DAJ CYNK

MAC chce skrócić aukcję LTE do maksymalnie 116 dni

01.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7542

Ważne 12

0

MAC zaprasza do konsultacji projektu rozporządzenia skracającego maksymalny czas trwania II etapu aukcji LTE do 116 dni.

MAC zaprasza do konsultacji projektu rozporządzenia skracającego maksymalny czas trwania II etapu aukcji LTE do 116 dni.

Konsultacje trwać mają przez 7 dni, do 8 września. Proponuje się dodanie mechanizmu zakończenia II etapu aukcji w przypadku niezakończenia tego etapu w ciągu 115 dni aukcyjnych. W takiej sytuacji w dniu aukcyjnym następującym po 115. dniu aukcyjnym II etapu aukcji przeprowadzana będzie jedna runda, która zakończy II etap aukcji.

Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 101. dniu

Według Ministra Administracji i Cyfryzacji, nowelizacja umożliwi prawidłową realizację jednego z głównych obowiązków Prezesa UKE, jakim jest wykonywanie zadań z zakresu gospodarki zasobami częstotliwościami i zasobami orbitalnymi. Pilne wprowadzenie projektowanych zmian ma zapewnić efektywne gospodarowanie widmem.

Propozycja ma za zadanie także wyeliminować ryzyko nadmiernego przedłużania procesu rozdysponowywania częstotliwości, co może prowadzić do utraty korzyści związanych z komercyjnym wykorzystaniem widma.

Źródło tekstu: MAC

Komentarze
Zaloguj się
36. ~
0

2015-09-20 13:41:08

@35, mówisz z taką pewnością o tym koledze Solorza więc proszę podziel się z nami i powiedz skąd masz takie informacje?Czy może to tylko twoje domysły nie poparte faktami, do których nie masz dostępu?Licytować może każdy.

Odpowiedz

35. ~Piotr
0

2015-09-20 13:16:47

kolega solorza, w ramach odrębnego podmiotu sobie licytuje i cała zabawa trwa, Polkomtel ma już to pasmo, postępowanie kolegi Solorza powoduje, że inni nie mogą konkurować i tracą rynek na rzecz Polkomteladawno powinni przerwać ten cyrk, zamiast nowelizacji aukcji należy ja odwołać i zrobić szybko nowa na zasadzie przetargu.

Odpowiedz

34. Gormar
0

2015-09-06 11:32:12

@30. Termin rozdysponowania częstotliwości z pasma 800MHz to już z końcem 2014 roku upłynął. Bierząca aukcja oddala(ła) karę, ale jak się skończy niczym to nie ma pewności co KE zrobi. W takiej sytuacji uratować nam skórę może jedynie jednodniowa aukcja, tak jak w Turcji. Tylko nie jestem przekonany, że tak jak tam będzie możliwe usunięcie z niej małych podmiotów (dyskryminacja gospodarcza nie jest w UE dobrze widziana), które mogą chcieć spekulować i podbijać ceny (vide NetNet). Przy tak szybkim przebiegu aukcji nie będzie czasu na zwiększanie wadium. Można by coś wymyślić z gwarancjami bankowymi. Przykładowo każdy może licytować do kwoty, której zapłatę gwarantuje bank lub ich konsorcjum. Ale przy takich kwotach to koszty były by znaczące dla uczestników aukcji i to nawet tych największych operatorów.

Odpowiedz

33. wlo
0

2015-09-03 18:13:10

Jedna uwaga tylko... Skąd oni wezmą pieczęci albo stemple lakowe?

Odpowiedz

32. wlo
0

2015-09-03 18:11:16

Przeczytałem projekt tego rozporządzenia. Nie rozumiem za bardzo konceptu... Specjalną aplikację zamawiali, żeby uczestnicy mieli zabawę, a teraz będą laku szukać na mieście, żeby jak w średniowieczu papier zabezpieczyć?

Odpowiedz

31. wlo
1

2015-09-02 11:37:16

30 - ja nie mówię o terminie na rozdzielenie pasma tylko o terminie rozpoczęcia korzystania i świadczenia usług na paśmie ;-)

Odpowiedz

2015-09-02 11:35:40

@29Nie do konca, zdaje sie ze termin na rozdzielenie czestotliwosci reguluje UE, za poslizg groza kary.Wszystko bierze sie z fatalnego prawa, krawiec szyje jak mu starczy. Nie bronie P. Gaj, miala wystarczajaco duzo czasu zeby to prawo nomen omen poprawic.

Odpowiedz

29. wlo
0

2015-09-02 11:18:07

Może i w sumie lepsze takie "awaryjne" rozstrzygnięcie? Operatorzy na pewno nie wylicytują nic w tej aukcji. Jeśli nawet, to nie zapłacą, bo nie będzie to się finansowo spinać. Czy termin ich zdopinguje? No nie na tym poziomie cen już. Tak więc to będzie służyć tylko przerwaniu aukcji i szybkim rozpisaniu nowego konkursu. Bo operatorom na terminach zależy (nie wszystkim tak samo) jednak.

Odpowiedz

28. goral2099
1

2015-09-02 10:01:15

Tylko co z tego, że aukcja się zakończy. Nikt może nie odebrać tego co wylicytował albo zaskarżyć cały proces. Także nikt tych pieniążków nie zobaczy. Ale tak czy inaczej będzie jakieś rozwiązanie i będzie można przygotować nową aukcję czy przetarg w końcu...po prostu masakra.

Odpowiedz

2015-09-02 09:32:30

Jeszce jedno, dop tych ktorzy licza na konstytucje, sady...Zapomnijcie! Nie takie kwiatki Trybunal Budzetowy (aka Konstytucyjny) juz przepuszczal, nie mowiac o Sadzie Najwyzszym. Kasa misiu, kasa.

Odpowiedz

2015-09-02 09:30:36

@19PO wyborach powstanie nowy urzad, polaczenie UKE i KRRiTV, z nowym (starym) prezesem - A.S.

Odpowiedz

25. goldenmen
0

2015-09-02 00:43:27

Wchodzi nowa ramówka telewizyjna MAiC i na serial aukcja LTE zabrakło czasu antenowego a tak na poważnie to1) dlaczego po 115 dniu a nie po 200 ?2) czyzby obecna władza chciała jeszcze zagospodarować te miliardy złotych z aukcji a zdązy bo wybory 25 pazdziernika i jeszcze minie z miesiąc po tym jak bedzie nowy rząd czyli kasa wpłynie na konto i bedzie można wydać ta kasę żeby nowa władza miała mniej pieniedzy.

Odpowiedz

24. ~+ Boguszów-Gorce
0

2015-09-02 00:39:30

Muli dzisiaj...

Odpowiedz

23. ~ola
1

2015-09-02 00:22:33

@22.bed wiem, ich stabilne UMTS900 przy Plusowym LTE6Mb/s... jest piorunujące - pozdrawiam ze SlowDom..

Odpowiedz

22. bed
0

2015-09-01 23:17:17

~20 zobacz ile nadajników Nw! w naprawdę małych miastach i na wsiach dostało w ciągu ostatnich miesięcy L1800 i U2100 - szok. Nie będzie problemem dogonienie Plusa z zasięgiem LTE, bo to co ma Sferia to ciężko nazwać czymś przydatnym, bo po prostu tego pasma jest za mało by było efektywnie wykorzystane.

Odpowiedz