DAJ CYNK

Marcin Gruszka komentuje "sukces" Freeyah

14.03.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11491

Ważne 0

0

Choć Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, nie od dziś upiera się, że nie będzie komentował ofert innych sieci, przy Freeyah nie wytrzymał.

Choć Marcin Gruszka, rzecznik sieci Play, nie od dziś upiera się, że nie będzie komentował ofert innych sieci, przy Freeyah nie wytrzymał.

Marcin Gruszka bardzo sceptycznie patrzy na sukces aplikacji Freeyah w Google Play (do niedawna Android Market). Biuro prasowe Heyah okrzyknęło aplikację hitem, tymczasem Gruszka twierdzi, że do takiego "hitu" nie trzeba wielu nakładów, a prawdziwymi hitami są programy, które osiągnęły wyżyny bez działań marketingowych prowadzony na szeroką skalę.

Nasze doświadczenia z takim projektami pokazują, że tylko dzięki aktywności PR - blogi, FB, wortale tematyczne (telepolis, gsmonline, telix itp) i portale. Spokojnie można wygenerować aktywność na poziomie 10/15 tysięcy już pierwszego dnia. Tak było na przykład z apką PLAY24, czy zapisami do akcji TestujSmartfona. W obu przypadkach pierwsza doba dała ponad 10 tysięcy ściągnięć/zapisów. Rezultaty te osiągnięto zanim rozpoczęły się działania reklamowe. - pisze w swoim blogu Marcin Gruszka.

Jednocześnie rzecznik sieci Play wskazuje aplikację iTaxi, która znalazła się w top5 aplikacji (App Store) w zaledwie dwa dni od premiery i to bez większych inwestycji w reklamę. Dla przypomnienia, Heyah chwali się obecnością w top10 wśród najlepszych bezpłatnych aplikacji w kategorii Komunikacja oraz w top100 najpopularniejszych w Polsce programów.

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
92. ~
0

2012-03-23 22:05:25

@90 - żona miała promocję urodzinową, 250 minut Play i stacjonarne gratis. One Play albo już Long Plau Replay Urodzinowa.

Odpowiedz

91. ~
0

2012-03-23 21:03:10

@90. Faktycznie nie robili żadnych "akcji" nazywanych urodzinowymi, ale swoje najlepsze oferty głosowe ogłaszali przed tym terminem (luty: SD, All Inclusive) a nawet udostępniali w tym terminie vide Fresh (16 marca).

Odpowiedz

90. bzz
0

2012-03-23 20:36:43

@48 - Sieć Play nigdy nie robiła akcji dedykowanej urodzinom, nie wiem skąd takie nadzieje;)

Odpowiedz

89. ~sintesi
0

2012-03-20 15:45:04

... aha... wszystkie numery, które miałem w Play (6 sztuk) były brane bez telefonu....

Odpowiedz

88. ~sintesi
0

2012-03-20 15:43:26

@86... ale od dłuższego czasu nikt rozsądny nie patrzy pod kątem słuchawki. każdy patrzy na minuty/MB wliczone i ewentualnie stawkę poza. Mało kto patrzy już na to, co jest w sieci... Niewielu osobom chce się szukać, dokąd dzwonią, a zwłaszcza w firmach :( Sam mam w + jeszcze zanim Play wprowadził "stan darmowy" za free :) do tego stawkę 0.19 PLN/min. WSZĘDZIE (kilka wybranych sieci zagranicznych za 0.30 PLN/min. Mi pasuje. Aha i do tego pakiet kwotowy jako abo.

Odpowiedz

87. ~sintesi
0

2012-03-20 15:37:33

miałem kiedyś kilka n-rów w Play... Sporo moich znajomych również :) aktualnie jak do nich dzwonię, to mi na billingu pokazuje T-M (Heyah). Coś w tym jest :( Część z nich używa smartfonów (kupionych poza opem), np. SGS II, Gio, SE Neo V :( Chyba jednak oferty abo padają :(

Odpowiedz

86. ~
0

2012-03-16 11:59:42

@76 jeżeli potrzebujesz kupić słuchawkę to idź do marketu. Play handluje minutami i ma nadal najlepszą ofertę. Jestem u nich handlowcem i jeżeli słyszę Klienta "chcę iPhona 4s a minut mi nie trzeba" to odsyłam do lombardu. Tak uczciwiej. Faktycznie W3 ma lepsze ceny słuchawek, gorzej z rachunkiem.

Odpowiedz

84. MADMAX
0

2012-03-16 10:55:52

A podobno PLAY nie miał komentować? :)

Odpowiedz

83. ~
0

2012-03-15 22:54:15

@78, freeyah się rozkręca i różni się od np. play24 tym, że żeby z niej naprawdę skorzystać, to muszą ją zainstalować co najmniej dwie osoby.

Odpowiedz

82. ~Lolo
0

2012-03-15 17:36:19

Panie Gruszka, czasy świetności Play się kończą, były za czasów oferty biznes max od 18.06 a teraz coraz cieżej zarabiać i wogole utrzymywac sie z pracy w Play. Nie robicie nic dla swoich przedstawicieli handlowych, ktorzy jak wiadomo maja rodziny na utrzymaniu, patrzycie tylko na swoją kieszeń a daleko tak postepując nie zajedziecie. Machina samodestrukcji zaczyna zbierac żniwo.

Odpowiedz

81. ~
0

2012-03-14 23:46:06

Fioletowego.weźmie.Vodafone.

Odpowiedz

80. ~
0

2012-03-14 22:09:57

@77 tmobile tanie? a to ci dobre, przeciez to najdrozsza siec

Odpowiedz

79. ~
0

2012-03-14 21:44:40

76 byłoby fajnie gdybyś chociaż napisał które słuchawki tak negatywnie błyszczą bo ja i pewnie wielu innych czytelników nie znam cenników z play.

Odpowiedz

78. ~copy
0

2012-03-14 20:30:27

Moim zdaniem nie można tego porównać. Aplikacja jest czymś zupełnie nowym i napewno wymaga więcej czasu (niż jeden dzień) na swój sukces. I nie można tego porównać do mobilnego Play24 (które w rzeczywistości jest kopią aplikacji od T-Mobile do zarządzania finansami z poziomu telefonu)

Odpowiedz

77. ~
0

2012-03-14 20:19:26

Aż sprawdzę najnowsze cenniki w T-Mobile, niektóre pozycje w cenniku jeszce w lutym były naprawdę przyjemne i dużo niższe niż w Orange lub Plusie.

Odpowiedz