DAJ CYNK

Maszyny komunikują się z maszynami

07.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5

Ważne 0

0

Według prognozy ABI Research liczba połączeń komórkowych M2M (machine-to-machine) podwoi się w najbliższych 5 latach i w 2014 roku przekroczy 200 milionów.

Według prognozy ABI Research liczba połączeń komórkowych M2M (machine-to-machine) podwoi się w najbliższych 5 latach i w 2014 roku przekroczy 200 milionów.

Wiele branż ulega transformacji w wyniku wprowadzania zaawansowanej łączności w swoich procesach. W sektorze energetycznym inteligentne pomiary zwiększają efektywność i obniżają koszty operacyjne dostawców energii. W transporcie systemy śledzące poprawiają optymalizację tras i bezpieczeństwo pojazdów na drogach. Również służba zdrowia poprawia opieką nad pacjentami wprowadzając szybką łączność z urządzeniami, zdalne monitorowanie i zarządzanie leczeniem chorób.

Digi International, jeden z największych amerykańskich dostawców rozwiązań do bezprzewodowej komunikacji między urządzeniami, rozszerzył właśnie swoją ofertę o moduł 3G/HSPA firmy Ericsson. W rozwiązaniach HSPA dopatruje się przyszłości M2M.

Staramy się przyspieszyć wprowadzenie łączności M2M w wielu branżach, takich jak energetyka, zarządzanie flotą, handel detaliczny i bezpieczeństwo. Dzięki modułowi Ericssona w naszych bramach nasi klienci mogą łatwo opracowywać nowe aplikacje do szybkiej bezprzewodowej komunikacji M2M w takich zastosowaniach jak monitoring wideo i inne systemy szerokopasmowe, w których jest wymagana duża szybkość wysyłania danych - powiedział Larry Kraft, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Digi International.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się