DAJ CYNK

Marcin Cichy kandydatem na prezesa UKE

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5554

Premier Beata Szydło przesłała do Sejmu wniosek o powołanie Marcina Cichego na stanowisko Prezesa UKE. Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które przewidziano na 5 i 6 września.

Premier Beata Szydło przesłała do Sejmu wniosek o powołanie Marcina Cichego na stanowisko Prezesa UKE. Głosowanie odbędzie się najprawdopodobniej na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które przewidziano na 5 i 6 września.

Aby Cichy stał się Prezesem UKE, kandydaturę musi zaopiniować Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a potem przegłosować Sejm za zgodą Senatu. Cichy jest teraz dyrektorem biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. Wcześniej, w latach 2013-16 pracował w dziale odpowiedzialnym za regulacje w UPC, a w latach 2005-2013 kolejno w URTiP i UKE.

Jak napisano w uzasadnieniu, jest autorem stosowanej obecnie przez UKE metodyki oceny pricingu detalicznego z wykorzystaniem cen jednostkowych, koszyków cenowych oraz średnich ważonych, jak również analiz wolumetrycznych i cenowych usług mobilnych w roamingu międzynarodowym. Współtworzył również metodykę badań konsumenckich, wg której przeprowadzane są coroczne oceny preferencji i oczekiwań użytkowników usług telekomunikacyjnych.

W ramach zespołów roboczych Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) odpowiadał za wprowadzenie w Polsce eurotaryfy w roamingu - rozwiązania obniżającego koszty łączności Polaków poza granicami Polski. Jako dyrektor Departamentu Strategii i Analiz Rynku Telekomunikacyjnego w latach 2010- 2013 kierował na szczeblu hurtowym i detalicznym projektami analitycznymi i regulacyjnymi w różnych segmentach rynku (m.in. fix, mobile, BSA, TVK, broadcasting). Do jego sukcesów należy przygotowanie platformy dla statystyk usług szerokopasmowych ewidencjonowanych w Systemie informacyjnym o Infrastrukturze Szerokopasmowej (SIIS) wdrażanym przez UKE, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Instytut Łączności.

Zobacz: Sejm odwołał Magdalenę Gaj

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu