DAJ CYNK

Magdalena Gaj ma wsparcie od MSZ w drodze do ITU

02.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2815

Ważne 3

5

Polska dyplomacja wspiera prezes UKE Magdalenę Gaj, która jest kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Podsekretarz stanu Bogusław Winid 1. kwietnia wziął udział w odbywających się w Dubaju obradach ITU podczas konferencji WTDC-2014 (World Telecommunication Development Conference).

Polska dyplomacja wspiera prezes UKE Magdalenę Gaj, która jest kandydatką na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU). Podsekretarz stanu Bogusław Winid 1. kwietnia wziął udział w odbywających się w Dubaju obradach ITU podczas konferencji WTDC-2014 (World Telecommunication Development Conference).

Delegaci ze 194 państw należących do ITU podczas konferencji WTDC-2014, jednego z najważniejszych wydarzeń w sektorze telekomunikacji, podejmą decyzje co do priorytetów w rozwoju światowej telekomunikacji, m.in. w obszarze Internetu szerokopasmowego, kompetencji cyfrowych i treści lokalnych w Internecie. Stanowisko zastępcy sekretarza generalnego ITU należy do najwyższych stanowisk w systemie Narodów Zjednoczonych. Objęcie tej funkcji przez przedstawiciela Polski w znaczący sposób wzmocniłoby pozycję naszego kraju na forum ONZ - czytamy w komunikacie prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zobacz: Magdalena Gaj kandydatką na zastępcę sekretarza generalnego ITU

Jednym z priorytetów Polski jest zaangażowanie w działania na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego. ITU odgrywa w tym procesie rolę kluczową, dlatego Polska nominowała swojego kandydata na stanowisko zastępcy sekretarza generalnego związku - przekonywał wiceminister Winid podczas spotkań na marginesie konferencji. Z kolei Magdalena Gaj wezwała uczestników konferencji do podjęcia decyzji w sprawie celów i priorytetów na kolejne lata. Apeluję o podłączenie niepodłączonych, udostępnienie więcej częstotliwości radiowych dla mobilnego Internetu szerokopasmowego, ochronę praw konsumentów i wyższą jakość usług oraz o zrównoważone podejście regulacyjne - zaznaczyła prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) to najstarsza organizacja międzynarodowa będąca wyspecjalizowaną agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Została powołana w celu standaryzowania oraz regulowania rynku telekomunikacyjnego i radiokomunikacyjnego. Wybory, w których kandyduje przedstawicielka Polski, odbędą się podczas Konferencji Pełnomocników ITU w Busan (Republika Korei) między 20. października, a 7. listopada.

Źródło tekstu: MSZ

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2014-04-02 23:11:53

Jeżeli jej "awans" do ITU miałbym się wiązać ze zwolnieniem fotela prezesa UKE, to jestem na TAK!

Odpowiedz

15. ~pixel
1

2014-04-02 21:13:51

Witek: jaki jest rachunek zysków i strat? Tj. jakie efekty dla Polski da ta nominacja vs. koszty licznych zagranicznych wojaży? Nie wliczam w koszty spraw teoretycznie, które mogły być zawalone przez UKE na rzecz wypraw międzynarodowych.

Odpowiedz

14. ~PiŁa
1

2014-04-02 20:57:40

To, że nic nie zrobiła nie ma znaczenia. Najważniejsze, że swoja i pewnie bezgranicznie oddana. Streżyńska nie była z tego układu, więc musiała odejść, aby Gajowa mogła trochę popiastować. A teraz jak znalazł, ma czym się pochwalić. Nie efektami, ale stanowiskiem.

Odpowiedz

13. ~mirekb
1

2014-04-02 20:10:28

to wazna funkcja..powodzenia.w pl niech sie zajmie Naszym rynkiem Lidia Kozłowksa.chyba ze juz karty sa rozdane.decyduje p remier wiec..

