DAJ CYNK

Lumia 900 bez WP8. T-Mobile.de bez Lumii 900

21.06.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3985

Ważne 0

0

Niemiecki T-Mobile nie zamierza kontynuować sprzedaży flagowego smartfonu Nokii, Lumia 900. Powodem jest brak planów jej aktualizacji do najnowszej wersji systemu, Windows Phone 8.

Niemiecki T-Mobile nie zamierza kontynuować sprzedaży flagowego smartfonu Nokii, Lumia 900. Powodem jest brak planów jej aktualizacji do najnowszej wersji systemu, Windows Phone 8.

Microsoft zaprezentował najnowszą wersję swojego systemu mobilnego, Windows Phone 8. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Jednak obecne już na rynku urządzenia nie otrzymają tej aktualizacji - dla nich przeznaczony będzie dodatek Windows Phone 7.8, o czym przeczytać można tutaj.

I właśnie ta decyzja Microsoftu spowodowała, że niemiecki T-Mobile nie zamierza uzupełniać brakujących już stanów magazynowych Lumii 900, na którą cały czas jest wysoki popyt. Przynajmniej takie deklaracje złożył jeden z pracowników operatora na forum firmowym.

Co to oznacza dla Nokii? Przede wszystkim spowolnienie sprzedaży modelu, na który wciąż jest spore zapotrzebowanie. Może się też okazać, że pozostali europejscy operatorzy pójdą podobną drogą. Czy tak się stanie?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: T-Mobile.de

Komentarze
Zaloguj się
25. ~quality
0

2012-06-25 16:53:22

Rzadko która sieć w ogóle zwróciłaby uwagę na taki mankament, kontynuując sprzedaż czegoś co nie może iść ze wzrostem technicznym. Wkońcu jeszcze żaden system na smartfona nie jest do końca rozwinięty i ciągle potrzebuje aktualizacji. Dobrze, że liczy się dla nich jakość a nie parcie na sprzedaż. Takie właśnie kwestie przekładają się na ogólną jakość produktu.

Odpowiedz

24. ~Aslan
0

2012-06-22 09:32:30

~19 prawda tym bardziej, że to nie jest telefon o wartości 400-500zł... ~21 a jak myslisz skąd biorą się te wszystkie tanie telefony z allegro, przecież nie z sklepów RTVAGD.

Odpowiedz

23. ~Filip
0

2012-06-21 17:37:19

Ciekawie... co jakiś czas patrzę na stronę t-mobile w niemczech i nie było lumii 900 i teraz też nie ma... więc co? wycofają zanim zaczęli sprzedawać? coś tu śmierdzi w tym newsie....

Odpowiedz

22. ~
0

2012-06-21 14:39:50

Czasem ma to sens. Generalnie obecne blokady dla większości przeciętnych użytkowników są niezauważalne.

Odpowiedz

21. ~
1

2012-06-21 12:23:42

Ludzie, to wy kupujecie telefony od operatorów!? Zbrandowane, poblokowane, z CarrierIQ i innym syfem?

Odpowiedz

20. ~piyoter
0

2012-06-21 12:20:31

@12, to nie strzał w stopę, to urwanie d...y armatą.

Odpowiedz

19. widex
0

2012-06-21 12:11:38

Popieram Deutsche Telekom. ;) Może ostudzi to zapał do aktualizacji dla wybrańców

Odpowiedz

18. ~Krzysztof
0

2012-06-21 12:11:28

@5. Zobacz, na jakim sprzęcie chodzi sprawnie Android 4.0, to nie jest tak, że nowsza wersja ma wyższe wymagania sprzętowe, patrz choćby właśnie na Androida 3.0->4.0, gdzie ten drugi ma mniejsze wymagania, czy na Win8, który lepiej działa na słabszych kompach niż Vista czy Win7

Odpowiedz

17. ~Krzysztof
0

2012-06-21 12:09:09

Doskonale ich rozumiem, ponieważ to do nich klienci mieli by pretensje, że nie ma aktualizacji, więc po co robić sobie problem. Zapasy Nokii 900 się skończyły i po prostu nie zamówią nowych, bardzo inteligentne posunięcie, jeśli u innych operatorów decyzje podejmują rozsądni ludzie to zrobią tak samo.

Odpowiedz

16. ~k
0

2012-06-21 11:24:29

M$ jest lepszy niż Andek, ten przynajmniej tak nie daje do zrozumienia.... kup pan nowe co miesiąc..

Odpowiedz

15. ~
0

2012-06-21 11:00:31

zamknęliby tą Nokię w cholerę, nikt by nie żałował... ;P

Odpowiedz

14. ~jaromir126
0

2012-06-21 10:54:59

Never more Windows Phone !!! No updates LG E900 > WP8 !!!

Odpowiedz

13. ~Aslan
0

2012-06-21 10:48:24

~6 a jak myślisz, jaka będzie mina klientów lumi 900 po tym jak dowiedzą się, że otrzymają jedno wsparcie ( i to niepełne) i do widzenia? To nie jest tani telefon. Co do androida po części też się zgadzam. Tak czy inaczej być może operatorom uda się coś wywalczyć.

Odpowiedz

12. Kamil_K
0

2012-06-21 10:41:16

Microsoft strzelił sobie w stopę. Mógł nazwać Windowsa 7.8 Windowsem 8 Lite i wtedy ignoranci nie szczekaliby tak, jak szczekają. Telefony dostaną aktualizację, telefony będą kompatybilne ze sobą, a jedyną przyczyną braku WP8 dla starych słuchawek jest ich niekompatybilność. Przecież to lepiej, że Microsoft tak rozegrał sprawę, niż gdyby miały mulić czy w inny sposób źle działać!

Odpowiedz

11. ~Paweł Nyczaj
1

2012-06-21 10:34:00

To tak jakby odmówić aktualizacji obecnych komputerów PC do Windows 8. Tak więc nawet flagowa Lumia 900 jest produktem niepełnowartościowym. Pełnowartościowe będą dopiero nowe smartfony z WP8. Dopiero one bedą zasługiwały na zakup. Jednak obecne Lumie siłą rzeczy stanieją.

Odpowiedz