DAJ CYNK

MAiC: szerokopasmowy Internet w każdym nowym domu [wideo]

13.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5

Ważne 0

0

MAiC chce, aby każdy nowobudowany budynek posiadał dostęp do szerokopasmowego Internetu - informuje Newseria. Na taki zapis musi się jednak zgodzić Komisja Europejska.

MAiC chce, aby każdy nowobudowany budynek posiadał dostęp do szerokopasmowego Internetu - informuje Newseria. Na taki zapis musi się jednak zgodzić Komisja Europejska.

W swojej propozycji Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce, aby każdy nowobudowany budynek wyposażony był w instalację światłowodową. W ten sposób każdy, kto będzie chciał uzyskać dostęp do Internetu, będzie mieć opcję skorzystania z sieci światłowodów. Dotychczas takich regulacji w prawie nie było.Opracowaliśmy zmiany dotyczące tego, że każdy budynek wielorodzinny w kraju powinien już na etapie budowy być wyposażony w instalację światłowodową, w infrastrukturę telekomunikacyjną w pełnym tego słowa znaczeniu - mówi Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji.

Jednocześnie MAiC zapewnia, że opracowanie nowych przepisów poprzedzone zostało analizą finansową ich wprowadzenia. Według nich, koszty te wcale nie są wysokie w porównaniu z kosztami, które ponoszą ci, którzy budują takie budynki.

Decyzja czy i kiedy nowe prawo, wprowadzające obowiązek instalowania sieci telekomunikacyjnych w każdym z mieszkań, wejdzie w życie, zależy teraz od Brukseli.

Przepisy musieliśmy przekazać do Komisji Europejskiej do notyfikacji - mówi Małgorzata Olszewska. Komisja zbada, czy po wprowadzeniu proponowanych zmian zachowane zostaną równe warunki dostępu wszystkich operatorów, nie tylko kablowych, ale też infrastrukturalnych i satelitarnych.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się