Odpowiedz

12. ~
1

2014-04-02 19:56:50

Przecież Ona nic nie zrobiła do tej pory i jeszcze pcha się na salony, żeby sobie wstydu narobić pierdzeniem w fotel wyszyty flagą europejską . Co koryto krajowe dla niej za płytkie ??

Odpowiedz

11. ~oby nie
1

2014-04-02 16:49:38

Przecieź ta pani jest na pensji soloża dzięki niej skutecznie ograniczył dostęp do aero2.Jabym ją zwolnił , nie można pracować jednoczesnie dla soloża i w uke.

Odpowiedz

10. ~nijako
1

2014-04-02 16:28:37

z innego portalu, ale trafnie oddaje wszystko: Szczerze mówiąc mam w nosie, czy to dzieci służb, czy orangutatów. Mnie interesuje efekt ich pracy. A jest on żaden. Klasa próżniacza, kilkadziesiąt tysięcy osób (i kilkaset tysięcy otoczenia), które żerują na mojej pracy. Oceniam ich tylko i wyłącznie przez pryzmat tego, jak ich działanie wpływa na moje życie.Mam w *** ich hasła i hasełka, ordery i uśmiechy.Moja wizja świata jest dosyć prosta - skoro za coś płacę, to oczekuję wysokiego poziomu usług. Dlatego cała ta ekipa u władzy (każda partia, która jest w Sejmie) oraz ich otoczenie, nie robi na mnie żadnego wrażenia. Gdybym był pracodawcą, to bym ich po prostu zwolnił.

Odpowiedz

9. ~
1

2014-04-02 16:09:50

Jak widać, zasada BMW (Bierny, Mierny ale Wierny) kolejny raz święci triumfy!

Odpowiedz

7. ~Irek
3

2014-04-02 14:29:04

Dawno nie mieliśmy TEJ RANGI FACHOWCA - to oczywiste że musimy się nim podzielić ze społecznością międzynarodową :-)

Odpowiedz

6. ~
4

2014-04-02 13:42:02

zbyt niezależnych ludzi wyrzuca się z UKE,UOKiK i wstawiają w to miejsce kogoś kto się nie zna żeby za dużo na korzyść klientów nie robił urząd,czyli jak na czele urzędu jest osba niekompetentna to równie dobrze mogłoby tego urzędu nie być bo to ma podobny skutek

Odpowiedz

5. ~asdf
4

2014-04-02 13:15:14

podobno jest tajemnica poliszynela ta Pani dostała stanowsko bo domagął sie tego solorz gdy przejmował Plusa. Strzeżyńska mu nie pasowała bo dbała o klientów i wprowadziła Play.... i miała własne zdanie ... Teraz wprowadzają monopol na sieć 4G w zasadzie duopol...

Odpowiedz

4. ~
2

2014-04-02 13:07:01

mamy dość spadochroniarzy z platformy

Odpowiedz

3. ~magda trawel
0

2014-04-02 12:53:29

Apeluje o wiecej paczkow

Odpowiedz

2. Goral
2

2014-04-02 12:32:45

HIHIIHI : Apeluję o podłączenie niepodłączonych, udostępnienie więcej częstotliwości radiowych dla mobilnego Internetu szerokopasmowego, ochronę praw konsumentów i wyższą jakość usług oraz o zrównoważone podejście regulacyjne - no, to raczej UKE powinno się tym zająć, nie ? Chyba nie trzeba do tego ONZ ? Czegoś ten ONZ zabrania, coś utrudnia że Magda-travel ma związane ręce i nie mogła tego zrobić w PL jako szef UKE ? :)) Ja jeszcze dodałbym APEL o nakarmienie głodnych, wyleczenie chorych, wzbogacenie biednych, pokój na świecie, szacunek dla zwierząt, odbudowę lasów tropikalnych, ładną pogodę oraz prywatnie dla mnie łożysko bo mi się zatarło ;>>

Odpowiedz

1. ~
6

2014-04-02 12:21:12

dostała stanowisko w UKE,to mało ? kolejna spadochroniarka z platformy czeka na dobre stanowisko że trzeba się pozbyć Gajowej ?

Odpowiedz