. ~jajko
0

2010-05-27 22:58:09

*13 planet ja jestem dinozaurem bo korzystam dalej z takiej duzej sim i najlepsze jest to ze posiadam jeszcze karte idea pop z 98 roku z taryfa max :) oczywiscie wszystko aktywne :)

Odpowiedz

36. ~Zakath
0

2010-05-27 12:21:02

To zmniejszenie rozmiaru karty SIM ma pewne uzasadnienie biznesowe. Jabłuszko nie oferuje swojego sprzętu wszystkim operatorom (przynajmniej w momencie premiery urządzenia), więc niestandardowa, lecz dosyć łatwa do wytworzenia karta SIM pozwoli w pewnym zakresie ograniczyć proceder stosowania kart innych operatorów (skoro nie mają w ofercie sprzętu wymagającego microSIM, to po co mają oferować takie karty?) i uzyskać wyższe przychody z usług. Fakt możliwości przycięcia standardowej karty do nowego formatu nie jest szczególnym problemem, bo jaki procent użytkowników się na coś takiego odważy?

Odpowiedz

35. ~
0

2010-05-27 10:37:41

A Apple nawet nie ma pojęcia że jest taka strona jak telepolis i takie cuś o niku planet

Odpowiedz

34. ~wroc
0

2010-05-27 09:09:11

Apple w dziedzinie miniaturyzacji staje się Microsoftem - tworzy własne standardy. Mini-DVI, Micro-DVI, Mini DisplayPort, Micro SIM. Co będzie następne? Nano SIM (karta SIM wielkości ludzkiego włosa)? Nikt nie powinien się dostosowywać do Apple, to Apple powinno dostosować się do STANDARDÓW!

Odpowiedz

33. ~nadszyszkownik Cicho
0

2010-05-27 07:46:25

oranżystom pomniejszył się (jeszcze bardziej) ich mózg. Zmniejszcie lepiej cenę minuty w abo.

Odpowiedz

32. ~Jurek
0

2010-05-26 23:31:42

Aple do konał cudu pomniejszył karty sim....

Odpowiedz

31. ~karolina
1

2010-05-26 21:15:32

zgodze się w pelni z @planet (21). Nie ma co się czepiać, przypuszczam ,że znajdą się osoby, które będą korzystaly z tego typu przywilejów. A jesli chodzi o taryfy optymalne, to faktycznie ostatnio dużo się zmienilo, przede wszystkim bardzo szybko wprowwadzaja wszelkiego rodzaju nowości telefoniczne; chociażby Lg mini gd 880 , a to jednak telefon z półki biznesowej, więc zapowiada się ciekawie. Nie zgodzę się też , że w polsce tego typu format kart nie jest potrzebny. Telefonie komórkowe rozwijaja sie w tak blyskawicznym tempie, ze prawdopodobnie niebawem bedziemy uzywac tylko takich

Odpowiedz

30. ~
0

2010-05-26 21:06:03

O2 zaproponował lepsze rozwiazanie http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=25384, czyli Mini SIM z zaznaczona linią do wycinania Micro SIM. Dodam jeszcze, że tak naprawdę Micro SIM nie jest wcale nowością, od dawna wycinanie kart SIM jest praktykowane w niektórych adapterach dual SIM. Dzieki temu cały adapter miesci sie w miejscu na zwykłą kartę SIM (może jest nieco gróbszy).

Odpowiedz

29. kwistas
0

2010-05-26 20:30:55

Myślałem, że wprowadzili kartę sim z wbudowaną kartą pamięci, a tu nic ciekawego. Apple nie wiadomo po co chce wprowadzić ten standard sim do telefonów, pewnie znowu chcą się wyróżnić.

Odpowiedz

28. PLANET
0

2010-05-26 19:41:09

#25 bartheksie, rowniez tak uwazam, ale to tylko wolny wniosek, bynajmniej nie empiryczny ;) ||#26: aszbi: Skadinad, w kwestii miniaturyzacji... skoro karty pamieci zminiaturyzowano juz do wielkosci pochodnych znaczka pocztowego (microSD/HC(XC)) przy pojemnosciach przekraczajacych powoli 32 GB, to czemu nie karte SIM.. Akurat to, co mozna zmniejszac, to akurat powinno byc miniaturyzowane, przy zachowaniu warunkow rozwoju - bynajmniej nie wstecznego ;) Niewiele rzeczy powinno zachowac wielkosc, badz tez byc relatywnie jak najwieksze - ekrany, optyka aparatow czy tez np. QWERTY wzglednie inne elementy designu, obslugiwane organoleptycznie ;) Cala (albo tez prawie cala) reszte mozna smialo minimalizowac do oporu, oczywiscie w granicach rozsadku.

Odpowiedz