DAJ CYNK

Mediatel sam wdroży koncepcję "non-branded operator"

09.09.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1112

Ważne 0

0

Mimo nieudanego połączenia z CenterNetem, Mediatel chce wdrożyć w życie niedoszłą koncepcję operatora hurtowego - pisze Parkiet.

Mimo nieudanego połączenia z CenterNetem, Mediatel chce wdrożyć w życie niedoszłą koncepcję operatora hurtowego - pisze Parkiet.

O koncepcji non-branded operator, którą w życie chciał wprowadzić CenterNet z Mediatelem, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Przejęcie CenterNetu przez Mediatel nie doszło jednak do skutku, o czym szerzej informowaliśmy w tej wiadomości.

Nowy projekt, który Mediatel zamierza już wprowadzać samodzielnie, może ujrzeć światło dzienne za kilka, kilkanaście miesięcy. Zasadza się on na działalności wirtualnego operatora sieci komórkowej (MVNO) i wykorzystaniu asymetrycznych stawek MTR.

Trwają rozmowy z operatorami komórkowymi w sprawie podpisania umowy, ale na innych zasadach niż dotychczas obowiązujące na rynku - mówi Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, funduszu kontrolującego Mediatel.

Dodaje, że podejście operatorów mobilnych zmieniło się na korzystniejsze dla ich potencjalnych partnerów. Duże sieci komórkowe są skłonne zrezygnować z zapisów o prawie pierwokupu bazy klientów MVNO czy dotyczących minimalnego poziomu inwestycji albo wysokich cen uruchomienia usługi.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
1. ~
0

2010-09-09 20:29:07

i dobrze.połączenie z centertelem będzie dobre.mirekb

Odpowiedz